Ποιο συγκρότημα πιστευετε ότι μπορει πλέον να βγάλει τον καλύτερο του δίσκο?

ντάξει, όλα εκτός του ιμραμα είναι τελειότητες. ίσως και στο στορμ, δεν το χω τόσο ψηλά.

εμένα ν ανησυχεί το ότι δεν έχουν βγάλει μέτριο δίσκο μια δεκαετία τώρα :p.

οι volbeat μπορούν να βγάλουν έναν πιο “συγκεντρωμένο” δίσκο.

To αγαπημενο μου και παντοτινο πρωτο.

Καταρχάς διαφωνώ με dude, εδώ και μια δεκαετία δεν έχουν βγάλει όχι απλά μέτριο αλλά ούτε καν σκέτα καλό δίσκο. Το χειρότερό τους είναι (επιεικώς) απλώς πολύ καλό.

Κατά δεύτερον, η τριάδα Journey’s End - Spirit The Earth Aflame - Storm Before Calm είναι πραγματικά ανυπέρβλητη. Λίγες μπάντες έχουν βγάλει στη σειρά τρία τόσο θεϊκά έπη όσο αυτοί. Κατανοώ βέβαια ότι το Gathering Wilderness είναι κάπως πιο προσιτό και γι αυτό συγκεντρώνει και τις προτιμήσεις του κοινού.

Χμου.Shrinebuilder,Kylesa και volbeat.

Δε θα διαφωνήσω για Κylesa, αν και ίσως να έχει γίνει αυτό με το Static Tensions.

Νομίζω πάντως ότι το ζητούμενο του θέματος θα το πετύχει όποια μπάντα καταφέρει να μείνει φρέσκια,αποφύγει τον κορεσμό των συνεχόμενων δίσκων και περιοδειών, δεν επηρεαστεί από την πρόσκαιρη επιτυχία ή αποτυχία, εμπνευστεί από αυτά που συμβαίνουν γύρω της, τα μέλη της συνεχίσουν να ακούν διαφορετική μουσική, και να γουστάρουν πραγματικά αυτό που κάνουν.

Υπό το πρίσμα αυτό μάλλον θα πόνταρα σε 3 ονόματα

Μάστοντον, Κίλχολ και κόνβερτζ.

Arctic Monkeys αφου μεχρι στιγμης εχουν 2 εξαιρετικα αλμπουμς και 1 επισης πολυ καλο.Με βαση αυτα στο μελλον μπορει να φτασουν στο δημιουργικο ζενιθ τους.
Ισως και οι Coldplay,αν και λιγο δυσκολο,μετα το αριστουργηματικο Viva la Vida.

Rosetta

Sabaton. Το Art Of War είναι πάρα πολύ καλό αλλά πιστεύω ότι μπορούν και καλύτερα.

:thumbup:

Γυρίσαν και όλη την Ευρώπη, για να δούμε τι μπορούν να γράψουν μετά απ’ αυτό.

Νιώθω πως ο επόμενος δίσκος των ΟΜ ή θα πάει άκλαφτος ή θα τους χαρίσει την ολοκληρωτική αναγνώριση.
Διαίσθηση απλά.

Kαλα αν οι Sabaton καταφερουν και γραψουν καλυτερο δισκο απο το Art Of War θα πεσουν τα τσιμεντα λεμε !!! :band:

Circle takes the square

The Knife

Οι Celtic Frost θα μπορούσαν να το έκαναν.

To Necronomicon ε? :frowning:

Αυτό ήταν που θα βγάζανε το 2008;:frowning:
Θα κάνανε και περιοδεία, παίζοντας κομμάτια που δεν ήταν στο setlist προηγούμενων περιοδειών. :cry:
Επαθα ζημιά, πάω να χώσω κανά σιντάκι C.F.

ποιό 2008? Από το 1986 είχε ανακοινωθεί ότι θα είναι το “τελευταίο, καλύτερο και σκοτεινότερο, το Απόλυτο” άλμπουμ τους και μετά από αυτό θα διέλυαν οριστικά…

Procession, Spiritus Mortis(δύσκολα αλλά ελπίζουμε), Acid Witch, Cage,Pylon…
Είμαι λίγο άκυρος βέβαια, αλλά…Κι αυτό γιατί οι Procession έχουν ένα ep μόνο και οι Acid Witch 1 δίσκο.:stuck_out_tongue:

Περιμένω πολλά ακόμα από τους Dark Tranquillity.Ξέρω ότι κανείς δεν το περιμένει επειδή έχουν βγάλει τόσους δίσκους,αλλά είναι μπαντάρα με τεράστια αποθέματα έμπνευσης και ίσως καταφέρουν να κάνουν την έκπληξη.Ειδικά αν πειραματιστούν πάλι.:wink:
Επίσης θα έλεγα Hacride,που το τελευταίο τους(Lazarus) έιναι φοβερό!!!
Textures και Dissilusion,που υπόσχονται πολλά με βάση τους τελευταίους τους δίσκους.

Gama bomb, warbringer, suicidal angels, bonded by blood, toxic holocaust, legion of the damned, περιμενουμε αρκετα απο τη νεα thrash φουρνια…
Επισης σιγουρα οι Converge με το τελευταιο απεδειξαν πως μπορουν να ξεπερασουν το jane doe…
Οι dillinger δεν τους εχω για να ξεπερναν το επικοεπικο calculating, αν και το ire works ειναι απο τα αγαπημενα μου αλμπουμ της δεκαετιας…

Dark Tranquillity