ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΦΙΛΟΣ!

Υπάρχει κανένας που να ενδιαφέρεται να γίνει φίλος με μια 15χρονη που ακούει όλη την ώρα μουσική και αντιμετωπίζει απίστευτο ρατσισμό λόγω των μουσικών της προτημήσεων;

αμα 8ες δωσε περαιτερω infos!

‘Οπως; Μελαχρινή, καστανοπράσινα μάτια, 1.66 ύψος, πόρωση με Dream theater, Fates Warning, Rush, Queensryche, Steve Vai, Joe Satriani, Ingwie Malmsteen, Metallica, Iron Maiden, Korn, Seether, Within Temptation, Lacuna Coil, Nightwish, Bjork (άσχετο), System of a dawn, Velvet Revolver, Guns, Megadeth, Slipknot, Living sacrifice, 69 eyes, HIM, Nirvana, Offspring, Sabbath, Motorhead. Υποκλίνομαι: Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin, Scorpions, Dio. Οκ; Παίζω πιάνο 10 χρόνια, βρίσκομαι στη β’ αρμονία των θεωρητικών, πίνω πολύ νερό, λατρεύω την πίτσα και την κόκα (κόλα). :oops:

__Βρε όχι μόνο φίλο και γαμπρό ακόμα!!! :smiley:

__Οσο για το ρατσισμό μη μασάς καθόλου!! Επειδή είναι αυτοί αδαείς δε θα στεναχωριέσαι εσύ… :wink: Αν οι άνθρωποι ακολουθούσαν τη μάζα και όλους τους κλειστόμυαλους και καθοδηγούμενους απο τον κάθε “έξυπνο”, θα επικοινωνούσαμε ακόμα με νοήματα…

__Αν αυτοί σε αντιμετωπίζουν εχθρικά και ρατσιστικά, εμείς δεν κάνουμε το ίδιο γι’ αυτούς. Τους λοιπόμαστε γιατί μέσα στην στενοκεφαλιά τους αυτοί είναι που χάνουν. Show must go on όπως λένε και οι “θεοί” Queen. Μη μείνεις εσύ πίσω και μιζεριάσεις για χάρη τους.

__Πολύ απλά… χέστους. Οσο εγώ θα δαρκύζω ακούγοντας το Tears των Rush ή θα μου κάνει παρέα το Vacant των Dream Theater, θ’ αφήνω σ’ αυτούς το κάθε σκυλί με τα καψουροτράγουδά του για να εκφράζεται, χαχαχα :twisted: Πω - πω πόσο στεναχωριέμαι που με περιθωριοποίησαν… στεναχωριέμαι τόσο που θα βάλω ν’ ακούσω Pink Floyd, Rush, Dream Theater, Neal Young, Bob Dylan, Nick Cave & Jim Morrison, όσο “οι ψαγμένοι και καλά”, θα ακούνε Πυξ-Βλαξ και θα λένε “τι είπε πάλι ο ποιητής!”!! :stuck_out_tongue:

__Ας γελάσω “ΑγιοΒασιλίτικα”, χοχοχοχοχοχοχοχο :twisted:

Σ’ευχαριστώ πολύ Shadowcaster! Μ’εκανες να το δω από άλλη πλευρά. Ίσως έχεις δίκιο. Πραγματικά τους λυπάμαι όταν ακούω να λένε πως η Μπρίτνει είναι θεα και λοιπές μ****. Μέκανες κι ένιωσα πολύ καλύτερα! Αν θες στείλε πμ για να συνεχίσουμε τη συζήτηση από κει… THANKS AGAIN!! :stuck_out_tongue: :slight_smile: :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Ενδιαφερον :wink: Και που μενεις?

Master ki egw 15 eimai ki eica antimetwpisei kati paromoio prin apo ligo kairo. Aplws xes tous! Autoi den 3eroun ti shmainei mousikh ki akoune Petrlh, Karafwth ki opws alliws legontai oloi oi malakes! XES TOUS! Mhn stenoxwriesai gia tipota kai gia kanenan an den a3izei ton kpo…

H Britney είναι Θεά!!! :stuck_out_tongue:

master ενδιαφέρεσαι να ασχοληθείς επαγγελματικά με το πιάνο?(σολιστ και τέτοια?)

όσο για το να ψάχνεις φίλους μέσω ίντερνετ είναι κάπως δύσκολο, πάντως εδώ μέσα θα βρεις πολλούς τρελούς που μόνο ρατσιστικά δεν θα δούνε τα υπέροχα ακούσματά σου!

Η μουσική που ακούς είναι δική σου επιλογή! Από τη στιγμή που επιλέγεις και ψάχνεις για αυτό που σου αρέσει, θα πρέπει να γράφεις όσους σου τη λένε γιατί κυρίως αυτοί ακούνε ότι τους δίνουν χωρίς ψάξιμο!Τουλάχιστον, εγώ έτσι έχω παρατηρήσει, να μου τη λένε άτομα που καρφώνουν το ράδιο σε Λάμψη και Ρυθμό και νομίζουν ότι κάτι κάνουν και ότι ξέρουν να κρίνουν…

Τεσπά, welcome και αν γίνεται δώσε και τπτ αγαπημένα τραγούδια :wink:

dn blepw tpt para3eno… aplws dn exeis gnwriseis tous swstous an8rwpoys gia na moirasteis ta pa8h sou! ok leei… OK!

Αν ενδιαφέρομαι να ασχοληθώ επαγγελματικά με το πιάνο?(σολιστ και τέτοια?)
Ναι, μάλλον κατά κει το πάω. Οι γονείς μου βέβαια ονειρεύονται να με δουν στο Πολυτεχνείο που κατά τη γνώμη τους “Αξίζει και αρμόζει σε μια κοπέλα με το δικό σου μυαλό και προσόντα, είναι το ιδανικό” κτλ.
Αγαπημένα τραγούδια… Μμμμμ… Μάλλον “ΗΟΜΕ”, “THROUGH HER EYES”, “FORTUNE IN LIES”, “ENDLESS SACRIFICE”, “THESE WALLS” και γενικά όλα από Dream Theater (τους οποίους είχα την τύχη να γνωρίσω), “Before I forget”, " Duality" (slipknot), “Guardian”, “Valley of the dolls” (fates warning), τους ύμνους “The wall”, “Kashmir”, “The rover”, “Holiday” (των Scorpions όχι των Green day) etc, “Ace of spades”, “Operation:mindcrime”, “nothing else matters”, “Master of puppets”, “Fear of the dark”, “Falling away from me”, “Thoughtless”, “Do it 4 the kids”, “Sweet child of mine” all-time classic “Knocking on heaven’s door”, το θέμα sabbath δεν το θίγω.
Βέβαια υπάρχουν πολλά σύμφωνα με κάθε περίσταση. Μένω Αθήνα (συγκεκριμένα Μαρούσι-Πεύκη). Εσείς; Αν ρωτήσω για ονόματα και ηλικίες θα είμαι πολύ αδιάκριτη; 8) :roll: :lol:

Δε μας διευκρίνισες το μέγεθος που ζητάς.

Πάρα πολύ αστείο, συγκλονίστηκα! :evil: Εσύ είσαι ο μάγκας του forum που λέει και αστειάκια; Δε θα θελα να ξαναπείς τίποτα παρόμοιο please. :frowning:

Δεν ήταν αστείο.

Για το τι μήκος πούτσου σε βολεύει ρώτησα.

Μ’ηπως να ψαχνόσουν λίγο; Σου είπα πως αυτό που έγραψες δε μου άρεσε. Και αν είχες λίγη περισσότερη κρίση θα το σεβόσουν. Τεσπα, δεν είπα ότι χρειάζομαι κάτι σε τέτοιο στυλ. Αν διάβαζες λίγο πιο προσεκτικά θα το καταλάβαινες! :x

Όταν είμαι σε κρίση δεν ξέρω να διαβάζω.

Φαίνεται… ΟΚ, ας μην το συνεχίσουμε. Δε γουστάρω να ανοίξω έχθρες! Το παρατραβήξαμε και οι δύο. Sorry αν είπα κάτι που σε προσέβαλλε -το ίδιο πρέπει να κάνεις κι εσύ. :?

Έχεις δίκιο φέρθηκα απότομα :frowning:

Ok, δεν πειράζει, ανακωχή! :smiley:

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Θα πρέπει να πάρεις λίγο γρήγορα την απόφαση και να βιαστείς αν θέλεις πραγματική μεγάλη επαγγελματική καριέρα! Ρώτα τους δασκάλους, στην ηλικία σου πολλοί έχουν ξεκινήσει σταδιοδρομία σε μεγάλα πανεπιστήμια στο εξωτερικό(Μόσχα, Παρίσι κτλ κτλ), και δυστυχώς αν είναι να γίνεις μεγάλη σολίστ θα πρέπει να το δείξεις από τώρα…
Αν σε πάω πολύ μακριά και δεν έχεις τέτοια σχέδια τότε sorry :lol:

Μαρούσι-Πεύκη ε? Σε πιο λύκειο είσαι?