Όταν γινετε γονεις

Ολα τα μωρα μπορεις να τα κανεις καλα με το nevermind…

ε ξερωγω

mazoo n the zoo, zouzounia η ο,τι παιζει για μικρα παιδια εκεινη την περιοδο :stuck_out_tongue:

εχει και μεταλλικα :expressionless:

scorpions - taken by force…
deep purple - machine head…
rainbow - rising…
iron maiden - ολα!!!
:stuck_out_tongue:

γιατι μ’αυτα ξεκινησα κ γω κ ειμαι ευγνωμων…

ενω ειναι στην κοιλια της μανας του progressive rock και ισως λιγη κλασσικη για να γινει εξυπνο(το εχουν πει οι επιστημονες αυτο μονο για την κλασσικη ομως).Ελπιζω η μανα του να μην του βαζει σκυλαδικα γιατι οταν βγει θα ζητησει πανερι λουλουδια και πιατα:D

και για νανουρισμα





exodus - a lesson in violence για να μαθαινει απο μικρο!

Όσο είναι πιτσιρίκι, δίσκους από Σπαθιά και Τρύπες για να καταλαβαίνει και το στίχο και να προσπαθεί να τον επεξεργαστεί, να μπεί στη διαδικασία να “ψάχνεται”. Σταδιακά μετά, NWOBHM και Power, αργότερα Metallica και μετά ότι το τραβήξει.

Τα άπαντα από Τρύπες και το Surfer Rosa των Pixies.

Cannibal corspe,burzum,mayhem,immortal είναι τα σιγουράκια

καλά το ξεκινάς αλλά μετά το “γύρω μου οι σκιές έχουν παγώσει, και έχω μείνει με το χέρι απλωμένο…” αμα το ρίξεις στα σπαθιά και στους κεραυνους και στους ιππότες θα έχει να ρίξει πολύ γέλιο το παιδί :stuck_out_tongue:


και μετα θα τρεχω να το μαζευω απο τις πορειες…

Όταν γίνετε γονείς να είστε σίγουροι ότι το πρώτο πράγμα που θα σκέφτεστε είναι τι μουσική θα βάλετε στο παιδί σας!!! Επίσης το ξέρετε ότι μια απόπειρα για πλύση εγκεφάλου το πιθανότερο είναι ότι θα καταλήξει αρνητικά ε;

Roy Orbison,Johnny Cash,Frank Sinatra,Marvin Gaye,Curtis Mayfield κλπ

Ηρεμα πραματα μη το τρελανουμε κιολας.

welcome to the jungle…

Τα πρώτα πράγματα που άκουσα εγώ πιτσιρικάς και “ψήθηκα” ήταν Pink Floyd, Scorpions και Iron Maiden.
Επειδή όμως οι Pink Floyd έγιναν θρησκεία, νομίζω ότι θέλει δε θέλει αυτή θα είναι η μουσική που θα πρωτοακούσει. Δεν νομίζω να το μετανιώσει ποτέ…

-Μπαμπα θελω να παμε βολτα…
-Οχι σημερα δεν εχει βολτα…θα κατσεις μεσα!
-Καλα…

3πμ το βραδυ της ιδιας μερας…

-Μπαμπα ξυπνα να με πας βολτα τωρα!
-Μαλακισμενο πας καλα; [Τι ειναι αυτο το κρυο στ’αρχιδια μου;] … 8O
-:twisted:
-ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΑΡΤΟΥ ΤΟ ΚΟΥΖΙΝΟΜΑΧΑΙΡΟ!!!

ΧΡΑΤΣ!

-Elf, Rainbow για να μάθει τι εστί Κοντός, παράλληλα με Deep Purple.
-Rory Gallagher, Canned Heat, Dire Straits, Camel, Jethro Tull, όλα τα καλούδια.
-Στην πρέπουσα ηλικία, βάπτισμα του πυρός στο power με Jag Panzer.
-Περιορισμένες δόσεις doom και stoner, ίσως κανένα Electric Wizard.

Δεν θα το πίεζα πάντως. Το ροκ είναι καλό να το ανακαλύπτεις οικειοθελώς. Εγώ απλώς θα παρέχω ακούσματα, και το παιδί θα βρει το δρόμο του, το δίχως άλλο.

Παντα ηθελες να του μοιασεις ε;;; [SIZE=“5”]ε;;;[/SIZE] [SIZE=“7”]εεε;;;;[/SIZE]

Συγκρατήσου ρε αδερφέ.

…στον ανιψιό μου πάντως βάζω Motorhead:):!: