Νέες Κυκλοφορίες 2010

Περιμένοντας το αποπάνω να πούμε ότι κυκλοφόρησε και ο καινούργιος δίσκος των Beehoover, “Concrete catalyst” στο γνωστό ποιοτικό noise rock που παίζουν.

Επίσης, περιμένω την κυκλοφορία του νέου άλμπουμ των “πουλέν” μου Red Fang, οι οποίοι υπέγραψαν στη Relapse. Ελπίζω να μην την πατήσουν όπως οι Black Tusk!

θεικο εξωφυλλο…!!

Finnish extreme metallers IMPALED NAZARENE will release their eleventh full-length album, “Road To The Octagon”, on November 20. The CD was recorded at Hellhole studio in Helsinki with the band’s soundman Tero Kostermaa and was mastered by Mika Jussila. The artwork for the album was created by Darkgrove Design and can be viewed below.

Road To The Octagon” track listing:

  1. Enlightenment Process (2:19)
  2. The Day Of Reckoning (2:26)
  3. Corpses (2:46)
  4. Under Attack (2:45)
  5. Tentacles Of The Octagon (1:33)
  6. Reflect On This (2:17)
  7. Convulsing Uncontrollably (2:14)
  8. Cult Of The Goat (3:10)
  9. Gag Reflex (3:01)
  10. The Plan (2:00)
  11. Silent And Violent Type (2:18)
  12. Execute Tapeworm Extermination (2:11)
  13. Rhetoric Infernal (4:24)

Total running time: 33:30

Για να δουμε τι μας περιμενει.Οντως καλο το εξωφυλλο αν και θα μ’αρεσε αν
ηταν ζωγραφισμενο στο χερι.Ειχα κανει επικη κωλοτουμπα για το προηγουμενο
μιας και στην αρχη δεν μ’αρεσε καθολου.

και εγώ αυτό είπα όταν είδα στην αρχή το εξώφυλλο, αλλά είναι καλό…

Πριν από μερικές μέρες οι Down κυκλοφόρησαν νέο live cd/dvd.

Ονομάζεται “Diary Of A Mad Band” (καλό το λογοπαίγνιο, έτσι?)

Diary of a Mad Band features a 2 CD full concert, live in London. The DVD highlights documented footage marking the 2006 return of DOWN from the practice room through their first European tour, and a bonus behind-the-scenes featurette entitled ?Tirades and Shenanigans?. The DVD closes in at a blistering 130 minutes! See below for a complete tracklisting of the set:

DVD: Diary of a Mad Band

  1. Lysergik Funeral Procession
  2. Lifer
  3. Losing All
  4. Rehab
  5. New Orleans Is A Dying Whore
  6. Ghosts Along The Mississippi
  7. Learn From This Mistake
  8. Underneath Everything
  9. Temptation?s Wings
  10. There?s Something On My Side
  11. Hail The Leaf
  12. Lies
  13. The Seed
  14. Eyes Of The South
  15. Jail
  16. Stone The Crows
  17. Bury Me In Smoke

2 CD: LIVE IN EUROPE

  1. Losing All
  2. Lifer
  3. Lysergic Funeral Procession
  4. Rehab
  5. Temptations Wings
  6. Ghosts Along The Mississippi
  7. Learn From This Mistake
  8. Hail The Leaf
  9. New Orleans Is A Dying Whore
  10. Lies, I Don?t Know What They Say But?
  11. Underneath Everything
  12. The Seed
  13. Eyes Of The South
  14. Jail
  15. Stone The Crows
  16. Bury Me In Smoke

Όπως καταλάβατε περιέχεται υλικό μόνο από τα δύο πρώτα albums και τα setlist είναι διαφορετικά μεταξύ cd και dvd (διαφέρουν στη σειρά των τραγουδιών δηλαδή) διότι πρόκειται για διαφορετικές συναυλίες.

http://www.youtube.com/watch?v=pxiSazjQnz4

Για όσους ψάχνουν το rock ‘n’ roll σε λάθος μέρη!

[B]Intronaut - Valley Of Smoke[/B]

[FONT=“Impact”][SIZE=“4”][COLOR=“Sienna”]Τρέχουμε!!![/COLOR][/SIZE][/FONT]

[SPOILER]Επιτέλους! Έμπαινα κάθε μέρα για να τσεκάρω…[/SPOILER]

ποσο μα ποσο δικιο εχεις

+1 :thumbup:

Όπως ακριβώς τα λέει. Και όσοι είχαν τσεκάρει και το προηγούμενο, αυτό μάλλον είναι καλύτερο.

Και νέο Intronaut ε; Όπως φαίνεται, μετά και το προηγούμενο, αυτοί οι τύποι το 'χουν.

Γαμάτη κυκλοφορία…στάνταρ ταξίζει τα λευτά της…θα αγοραστεί:):!:

Πρώτη ακρόαση του νέου Intronaut συγκινητική…!

Ειμαι στα τελειωματα της 3ης ακροασης του Valley of Smoke και μπορω να πω πως ειναι φοβερο!Δεν ξερω αν ειναι καλυτερο απο το Prehistoricisms,θα δειξει στο μελλον.Σιγουρα ειναι πιο μελωδικο και πιο ηπιο,κατι το οποιο απο οτι φαινεται εχουν ενσωματωσει στον ηχο τους αρκετες μπαντες φετος,ανεξαρτητα μουσικου ειδους.

Flying Lotus-cosmogramma
http://www.youtube.com/watch?v=5WFGuDxTSL8
8)

Ξέρεις μήπως εάν έχει κυκλοφορήσει σε κανένα γνωστό δισκάδικο στην Αθήνα ; γαμώ το κοράκι μου γαμώ …α και αν αξίζει ή όχι τα λεφτά του δεν ξέρω κάντε καμιά έρευνα πρώτα γιατί έχω διαβάσει πράγματα που δεν μου αρέσουν και με κάνουν λίγο σκεπτικό ως προς το να σκάσω 22 ευρώ για να το αποκτήσω σε φυσική μορφή :-k

αυτό έχει κυκλοφορήσει εδώ και αρκετό καιρό, και είναι ίσως η κορυφαία φετινή κυκλοφορία στον ηλεκτρονικό χώρο.
άκου και το EP pattern grid world, που κυκλοφόρησε πριν από λίγες εβδομάδες.

Δεν γνωρίζω αν έχει κυκλοφορήσει στα δισκάδικα.
Πάντως, προσωπικά δεν ξέρω αν θα το αγόραζα. Ψιλο-απογοητεύτηκα.
Δυστυχώς ο Anselmoς την έχει “κάψει” τη φωνάρα του τα τελευταία χρόνια και στη συγκεκριμένη κυκλοφορία αυτό φαίνεται. Σε μερικά σημεία δε, είναι έως και τραγικά τα πράγματα (βλέπε π.χ. “Jail”).
Οι καταχρήσεις τόσα χρόνια έχουν αρχίσει και φαίνονται στην κουρασμένη φωνή του (στα live) και νομίζω πως πρέπει πλέον να σοβαρευτεί λιγάκι γιατί δεν τον “παίρνει” πια.
Εντάξει βέβαια για τους φανς σαν εμάς, είναι μια ευκαιρία να έχουμε ένα live album Down στην δισκοθήκη μας, αλλά δεν σας κρύβω πως με στεναχώρησε λίγο αυτή η κυκλοφορία.

Άσχετο αλλά ρε σεις όταν κάνετε quote ένα post με φωτό, είτε αφαιρέστε την φωτό, είτε βάλτε την σε spoiler :!:
Η προηγούμενη σελίδα έχει τις ίδιες εικόνες δύο και τρεις φορές…

Δεν πειράζει, είναι ωραίες φώτο! Σε quotάρουν και γκρινιάζεις κιόλας! :stuck_out_tongue:

Το Down ούτε εμένα μου άρεσε. Απορω πώς το κυκλοφόρησαν. Καλύτερες εκτελέσεις δεν είχαν;

^^ :stuck_out_tongue:

Χαχα δεν γκρινιάζω μωρέ, εντάξει.
Απλά συμβαίνει αρκετές φορές και από κάποιο σημείο και μετά κουράζει να βλέπεις τις ίδιες εικόνες ξανά και ξανά.

Όσο για το Down, όντως δεν είχαν καμια καλύτερη ηχογράφηση? [-X

τι ξερουμε για το νεο Pure Reason Revolution??