Πατάτες άλμπουμ που λατρεύουμε

Aγαπαω αυτο το δισκο.Πραγματικα…Δεν νομιζω πως θεωρειται πατατα αλλα οχι τοσο μεταλ οποτε εφαγε σχετικο Χ.Αυτο που θεωρηθηκε πατατα ηταν το επομενο με το οποιο δεν εχω ασχοληθει αν και κατι μου λεει πως πατατα δεν θα ειναι…:roll:

Το ομωνυμο των Motley Crue με τον Corabi στα φωνητικα πιανεται?
Γιατι το ειχα λιωσει οταν ειχε βγει και ακομα τον θεωρω καλο δισκο για την εποχη του.
βεβαια οχι πολυ κοντα στο στυλ των Motley Crue αλλα εγω τον γουσταρω τον δισκο!!

γαμωτο τι συμβατικος που ειμαι! δεν μπορωνα βρω κανενα αλμπουμ που να θεωρειται μετριοσκατα και εγω να το εχω στα ψηλα! το μονο που βρηκα, που απλως δεν θεωρειται τρομερο τη στιγμη που εγω το θεωρω αριστουργημα ειναι το Fiction απο Dark Tranquillity. σε ολα τα αλλα συμβατικοτητα… :thumbdown:

Πατάτα θεωρείται και το Burning Red, το οποίο βρίσκω χειρότερο του Supercharger με το εξής σκεπτικό: ενώ και τα δύο παρουσιάζουν πολύ λίγα τραγούδια άνω του μετρίου, στο δεύτερο υπάρχουν οι καλύτεροι στίχοι του Φλυν συνοδευόμενοι από τις καλύτερες ερμηνείες του μέχρι τότε. Θες ροκιές; Μάθε να τραγουδάς, μαν. Και έμαθε.

Το Fiction ? Για κανε ενα search στις κυκλοφοριες ή μπες στο θρεντ τους.
Δεν νομιζω οτι δεν αρεσει σε καποιον fan της μπαντας.

Αν βρεις άτομο που θεωρεί μέτριο το fiction… shoot him :stuck_out_tongue:

Μια χαρά το fiction αλλά τι πιστεύετε, ότι είναι καλύτερο από όλα τα προηγούμενα; Ναι ε;

για μενα κατ αρχη το fiction ειναι το καλυτερο τους μαζι με το damage done. τωρα απο κει και περα σε ξενα φορουμ κυριως τρωει αρκετο κραξιμο. στο εξωτερικο οι DT δεν ειναι τοοοοοσο αγαπητοι οσο εδω και ειναι λιγο λιγοτερο “θεοποιημενοι”… εδω μεσα δεν το εχω ψαξει για να πω την αληθεια…

Blind Guardian- A Night At The Opera…Βλεπω κ σε θρεντ του εδω φορουμ κ σε αλλα οπως και σε διαφορα σαιτ το album να τρωει τρελο θαψιμο(με ορισμενες εξαιρεσεις π.χ.metalreviews)…Eγω το θεωρω μακραν οτι καλυτερο,πολυπλοκοτερο,πολυεπιπεδο,εμπνευσμενο κ ΓΑΜΑΤΟΟΟ εχουν βγαλει οι βαρδοι μεχρι σημερα!!! Οσο για τους DT και το Fiction ειμαι κ εγω ενας απο αυτους που το βαζει χαλαρα στα 3 καλυτερα τους (Haven κ Gallery τα αλλα 2 )!!

Το καλο με τους DT ειναι οτι μεχρι το DD ειχαν διαφορετικο ηχο σε καθε αλμπουμ.
Στο Fiction εχουν κατασταλαξει σε εναν ηχο αλλα ο δισκος ειναι φοβερος.
Καλυτερο απο τα προηγουμενα δεν χρειαζεται καν να μπουμε στο τριπακι
γιατι να ειναι καλα τα παιδια εχουν βγαλει μπολικες δισκαρες για ολα τα γουστα.

Καλα ουτε στην Ελλαδα ειναι τιποτα θεοι.Πουθενα βασικα.Ειδικα σε σχεση με τους
In Flames που ξεκινησαν μαζι και εγιναν και ονοματα πανω κατω την ιδια εποχη.

Το Damage Done ειναι σιγουρα καταπληκτικο.Τωρα για καλυτερα εχω μια ιδιαιτερη συμπαθεια
στα 90’s αλμπουμ τους.

παντως νομιζω οτι οι DT ειναι σκαλες πιο πανω απο τους in flames. πολλες σκαλες… (οχι μονο για το πως ειναι τωρα οι ιν φλειμς αλλα και για το πως ηταν…)

α! Το one hot minute των rhcp…

Aπό που και ως που πατάτα το One Hot Minute;:-s
Aλμπουμάρα είναι! 8)

Αν υπάρχει κάτι καλό στην αποχώρηση του Frusciante είναι μήπως και ξαναπαίξουν τίποτα από αυτό live! :wink:

Για μένα, ένα άλμπουμ που οι περισσότεροι θάβουν/αντιπαθούν αλλά εμένα τελικά μου άρεσε είναι το Sex & Religion του Vai (που ουσιαστικά είναι και η πρώτη ηχογραφημένη δουλειά του “ψυχάκια” Devin Townsend!)

ούτε καν όμως για το συγκεκριμένο.
Από τα κορυφαία τους άλμπουμ, αν και υποτιμημένο.
Δισκάρα.

Καλά δεν παίζει με την καμία να είναι πατάτα το One Hot Minute. Και μόνο το Coffee Shop να είχε θα αρκούσε. Η μπασοριφφάρα του τα σπάει ανελέητα.

Όντως το “One Hot Minute” δεν το λες με την καμία πατάτα. Ίσα ίσα που είναι personal favorite το συγκεκριμένο άλμπουμ.

Eπειδη το ξανακουω ενοψει της συναυλιας, το Final Frontier m αρεσει αρκετα!!!

Kreator - Endorama (το θεωρω το καλυτερο τους συγκεκριμενα)
Iron Maiden - X Factor
Metallica - Reload

(θεωρειται πολυ χειροτερο απο το Load, αλλα ειναι περιπου 1% χειροτερο μονο. Αν και ειμαι fanboy, το St. Anger δεν ακουγεται… )

τι μούφα ρε το μαγκέλαν;; ποιός ΚΟΥΦΟΣ θεωρεί μούφα τον ίσως καλύτερο δίσκο τους;;;

Όχι και πατάτα το Endorama ρε.
Πειραματικό ναι, αλλά πατάτα δεν νομίζω ότι θεωρείται.