Καινουριος απο Σαλονικα

γεια σας κυριες και κυριοι, αγορακια και κοριτσακια!!
πριν λιγες μερες εγινα κι εγω μελος αυτου του φορουμ. το παρακολοθουσα για κανενα μηνα περιπου πριν αποφασισω και επισημως να γινω μελος της ωραιας παρεας σας.
Λοιπον, με λενε Μιχαλη, ειμαι 19 χρονων και ειμαι απο την πολυ ερωτικη Σαλλλονικη!! ακουω μεταλ (κατα κυριο λογο) και λιγο ροκ και επισης αντιπαθω τα ελληνικα τραγουδια.
αυτα νομιζω ειναι καλα για αρχη…
Αντε και καλη μου αρχη!!

Καλώς ήρθες φίλε Μιχάλη. Πες μας και καμιά μπάντα που γουστάρεις ιδιαίτερα, να δούμε αν θα σε πάμε ή όχι.

Γειά σου και σένα καινούριε από Σαλλλλλόνικα που γουστάρεις μέταλ (κατά κύριο λόγο) και ροκ και αντιπαθείς τα ελληνικά τραγούδια.

Be more specific όμως ναι;

απο το avatar μου προφανως θα καταλαβατε οτι μου αρεσουν οι epica :p. απο το ιδιο ειδος μουσικης μου αρεσουν οι nightwish και οι within temptation (βασικα οι nightwish μου αρεσαν παλια με την tarja, ακομα δεν ξερω αν μου αρεσουν οι nightwish με την anette. θα περιμενω το καινουριο τους αλμπουμ (το οποιο αργει) για να αποφασισω αν θα μου αρεσουν με την anette). ακουω επισης:
μελοντικ ντεθ οπως archenemy, eternal tears of sorrow, insomnium
ντουμ οπως draconian, swallow the sun
progressive οπως symphony x, opeth
γκοθικ οπως paradise lost
επικ οπως rhapsody, blind guardian
μπλακ οπως moonspell
λιγο θρας, λιγο παουερ, ελαχιστη φολκ… ε σιγουρα θα ξεχναω κατι αλλα σε γενικες γραμμες αυτα…
Περιμενω τη βαθμολογια σας κριτες…:stuck_out_tongue:

καλως ηρθες8)

Μαλιστα… :slight_smile:

Ωραίος για Draconian, Guardian, Swallow the Sun. Τα άλλα είναι οτσέι. Καλώς ήρθες ξανά.

Vangelis σου εχω καλυτερο:

(βαθια ανασα)…[SIZE=“3”]ΔΕΝ-ΕΙΝΑΙ-ΕΠΙΚ[/SIZE] !!!

Καλωσηρθες συμπολιτη. :smiley:

ευχαριστω πολυ παιδια!!!

ε και τι ειναι τοτες;;;

Οι Blind Guardian power metal (με καποια progressive στοιχεια).
Οι Rhapsody μελωδικο συμφωνικο power metal.

με πολλα στοιχεια epic!!! :stuck_out_tongue:

και οι moonspell;;;

οι φεγγαρομαγεμενοι εχουν σταματησει να παιζουν μπλακ απο το Irreligious.

Κόβεσαι. Έλα πάλι το Σεπτέμβρη.

O στιχοι απο μονοι τους δεν κανουν μια μπαντα epic !!! :wink:

Ε οι moonspell gothic/black ειναι (με εμφαση στο gothic στους τελευταιους δισκους).

μαλιστααααα. οσο ζουμε, μαθενουμε! πολυ σοφος αυτος που το ειπε…:stuck_out_tongue:

εδιτ:

και τι να διαβασς δλδ;; για πε…

Επειδη θα ειμαι στους εξεταστες, να διαβασεις πολυ πολυ καλα Hail to England. Αν δεν περασεις παλι, θα σου αυξησουμε την υλη. Ε Γρακχους? :slight_smile:

Καλως ηρθες κι ολας.

σ’ευχαριστω πολυ!!

μη με ζοριζεται πολυ ομως γιατι εχω και πανελληνιες… :frowning:

Ωχ και συ στα βασανα? Ψυχραιμια μωρε, αυριο κλεινουμε, ξεκουραση. Βεβαια @@ ξεκουραση θα ειναι με τοση επαναληψη που θα πεσει μεσα στο 15μερο :stuck_out_tongue:
Κουραγιο μας!

Καλωσηρθες.