Όταν γινετε γονεις

πας καρφί για πόστο στην κυβέρνηση.!! :stuck_out_tongue:

βασικα εμενα μ θυμιζει σκηνικο π, ξερεις, η γυναικα σε αφηνει να ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι εκανες εσυ το πρωτο βημα! :lol:

Εχοντας πολυ μεγαλη διαφορα ηλικιας με τα μικρα αδερφια μου εκανα μερικες προσπαθειες. Ο μικρος βγηκε στο τελειως αντιθετο, τον χασαμε τελειως, ουδεμια σχεση με τον χωρο παροτι ακουγα ολα τα χρονια σχετικη μουσικη και για καμποσο καιρο μοιραζομασταν το ιδιο δωματιο.
Την μικρη απ’οταν ηταν ακομα πολυ μωρο (2-4 μηνων ?) της ειχα βαλει το Appetite for destruction και χτυπιοταν και γελουσε. Το πειραματοζωο ανταποκριθηκε λοιπον στα ερεθισματα. Πλεον ομως εχει φυγει απο την μουσικη μου κηδεμονια και πραγματικα δεν ξερω τι θα απογινει. Προβληματιζομαι τα βραδια.

Προσφατα πηρα ενα mp4 player στην μικρη μου αδερφη (11 χρονων-16 χρονια διαφορα) και επιλεγωντας τραγουδια να το γεμισουμε μου ζητησε

[B]PINK FLOYD και NIRVANA[/B] ! :smiley:

[SPOILER]Μετα ομως ηθελε Παπαριζου … :frowning: [SPOILER]παραλιγο να τσακωθουμε :|[/SPOILER][/SPOILER]

εγώ πάντως τον αδερφό μου τον έκανα μεν μεταλλά (του ρίχνω 10 χρόνια) αλλά δυστυχώς δεν ακούει manowar…κι όχι μόνο αυτό, τους κράζει κιόλας! μαχαίρι στη καρδιά :?

Το παιδί θα ξυπνάει με zeppelin και ACDC και θα κοιμάται με camel.

MANOWAR

μονο αυτο

να τεθουν σωστες βασεις, στους στιχους τους θα βρει οτι χρειαζεται για τη ζωη ωστε να θριαμβευσει.

ηδη ειναι δυο μηνων και σιγα σιγα θα τον αρχισω σε εντατικη μανογουοροθεραπεια

να γονιός να μάλαμα :cry:

Ε θα αρχίσουμε κλασικά με Lionel και Commodores, λίγο Simply Red, Barry Manilow, Diana Ross βεβαίως βεβαίως

μετά αποφασίζει μόνο του :slight_smile:

muse , red hot chili peppers και nirvana

[U]http://www.youtube.com/watch?v=JDkDiC0BxGQ[/U]

Ετσι αρχηγε μου.Και εγω οταν με το καλο κανω παιδι με την γυναικα μου θα το νανουριζω με battle hymns και warriors of the world για να παρει τον σωστο δρομο απο μικρο :D:metal:

Όχι ρε φίλε, τίποτα δεν θα βάλω στο παιδί μου να ακούσει, δεν θα του κάνω και πλύση εγκεφάλου ας πούμε :stuck_out_tongue: :lol:

Αυτό που θα ήθελα είναι, το παιδί μου να ξέρει [B]τον λόγο[/B] που ακούει την εκάστοτε μουσική.

Τώρα αν με ρωτούσε την άποψή μου, αλλάζουν τα πράγματα, θα του πρότεινα σίγουρα κλασσική και από μπάντες τα σίγουρα… floyd, King Crimson κτλ.

Εν τω μεταξύ έχω παράδειγμα φίλης που πριν γεννήσει μου έλεγε ακριβώς αυτό.
Τελικά είχαμε την συζήτηση πάλι πριν λίγο καιρό(το κοριτσάκι της είναι 6 τώρα) και μου είπε πως εκνευρίζεται αφάνταστα όταν της βάζει pantera και κλαίει με την απαίτηση να το κλείσει. awee : ))

Ο,τι ειπε ο αποπανως. Καταπιεστε εσεις τα παιδακια, αλητες.

εγώ πάντως άμα δεν ακούει manowar θα το βαράω. δεν τη ξαναπατάω όπως με τον αδερφό μου[-X

να γιατί σ’αγαπάω ρε μλκ!!!

Black Sabbath - Heaven and Hell. Και μετά Godspeed You! Black Emperor!

Μα φυσικα το παιδι θα ξεκινησει με[B] 80’s Hard Rock[/B]. :slight_smile:

Σκυλαδες θα σας βγουν με αυτα που λετε να κανετε και θα το δειτε.

Μιας και εγινα πατέρας πριν από 45 ημέρες να πω ότι ήδη είχαμε αρχίσει από την εγκυμοσύνη (live Scorpions και Shadow Gallery από την κοιλιά της μαμάς του) και συνεχίζουμε γερά με μουσική στο σπίτι επί καθημερινής βάσης!!!