Απογοητεύσεις του 2009

Cornelleos
Them Crooked Vultures
Saosin
Alexisonfire
Anti-Flag (το πρωτο κακο τους δηλαδη)
Ατρeyu
Breaking Benjamin
Franz Ferdinand (αισχος)

Whiplash σιγουρα σιγουρα…
Artillery και Defiance καλουτσικα ηταν αλλα νταξει οχι να πεθανουμε κιολλας
Queensryche αισχος.

δυστυχώς οι Porcupine Tree. Εντελώς ανουσιο album για μένα…βασικά παίζει να είναι χαλαρά και το χειρότερό τους…κρίμα…[-X

Ναι ρε γαμώτο#-o[-X:?:!:

Για franz συφωνώ και επαυξάνω, δεν μου έμεινε τίποτα απο αυτό το δίσκο. Δεν είναι τόσο το οτι περίμενα κάτι διαφορετικό, απλά είναι αδιάφορος. Το Arctic όμως μάλλον θα έπρεπε να του δώσεις κι άλλη ευκαιρία, είναι πάρα πολύ καλό…

Χαλαρά το Agua di Annique-In your room, που δυστυχώς είναι ένα ανέμπνευστο ποπ δισκάκι, που μπροστά του το προηγούμενο Air φαντάζει Mandylion. Κρίμα για μια τεράστια τραγουδίστρια να ερμηνεύει τόσο χαμηλού επίπεδου συνθέσεις. Όσοι γουστάρουμε Anneke υπάρχει το καινούργιο Devin Townsend , εκεί δίνει ρέστα. Για Queensryche και Porcupine Tree συμφωνώ για το οτι οι δίσκοι τους δεν είναι αντάξιοι των δυνατοτήτων τους, αν και για τους πρώτους πλέον αρχίζω να αμφιβάλω αν υπάρχουν ελπίδες ανάκαμψης , ο δε Wilson χρειάζεται ενα διάλλειμμα και θα επανέλθει σίγουρα.

Τελικά είμαι ο μόνος στον οποίο άρεσε (μην πω και πολύ κιόλας) το Porcupine Tree;

Απογοήτευση είναι και ότι δεν έχουμε κανένα νέο για Thorns.
Ελπίζω να το φορτσάρει ο παικταράς ώστε να το ακούσουμε στο νέο έτος.

Εμενα το μy dying bride μου αρεσε παρα πολυ.Συνεχιζω και το ακουω μηνες τωρα και γουσταρω.Βεβαια απο αυτους δεν ειχα προσδοκιες μιας και ηταν η πρωτη ουσιαστικη επαφη μαζι τους.Ομως και παλι ακουω τους προηγουμενους δισκους και δεν μου φαινεται τοσο κατωτερο.

Σιγουρα απογοητευση ηταν το porcupine tree που εκτος απο 3 τραγουδια ηταν αδιαφορο.
Για τους queensryche ημουν μαζεμενος γενικα οποτε…
Candlemass επισης δεν τρελαθηκα.Heaven and hell δυσκολα θα εβγαινε κατι στα επιπεδα Σαμπαθ.:slight_smile:

Είναι το χειρότερο τους. Καλός δίσκος μεν, αλλά μπροστά στα αριστουργήματα ερχεται τελευταίο.

Όπως και τον Depeche Mode παίζει να είναι το ίδιο. Δε ξέρω, ειπώθηκαν διάφορα περί “πολλαπλών ακουσμάτων” αλλά όταν ένας δίσκος των DM δε με κάνει να θέλω να τον ξανακούσω υπάρχει πρόβλημα…

Aυτό ακριβώς!!

Και βέβαια υπάρχουν δίσκοι που θέλουν “πολλαπλές ακροάσεις” αλλά σε αναγκάζουν αμέσως να θέλεις να τις κάνεις αυτές τις ακροάσεις. Το Sounds για μένα δεν ηταν ένας τέτοιος δίσκος, και το να μην επιθυμώ να ξαναακούσω τη δουλειά ενος συγκροτήματος που θεωρω το αγαπημένο μου, τότε αυτό είναι απογοητευτικό…

Να προστεθεί και το Vorunah των Sarke.

Ντάξει όχι ότι περίμενα και την υπερδισκάρα αλλά αυτό ήταν πραγματικά βαρετό, πλην 2-3 σημείων.

Να βάλουμε και το In the Constellation of the Black Widow των Anaal Nathrakh.
Αν κι έχει μερικές κομματάρες, ήταν μεγάλη κρυάδα.

Μα Αrch Enemy-κά σόλος ρε Kenney???
Αrch Enemy-κά σόλος???

Municipal Waste δεν μου έκανε καθόλου κουκου αλλά και το Heaven And Hell, περίμενα κάτι καλύτερο από αυτούς. Τώρα θα έλεγα και το καινούριο του Halford αλλά ας του δώσω μερικές ακροάσεις ακόμα.

Ψιλοδιαφωνώ. Βασικά μόνο τα So Be It, Lucifer Effect βρίσκω λίγο πιο χλιαρά σε σχέση με αυτό που προηγήθηκε και με αυτό που ακολουθεί. Κατά τα άλλα από τις ελάχιστες περιπτώσεις που πετυχαίνω Maidenιες σε ακραίο δίσκο χωρίς να ξενερώσω και χωρίς να τις ευνουχίζουν.

On Topic, Candlemass, Megadeth, Obituary, Tardy Brothers, Tim Owens, Porcupine Tree,

σωστός ο οπλαρχηγός. και οι Anaal Nathrakh απογοήτευση φέτος.

ISIS

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

bon jovi-the circle
3 days grace-life starts now
paparoach(δεν θυθαμαι το αλμπουμ αλλα δεν πολυτρελαθηκα κιολλας)
marilyn manson-the high end of low(αν και δεν περιμενω και κατι καλο)

1349 - Revelations of the Black Flame
Shining - VI - Klagopsalmer

Julian Casablancas - Phrazes for the Young :wacko:

συναγωνιζεται τον κορνελλ σε μαϊντανίαση ανετα.