Νέες Κυκλοφορίες 2010

Καλή χρονιά παιδιά και ελπίζουμε ο καινούργιος χρόνος να είναι ακόμα καλύτερος στα μουσικά δρώμενα!

Νέο Sabaton με πολύ μεγάλη ανυπομονησία!

Πότε θα το έχουμε αυτό?
Αυτά που ξέρω και περιμένω πως και πως είναι από Avantasia, Edguy, Dirty Granny Tales και Dark Tranquillity.:D:D

Νεο HURT:wink:

Κάπου στην Άνοιξη νομίζω. Επίσης περιμένουμε και Avantasia καθώς και νέο JOP!

λοιπον προς το παρων
εχουμε

να περιμενουμε

ark - aradiokaos
dark tranquillity - we are the void
dillinger escape plan - option paralysis
grand magus - hammer of the northe (yeah)
exodus - exhibit b : the human condition
forbidden - tba
high on fire - snakes for the divine
meshuggah - alive (dvd)
nevermore - the obsidian conspiracy
orphaned land - the …
pain of salvation - road salt
symphony x - tba

Ρε, νέο Thorns θα βγεί?

εδω και 2 χρονια βγαινει.

ε αυτα περιμενουμε κι εμεις, μαζι με το μπουρζουμi και το dordeduh.

σιγά μη βγει το νεο θορνς. το μπουρτσουμ το αναμένουμε και το φοβόμαστε. πλέον είμαστε ακόμα πιο τρου και έχουμε πιάσει του προ-σκανδιναβικούς μύθους, ο κόσμος γελάει, ξεχάσαμε αυτά που λέγαμε περί κιθάρων και μαύρων, αλλά μα το μανιτού αν το αλμπουμ είναι ανάλογο του “Filosofem” θα ξαναξεκινήσουμε εκείνη τη συζήτηση περί νοητικής καθυστέρησης και μουσικού ταλέντου. Γεια σου ρε βαργκ επαναστάτη. Δεν έχω ιδέα γενικά τι περιμένουμε από το 2010. A! Περιμένουμε το δίσκος με τις ψυχεδελοδιασκευές των Ulver και ίσως και studio, αν και τους κόβω να μην κάνουν τίποτα τελικά.

τι λενε ρε αυτοι.

ολοι mcr.

Ε, εγώ πιο πολύ περιμένω Rotting Christ και επιτέλους Ravencult.

Eχουμε και νεο Ryche…

ROTTING CHRIST-Aelo
είμαι περίεργος που θα το πάνε μετα το theogonia με τα ελληνικά στοιχεία στην μουσική τους. Παιζει να ειναι απο το απόλυτο αριστουργημα μέχρι η μεγαλύτερη πατατα τους αν και τους έχω μεγάλη εμπιστοσυνη.

MORBID ANGEL
Διάβασα πως βρηκαν επιτέλους εταιρία και θα κάνουν come back. Το heretic αν και είχε πολυ καλα κομματια με χαλασε στην παραγωγη που ήταν υπερβολικά πριμαριστη. Ειμαι επισης περίεργος αν θα καταφέρουν να παιξουν στα ίσια με τους Nile.

SEPTIC FLESH
Τα Sumerian Daemons και Communion ήταν απίστευτες δισκαρές, αν δεν είχαν διαλυθει στον ενδιάμεσο τωρα θα ήταν ακομα μεγαλύτερο όνομα στο εξωτερικό.

DARK TRANQUILLITY-We Are The Void
Απο τα αγαπημένα μου συγκροτηματα παντα περιμενω με ανυπομονησια κυκλοφοριες δικές τους, αν και το πρωτο κομματι που διερευσε δεν καταφερε να με ενθουσιάσει.

NEVERMORE-The Obsidian Conspiracy

Ετσι και αλλιως μου αρεσουν είναι απο τα κορυφαια συγκροτηματα (ξεχασα να τους βαλω στην λιστα μου με τα καλύτερα συγκροτημα των '00 sign-:oops: ) το προηγουμενο τους ηταν καταπληκτικο και τα σολο άλμπουμ που βγηκα στο ενδιάμεσο δεν κάλυψαν το κενό.

BLIND GUARDIAN
Ηταν απο τις απογοητευσεις της δεκαετιάς που περασει αλλα τα άλμπουμ που βγαλαν στα '90 ήταν απλα κορυφαία. Απλά ελπιζω εδω.

DIMMU BORGIR
Ειχα βαρεθει λίγακι τις συμφωνικές και κάπου το ειχαν παρακανει με αυτα αλλα το τελευταιο τους μου άρεσε παρα πολυ, ελπιζω σε αναλογη συνέχεια αν και με προβληματισαν οι αποχωρησεις.

ELUVEITE
Επειδή το Slania ήταν δισκαρα.[B]

GRAND MAGUS - hammer of the northe[/B]
Επειδή το iron will ήταν απιστευτη δισκαρα. :smiley:

BURZUM
Ελπιζωντας σε ένα νέο Filosofem.

To νέο The Avalanches περιμένω…

stone sour ! είμαστε φανμποηδες γιατί να το κρύψουμε!

Νομιζω Rotting Christ πιο πολυ απο οτιδηποτε

Καλή (μουσική) χρονιά!

ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ σε σχέση με τις κυκλοφορίες, είναι οι δίσκοι των Iron Maiden & Thorns.
ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΤΟΝ ΠΥΧΗ oι θεοί Primordial, Grand Magus, & Rotting Christ.
ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ τι θα παρουσιάσουν οι Morbid Angel ,ο θείος Tom με τους Triptycon, και φυσικά ο Varg με τους Burzum.
ΕΙΝΑΙ 2 ΜΠΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 1ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ και πρόλαβα να τους λατρέψω, Neurosis (αν και δεν άκουσα το τελευταίο) και Ulver.
ΦΥΣΙΚΑ είναι και οι Nevermore.
Θα ακούσω και τα Danzig (αν και δεν έχω ακούσει τίποτε μετά το 4) και Down.

Αλλά, Τhorns is the word.

Ε πανω κατω τα αναμενομενα.Morbid Angel αν και δεν ξερω τι να περιμενω.Oπως ειπε και το παιδι απο πανω σωστα, εχουν θεσει τον πηχη ψηλα οι RC οποτε και κει δε ξερω τι να περιμενω!:stuck_out_tongue: Εννοειται περιμενω το μπουρζουμ(καλα αυτο και μια νοτα να εχει και απο πισω παρασιτα τηλεορασης η καλυτερη δισκαρα θα ναι:p).Eπισης καινουργιο ravencult το οποιο απ οτι ξερω θα αργησει μιας και το ξαναγραφουνε απο προβα για να ακουγεται “σαπια και λαηβ” η ηχογραφηση.

ψαχνωντας λιγο
επερχομενες κυκλοφοριες

ειδα οτι κυκλοφορουνε και οι θεοι Misery Index
τον διαδοχο του traitors που θα ονομαζεται Heirs to Thievery, yeah!!!

εχουμε επισης το καινουργιο Yakuza - Of Sesmeic Concequence

το ep των Cynic

το νεο (?) Fates Warning

το νεο Atheist (αμην και ποτε!!)

το νεο Wolverine - Communication Lost (τον διαδοχο του καταπληκτικου Still )

καινουργιο Jag Panzer

καινουργιο Trouble με Korey Clarke στα φωνητικα

καινουργιο The Ocean και Cult Of Luna

και ευελπιστουμε σε νεο The End

Κυριως Νevermore,Down απο οσα εχουν ανακοινωθει μεχρι στιγμης…
Μετα Rotting Christ και τελος…αντε και Μειντεν να δω αν υπαρχουν ακομα.

Μαλλον θα εχω ξεχασει καποια αλλα εγραψα μονο απο αυτα που ειδα στα τελευταια 4-5 ποστ γτ μολις ξυπνησα και δν γινεται να σκεφτω ποιοι αλλοι θα βγαλουν cd φετος.