Γυναίκαι και ΜΟΥΣΙΚΗ

ναι το θεμα δεν ειναι αυτο. το θεμα ειναι οτι η μονη περιπτωση που θα ακουσετε (η θα κανετε πως ακουτε) κατι αξιολογο, ειναι να το ακουει ο γκομενος. ασχετα αν δεν παιζει να το καταλαβαινετε. γιατι αν παρουμε το προσωπικο γουστο σας… το πολυ να φτασετε μεχρι κανεναν χατζηγιαννη και αμα το παιζετε μεταλλουδες, τιποτα lacuna coil, nightwish, him κτλ και κανα βαρυ που και που για ξεκαρφωμα.

παρτε το χαμπαρι. για ΜΠΑΛΑ και για ΜΟΥΣΙΚΗ δεν ειστε.

Διαφωνω καθετα.Μην εισαι απολυτος και μη βαζεις ολες τις γυναικες(και τους ανθρωπους γενικα) στο ιδιο τσουβαλι.Μπορει να ισχυει αυτο που λες για πολυ κοσμο,για τον περισσοτερο ισως αλλα υπαρχουν και τρου περιπτωσεις.Αλλιως καηκαμε αν νομιζετε οτι ολες οι γυναικες που ακουνε ροκ ακουνε χωρις να τους αρεσει πραγματικα και μονο επειδη ακουει ο γκομενος για να χουνε κατι ναλενε.Παιρνοντας ως παραδειγμα τον εαυτο μου,βλεπω οτι οπως και να χε το πραγμα θα κατεληγα να ακουω τη συγκεκριμενη μουσικη πολυ απλα γιατι αυτη με εκφραζει.Χωρις να μου εχει υποδειξει κανεις κατι οταν αρχιζα να ακουω.Και δε νομιζω να ειμαι η μονη. :-s

Ναι αλλά μην ψηφίζετε με βάση το τι είστε εσείς, αλλά με βάση το τι πιστεύετε ότι ισχύει γενικά.

Βανζέλ, είσαι σκληρός, όπως μ’ αρέσεις :oops:

μα εγω δεν ειπα αυτο. ειπα οτι αυτα που ακουν επειδη τα γουσταρουν ειναι για γελια και οτι η μονη περιπτωση να ακουσουν πραγματικη μουσικη ειναι αμα βαλει τιποτα ο γκομενος. δεν ειπα οτι δεν εχουν γουστο. ειπα οτι εχουν χαλια γουστο.

α στα παραπανω ξεχασα να βαλω και την οδηγηση.

Δυστυχώς για άλλη μια φορά πρέπει να συμφωνήσω… :frowning: Χαχα πού να τα έβλεπε αυτά ο φίλος μου, τόσο καιρό υποστηρίζω κι εγώ την άποψη ότι όλα αυτά είναι μισογυνικές αρλούμπες, αλλά μόνο και μόνο από αλληλεγγύη στις γυναίκες, ξέρετε. Κατά τα άλλα ξέρω ότι η πραγματικότητα είναι ότι όντως δεν είμαστε για μουσική…

Ο Βανγκελις λέει και κάτι άλλο σωστό… Ότι το γούστο μας είναι χάλια, γκομενίστικο, πώς το λένε. Βλέπε πχ μπάντες όπως Evanescence, HIM, Lacuna Coil, Avantasia, Nightwish… Και δυστυχώς η λίστα είναι μεγάλη… Ο μόνος τρόπος να ακούσουμε τίποτα λίγο πιο ψαγμένο είναι να μας το προτείνει ο φίλος μας… Εγώ μάλιστα τελευταία άρχισα να ακούω και Mr Bungle!!!1!!1!! :smiley: Thanks babyy :slight_smile:

Για την οδήγηση δε συμφωνώωω!! Άντε τώρα :@

Συμφωνω, οι γυναικες δεν ψαχνονται στη μουσικη, δεν βλεπουν τσοντες, δεν αυνανιζονται και ολα αυτα.
Μακρια απο μας αγορια, κακη φαρα, κακη κακη

Δηλαδη γιατι αυτοματως οοοολες οι γυναικες εντασσονται σε ενα πλαισιο που λεγεται ‘‘μουσικη αγουστια και θυματα προσυλητισμου’’; Ειναι αδυνατο να ετυχε να μου βγαλει ενα related group το last.fm πχ και να μου αρεσε και να ξεκινησα να το ακουω ετσι απο μονη μου και οχι απο προταση του γκομενου; Ακουω τοσο τις προτασεις του οσο και τις προτασεις που δεχομαι κατα καιρους. Και νομιζω οτι αντρες/γυναικες την ιδια πορεια ακολουθουν. Δεν ειπε κανεις οτι δεν πεταγεται καμια μαλακια που και που, αλλα υπενθυμιζω οτι στο φορουμ που ειμαστε αφενος οι φημεηλ γιουζερζ ειναι περιπου το 1/8 ξερωγω, και αφετερου ολα τα τοπικς-υπερπιπες εχουν ανοιχτει κατα 99% απο αρσενικα. Αλλα φυσικα αυτα δεν τα βαζουμε σε κατηγορια μουσικης αγουστιας γιατι εχουν αρχιδια.

Το θέμα είναι ότι με το να ψαχτείς ακούγοντας λχ related artists στο λαστ.φμ θα γίνεις ψαγμένη, θα ακούς κουλ πράγματα και ΩΠ θα ανέβεις στην εκτίμηση των εχόντων τ’ αρχίδια, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Ή για να το πω με άλλα λόγια, αν αυτά που έβρισκες στο ρηλεητηντ άρτιστς οι κραταιοί αρχιδοφέροντες τα απαξίωναν εντελώς και τα θεωρούσαν πίπες, ξάφνου αυτή η μουσική θα 'χανε το ενδιαφέρον της. Έτσι είναι.

υ.γ. Με τσ’ εξαιρέσεις πάντα.

κακιστο παραδειγμα το λαστφμ.

εδιτ: α το μανος, με προλαβε

και mahavishnu. ευτυχως που εχεις γκομενο που ξερει απο μουσικη αλλιως θα ζουσες στο μαυρο σκοταδι.

:lol: για μπαλα και οδηγηση δεν μιλαω.Δε με συμφερει :roll: γιατι μπαλα αρχισα να βλεπω επειδη βλεπει και ο συντροφος μου.Αλλα δε βλεπω μονο οταν ειμαστε μαζι.Απο τοτε βλεπω γενικα.Αλλα δεν καταλαβαινω και πολλα.Ουτε το οφσαητ ειχα καταλαβει στην αρχη. :-s Στην οδηγηση παλι,ειμαι κλασομπανιερα δηλωμενη και αφηρημενη.Δημοσιος κινδυνος λιγακι,γι’αυτο δεν το ασκω. :stuck_out_tongue:

Αλλα φιλε Βαγγελη με στεναχωρεις με αυτα που λες.Λες οτι το γουστο μας ειναι ντε και καλα χαλια. [-X Μαλλον εσυ εχεις πεσει στην περιπτωση και εχεις γνωρισει μονο τετοιες κοπελες.Το δικο μου γουστο ειναι θεικο,ειναι το καλυτερο και δεν ειναι της πλακας. 8) Τωρα αν οπως λει ο Μανος πρεπει να ψηφισουμε οχι με βαση το τι ειμαστε εμεις αλλα με βαση το τι ισχυει γενικα τοτε…:-k…το δευτερο θα ψηφιζα.Δυστυχως.

Εγώ βανγκελις όπως είδες δεν υποκρίνομαι… Παραδέχομαι 5 πράματα. Εντάξει; Οπότε γενικά η ειρωνία είναι αχρείαστη.

Μανο συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ.

Η πλειοψηφία των κοριτσιών αυτό κάνει,αλλά ας μη μας πάρει όλες οι μπάλα.:wink:

Εντάξει,άμα η άλλη άκουγε Τερζή και κατέληξε σε Theater Of Tragedy,μπορείτε να κράξετε όσο θέλετε.:stuck_out_tongue:

Ειναι τοοοοσο απιθανο δηλαδη να ακουω πραγματα για ΜΕΝΑ, και για να μην κανω φιγουρα πχ; Οταν ακουγα μπητλς απο το πρωτο μου σιντι(δωρο της μανουλας-μανουλα σαγαπω)περιπου στα τελη δημοτικου δεν ειχα απωτερο σκοπο να πιανω τα αγορακια της ταξης μου και να λεω’‘ακουω μπητλς, ελατε να τα φτιαξουμε και να δινουμε φιλακια’’
Τεσπα, δεν θα καθομαι να παραθετω κι ολας τους λογους για τους οποιους ακουω μουσικη…

(οσο αναφορα το χαλια γουστο, που να ξερατε ποσες φορες εχω πει απο μεσα μου ‘‘τι γουστο κι αυτος ο nihilist’’ :p)

ΡΑΝΙΑ Σ’ΑΓΑΠΑΩ! :smiley: :stuck_out_tongue:

Εντάξει όμως το θέμα είναι να κάνουμε λίγη κουβέντα… Αν είναι να λέμε κι εδώ τις μούφες που λέμε μεταξύ μας, κοριτσοπαρέες κλπ, τότε ας κλειδωθεί :lock:

Αν όμως αποφασίσουμε να μιλήσουμε λίγο ειλικρινά… :wink:

Κι εσυ αγαπας Μορισον απ’οτι θυμαμαι με το επικ ποστ, οποτε ρανια λαβς ειντζελ ντεθ του:)
(ανοιχτε και τοπικ με τιτλο ΓΥΝΑΙΚΑ με ΓΥΝΑΙΚΑ και μουσικη. Ακουω μουσικη για να την πεφτω και στο ιδιο φυλο ενιοτε)

γιατι δεν φτιαχνετε ενα θρεντ για αντρες και μουσικη…:wink:

Έλα τώρα που μου θέτε και μουσικές!
Καθαρίστε κάνα φασολάκι ναούμ. Μόνο γι αυτό είστε. ουγκ.

Και πάρτε κι ένα σιντάκι-συλλογή που έφτιαξα να το ακούτε στο ενδιάμεσο. πσαγμένες ομορφιές κιετσ’ 8)

Ναι εγω ημουν…:-s:roll:…δε θα ξεχαστει ποτε βλεπω εκεινη η κορυφαια μου πατατα :stuck_out_tongue: Και τους Doors τους ανακαλυψα απο ενα ροκ βιβλιο (ΡΟΚ ΒΑΒΥΛΩΝΑ) που μου ειχαν παρει οι γονεις μου δωρο τα Χριστουγεννα οταν πηγαινα γυμνασιο. :wink:

ναι αυτό θα’χε ενδιαφέρον…