ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΑΚΟΡΝΤΑΚΙΑ

ΜΕΝΩ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ’’ ΨΑΧΝΩ’ ΝΑ ΒΡΩ’ ΡΥΘΜΟ…:slight_smile:

949 στα FM

ΘΕΟΣ…

:lol:

παλι καλα που δεν θελει να “πιασει μελωδια”:lol:

ειδος???

ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΡΥΘΜΟ.?:slight_smile: ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΣΝ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕΝ.?

τι παιζεις?

οτιδηποτε το λεω αυτο γιατι ψαχνω ατομο να παιζουμε κανα ρυθμο που δεν ειμαι καλως…:smiley:

πιανω ακορντα απλος…θελω να βρω ρυθμο και ψαχνω ατομο να παιζουμε παρεα να βοηθισει’’ τωρα σαν γνωσεις…ξερω τις βασικες νοτες δηπλα απο τα κλιδια και που ειναι στο πενταγραμο…ε μετα’ ολοκληρο μισο τεταρτο δεκατοεκτο τους χτυπους… κατι κανω και με μετρονομο…ολα αυτα τα ακονιζω να ειμαι καλως να βλεπω πενταγραμμο και να παιζω κατευθειαν αλλα ακομα τα μελεταω’… ε’ παιζω καμια πεντατονικη την λα ματζορε ας πουμε σε ολητην κιθαρα’ αυτοσχεδια’ με ρυθμους αυτα’α… βασικα θελω πολυ να βρω ρυθμο στα ακορντα οτι κοματι να ειναι αλλα να αρχιζω να παιζω με ρυθμο:D

Α δεν εκανες πλακα:-s

εγω λεω κατσε στροσου να διαβασεις , και ασε τον ρυθμο, τι ρυθμο να βρεις αν δεν μελετησεις κιαλα… να ληθουν τα χερια σου

οτιδηποτε απο ειδος θελω καποιον να εξηγηθει βοηθεια απο κοντα τωρα απο συμβουλες εχω πιξει.,. καποιον να εξηγιθει ρυθμο λεμε.’.,…,΄.'΄ :smiley:

οχι φιλος δεν κανω πλακα σοβαρα το λεω…,.΄’΄΄’αλλα ακομα τιποτα ολο σημβουλες ειναι ολοι.‘΄’.΄ καποιος να κανει ξιγααα.'΄.΄’πιξαμε στα συμφεροντα ρεε μορτες ολοι μεγαλομουσικοι ξαφνηκαα.'΄.'άχαχααχα:D

εγω λεω πως θελω καποιο ατομο να βοηθισει να πεξω τα κολο ακορντακια με ρυθμο τιποτε αλλο τα αλλα θα κατσω να τα βρω μονος μου.,.και οθτε αυτο δεν παιζει φιλος ολο συμβουλες σε πρωτη φαση,.’:slight_smile:

για να παιξεις καλα αρκοντακια οπως λες πρεπει να ακουσεις κανα εντεχνο τιποτα να ξεκινησεις ρυθμο, η να κατσεις να βγαλεις μονος σου, αν δεν σου ερχετε ουτε μια μελωδια στο κεφαλι παρατατο απλα δεν κανεις για την μουσικη, δεν γινετε να μην μπορεις να βγαλεις ενα ρυθμο, υπαρχουν απειροι

[QUOTE=je666;802162]για να παιξεις καλα αρκοντακια οπως λες πρεπει να ακουσεις κανα εντεχνο τιποτα να ξεκινησεις ρυθμο, η να κατσεις να βγαλεις μονος σου, αν δεν σου ερχετε ουτε μια μελωδια στο κεφαλι παρατατο απλα δεν κανεις για την μουσικη, δεν γινετε να μην μπορεις να βγαλεις ενα ρυθμο, υπαρχουν απειροι[/QUO

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΟΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΚΟΡΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕΕ,. ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΑΤΙΡΗ ΚΑΝΕΝΟΣ,… ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΓΕΛΑΩ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΥΣΙΚΗ,. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΡΕΣΣΣ:D
ΤΟ ΡΥΘΜΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΕ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΜΑΘΑΝΕ ΑΛΛΟΙ ΧΑΙΒΑΝΙΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ Η’ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΙΞΕΙ.,ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΜΕ ΜΕΓΑΛΕΕ.,.ΤΣΙΟΥΟΥΥΟΥΟΥΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΛΥΓΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΦΕΡΟΝΤΟΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΗΓΙΘΟΥΝ (ΝΑ ΔΙΞΟΥΝΝΝ),.ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΕΓΙΝΑ ΓΡΑΦΙΚΟΣΣΣΣΣΣΣΣ:p:wink:

ρε φιλε σιγουρα θελει μελετη, απλα ετσι οπως τα λες ειναι λες και μονος σου δεν μπορεις να μελετησεις θες να μαθεις 2-3 πραγματα και απλα να λες οτι ξερεις να παιζεις η καπως ετσι…
μια δειχνεις χαρακτηρα ισα ισα να μαθω 2-3 αρκοντα και μετα μοου λες για αυτους που νομιζουν κτλπ… ε ξεκαθαρισε

βασικα ρε φιλος τσαμπα μηλαμε αφου με αυτα που λες μονο για καμια σημβουλη εισαι τι να λεμε τωρα’’…μαλακια που μηλαμε… ξερω τι’ θελω να κανω για αρχη απλος ψαχνω και μια βοηθεια απο οπουδηποτε… καληνυχταρες:wink:

ε απλα να το διευκρινιζεις απο την αρχη, θελω ατομο να με βοηθησει στα ακορντα ωστε να προχωρησω, επισης υπαρχει και το οδειο , κρατικο υπαρχει, σχολες υπαρχουν αν θες να ασχοληθεις πηγαινε καπου εκει η σε κανα δασκαλο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΝΑ ΣΟΡΡΟ’’ ΦΙΛΟΣ ΡΥΘΜΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΚΟΡΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΑΟ ΟΔΕΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΚΟΡΝΤΑΚΙΑ Κ ΤΟ ΡΥΘΜΟ,… ΤΑ ‘‘ΑΛΛΑ’’ ΝΟΤΕΣ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ’ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ’’… ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΣ’’…:smiley:

για κοψε την ειρωνια, τι να σου πω θες ρυθμο στα ακορντα δηλαδη ελεος

δεν κοβω’ τιποτα’ απλος μην ασχολισε με την παρτη μου αφου δεν βοηθας,…γιατι ξερω τι θελω’… αλλα θελω βοηθεια για να το κανω… και εδω ειναι οι πιο πολοι’ ξερωλες κ’ σθμβουλατορες ‘‘τελοςς’’:wink:’.΄.‘΄.΄’΄.’

Ρε φιλε παντως αν δεν δουλεψεις μονος σου πανω στο οργανο οτι κ να σου λενε οι αλλοι δεν προκειτε να γινει δουλεια. Παιζω 13 χρονια κ πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο. Προσπαθησε να παιζεις πανω απο τραγουδια που σ’αρεσουν κ γουσταρεις καλυτερα.