Γυναίκαι και ΜΟΥΣΙΚΗ

επ!λαμογιο…:stuck_out_tongue:

Πρώτο οντόπικ ποστ εδώ μέσα.

Μου θυμίζει το “η Ελληνίδα γυναίκα - χαχα” .

κάποιος έπρεπε να κάνει το δεύτερο οντόπικ ποστ 8)

η θεση της γυναικας ειναι να λεει στον αντρα ακου λιγο blur δεν θα σου χαλασει το ιματζ!

καλα σε χτυπαν οι μπλερ συνταγματαρχα

Αν θές τη γνώμη μου, το ποσοστό αντρών-γυναικών που ψάχνονται διαφέρει στο καθένα απο τα είδη τέχνης που αναφέρει το αρχικό ποστ. Σίγουρα π.χ. στη metal μουσική αυτοί που το ψάχνουν το πράγμα περισσότερο είναι άντρες, το ίδιο όμως δεν υσχίει σε καμία περίπτωση όταν μιλάμε π.χ. για άλλα είδη μουσικής (π.χ. jazz ή electronica) ή για ταινίες ή βιβλία. Απλά συνήθως οι άντρες έχουν τη τάση να προσπαθούν να εντυπωσιάσουν γύρω απο τις γνώσεις που μπορεί να έχουν -αυτό είναι δείγμα ανασφάλειας υποθέτω :-k - ενώ οι γυναίκες πιστεύω δεν νιώθουν ιδιαίτερη ανάγκη να το κάνουν αυτό. Για αυτό και έχει δημιουργηθεί αυτή η εντύπωση στους περισσότερους ότι οι άντρες είναι πιο ψαγμένοι απο τις γυναίκες.

Όλα αυτά για την Ελλάδα βέβαια. Γιατί κάνε το κόπο να δείς π.χ. στη Μαλαισία πόσες είναι οι γυναίκες που ασχολούνται με υπολογιστές ή στην Ιαπωνία με κόμιξ και ξανασυζητάμε για το κατά πόσο είναι αυτά ανδρικά ενδιαφέροντα ή όχι.

Όσο για τα περί μπακουρίασης, να υποθέσω τότε πως για να είσαι ψαγμένος/ή πρέπει να μην βρίσκες γκόμενο/ά ούτε με ραντάρ έτσι? :-k

παρντον?

εδιτ: στον παραπανω => οχι ακριβως. αλλα ηταν ο αρχικος λογος που αρχισες να ψαχνεσαι.

Ερώτηση: Δηλαδή όποιος δεν είναι μπακούρι δεν ψάχνεται?

εδιτ: προς τους αποπάνω αν α=>β δε σημαίνει ότι β=>α.

Μπορώ να το εξηγήσω και με απωστικές δυνάμεις αν θέλετε.

Απαντηση: Καποτε ηταν μπακουρι και αρχισε να ψαχνεται.

Το οτι μετα καποια πραγματα αγαπηθηκαν και εμειναν σταθερες αξιες στη ζωη καποιου (για τη μουσικη μιλαω παντα) ειναι αλλο καπελο

ΑΠΟΨΑΡΑ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ

Καλά μέχρι εδώ.:stuck_out_tongue:
Γιατί δηλαδή εσείς να είστε πιο ψαγμένοι?Δεν το παίζω ψαγμένη,για να γίνει συζήτηση ρωτάω:p

Γιατι οπως ειπε και ο μπλογκερ, ειναι πολυ πιο ευκολο για αγορακι να’ναι μπακουρι παρα για κοριτσακι

πλακα κανεις τωρα ετσι? εκει και αν δεν σκαμπαζουν. αμα βαλεις σε γκομενα τζαζ θα σου πει “κλεισε αυτην την φασαρια, πως μπορεις και τα ακους αυτα?” και απο ηλεκτρονικη θα ακουσουνε οτι παιζει το κλαμπακι μεχρι να ανεβουν λιγο για να πανε και να χορεψουν μετα κανα Κιαμο.

για ταινιες: “αχ οχι παλι αυτα τα ακαταλαβιστικα, θα με πιασει καταθλιψη”, το πολυ να φτασουν μεχρι κανεναν αλμοδοβαρ.

για βιβλια: διααβζουν οτι δειχνει το αλτερ και το παιζουν απο πανω και ψαγμενες. που πας μωρη? το ερωτας και τρακτερ απο την ουκρανια διαβασες, οχι καναν Joyce.

και αν υπαρχουν εξαιρεσεις, δηλαδη γυναικες με καλο γουστο σε κινηματογραφο-μουσικη-διαβασμα κτλ κατα 99% να ξερετε οτι ειναι λεσβιες. Και εννοω κανονικες, you know, πλακα βυζι, βαρια φωνη και χαιδευτικο “μητσος”.

Ωλ δε μανευ το θρεντιο. Περιμενα πως και πως να διαβασω απαντησεις κοριτσιων εδω. Διαβασα και το μπλογκ του τυπα και επεσα κατω απ’τα γελια.
Νταξει σε καποια πραγματα οπως το μπακουροψαξιμο στη μουσικη εχει δικιο αλλα δεν ειναι ολα τοσο απολυτα οπως τα παρουσιαζει.
Τρελο γελιο anyway :lol::thumbup:

Παραείσαι απόλυτος.

Δηλαδή όποια έχει καλό γούστο είναι λεσβία και όποια δεν έχει είναι χαζογκόμενα?

Εγω παντως παραδεχομαι οσες παραδεχονται οτι ακουν μονο ο,τι ακουει ο γκομενος γιατι θελει αρχιδια για να παραδεχτει καποιος οτι δεν εχει προσωπικο γουστο==>δε παιρνει τη μουσικη και πολυ στα σοβαρα.

Για τη Ρανια που ειμαι σε θεση να γνωριζω να πω στα γρηγορα πως οι 2 απο τις 3 πιο αγαπημενες τις μπαντες δε μου αρεσουν.Και μου χει μαθει και μπαντες,προχειρα μου ρχονται στο μυαλο οι Beggars.

Γενικα η αποψη μου παντως παραμενει η ιδια.

Γιασονα κανε πειστ τις 2 γραμμες περι γκοθουδων που ριξες στο εμ ες εν.Αυτες ειναι ο κυριος πυρηνας αυτης της κατηγοριας:p

Καλμα λιγο με την αρχιδιλα στο θρεντ.Ειπαμε γενικα συμφωνουμε αλλα χανεται το νοημα με την ισοπεδωση…

Παρακαλούνται όσοι συμφωνούν με το ότι οι γυναίκες δεν είναι ψαγμένες, να ενημερώσουν την κυρία από εδώ κατ’ ιδίαν.

Γουστάρετε ΚΟΤΑΡΕΣ μου? Μια χαψιά σας έχει.:p:lol:

Εδιτ: όλους μαζί εννοείται

κοιτα… δεν μ’αρεσουν οι γενικευσεις… αλλα ΝΑΙ!