Παπακαλιατης

'ξω μωρη τζαζλη!:lol:

συνοπτικες διαδικασιες…Λοβοτομη στο συνταγμα!

Εγώ γουστάρω πολύ τις σειρές του! Και είχα φάει τρελή ξενέρα που το 2 μέρες μόνο είχε σταματήσει…

Να δούμε τι θα λέει και το καινούριο του…

Καλές παραγωγές για τα ελληνικά δεδομένα, ωραία μουσικούλα, καλό καστ και σενάρια ό,τι να 'ναι.

Το προηγούμενο δεν το έβλεπα αλλά αυτό θα το τσεκάρω από περιέργεια

Η μουσική που βάζει στις σειρές του, είναι το πιο δυνατό σημείο του:!:

Κοίτα το προήγουμενο δεν ήταν ιδιαίτερα κακό απλά σαν σενάριο πιστεύω ότι δεν μπόσουσε να έχει διάρκεια…Δηλαδή αν συνέχιζε πιστεύω ότι θα’ ταν υπέρβαρετο κυριως λόγω των λίγων προσώπων που πρωταγωνιστούσαν…(παραγώγη όμως είχε τέλεια, έπαιζε μια Θεά -δεν θυμάμαι τώρα όνομα-, κι έπαιζε κι ο Λούλης που είναι καλός ηθοποιός)

έδιτ: η μουσική του ρέκβιεμ φορ α δρίμ στο Κλείσε τα μάτια ήταν το μυστικό της επιτυχίας!

Προσωπικα δε μου αρεσει καθολου.Με λαμπρη εξαιρεση οταν επαιζε στο ντολτσε βιτα που ειχε και γαμω τα γελια :lol: τετοιοι ρολοι του πανε.
Τωρα ολα τα υπολοιπα που εχει κανει και ειδικα αυτα που χει σκηνοθετησει μονος του ειναι γλοιωδεις αμερικανιλες μιμησεις με φουλ τσοντοσκηνες και τα ρεστα.Οτι ειναι λιγο γελοιος,ειναι :-s

Πού είναι το κακό στις τσοντοσκηνές?

Ατάλαντος σεναριογραφος που έχει κατακλέψει όλο τον αμερικάνικο κινηματογραφο, ατάλαντος σαν ηθοποιός, στα θέατρα της Ελλάδας μπορείς να βρεις πολύ καλύτερους ηθοποιούς που όμως δεν έχουν τον μπαμπά με τα λεφτά του Παπακαλιάτη. Μιλάμε ο άνθρωπος είναι Α-ΤΑ-ΛΑ-ΝΤΟΣ. Η σκηνοθεσία στις σειρές του όμως είναι πολύ καλή για να λέμε και του στραβού το δίκιο.

πως και τοσο καιρο δεν ειχα πετυχει αυτο το θρεντ:p

ο παπακαλιατης εχει (ειχε) κανει επιτυχια μονο γιατι ξεχωριζει απο τα σκατα της υπολοιπης ελληνικης τιβι
οσο για το ηθοποιηλικη του, απλα γελιος:D
θυμαται κανεις τον παπακαλιατη να εχει ποζαρει στην καμερα με αμφας και οχι με προφιλ?1 μονο:p

και κατι αλλο
:κοβωφλεβα:

Εκτος του οτι οι μισες ατακες του ειναι απο τα φιλαρακια κ οι αλλες μισες απο διαφορες ταινιες ο πρωταγωνιστης ειναι παντα καταθλιπτικος,μελαγχολικος,αυτοκαταστροφικος,θελω κ τη μια θελω κ την αλλη,δεν με καταλαβαινει κανεις, κ ετσι κ γιουβετσι μπλα,μπλα,μπλα.

Άντε επιτέλους αρχίζει!!! :p:p:p

Πέρα από την πλάκα σαν ηθοποιός είναι απαράδεκτος αλλά ομολογώ πως σκηνοθετικά τα πάει καλά. Έχει ωραίες ιδέες για το Ελλαδιστάν. Όσο για τις ατάκες από τα Φιλαράκια, γιατί δεν του λέει κάποιος να τις σταματήσει???

ο παπακαλιατης εχει προβλημα.τουλαχιστον φετος θα ναι μ τ θεο μουζουρακη:D

Μεθαύριο 10 παρά 10 θα μαι προσηλωμένος στην οθόνη. Ποιό γκομενάκι χώνει αυτήν τη φορά;

Νομίζω παίζει η Μακρυπούλια. Δεν ξέρω ποια άλλη.

κλασσικη συνταγη για να ψαρωσουν <ενναλακτικοι> και <ονειροπολοι> …

κλαψομ@@ια στο φουλ παμε δυνατα

Μονο το “Ανοιξε Τα Ποδια” ειχα παρακολουθησει λιγο.Πραγματικο αριστουργημα…

ναι,αλλα τωρα θα σπρωχνει Μακρυπουλια,ρησπεκτ:naughty:

To’ δε κανείς σας??

Σαν πρώτο επισόδιο (κυρίως επισόδιο γνωριμίας με τους χαρακτήρες) καλό μου φάνηκε, μου κέντρισε ψιλό το ενδιαφέρον και μου άφησε μια μικρή περιέργεια για το τι έγινε στο τέλος και τι θα ακολουθήσει…

Σκηνοθεσία γαμάτη…

Παπακάλιατης δεν μ’ άρεσε όπως έπεαιζε, και εκτός αυτού ο τύπος που παίζει μου φαίνεται πολύ ηλίθιος και σπαζαρχίδης (βέβαια είχα διαβάσει πως σκόπος του αυτή τη φορά είναι να παίξει τον ψιλοκακό της ιστορίας)

Οι υπόλοιποι μου φάνηκαν αρκετά καλοί…

Μακρυπούλια ΘΕΑ…η άλλη δεν μ’ άρεσε

Αυτό.

Και στην τελική, πόσο κουραστικό είναι να βγάζει τη μία ανοησία μετά την άλλη και όλες με ένα και μόνο θέμα και προβληματισμό: σε ποια να βάλει το πουλί του ο κάθε χαρακτήρας.

Ο άνθρωπος είναι μισάνθρωπος, προσωποποιημένο τέρας, αντίχριστος, σεξιστής, ρατσιστής, άχρηστος και ποζεράς. Ούτε στη σούπερ κατερίνα δε τον βάζουν πια.

τοδα χτες…γενικα δεν εχω παρακολουθησει ποτε ολοκληρη σειρα παπακαλιατη γιατι ολα τα δειγματα που εχω δει ητανε γελοια…
χθες ομως ειχε πλακα το ‘‘φχαριστηθηκα’’…ειχε ολα εκεινα τα κλισε για τα οποια εχει γινει γνωστος…εγω ειμαι ο δηθεν ο πετυχημενος που παντα θα εχω την τελευταια ατακα θα μαμαω συνεχεια το καλυτερο μωρο κτλ…και ολα αυτα με χαλια παιξιμο…ποοο αταλαντοσυνη…κριμα διοτι παιζουνε 2 παααρα πολυ καλοι ηθοποιοι σε αυτο το σιριαλ…ο μυλωνας και η μεντη…υπο αλλες συνθηκες θα το εβλεπα αλλα δεν αντεχω αυτη τη μεγαλομανεια του χριστοφορου…

αααα ειδα σε ενα κουτσομπολιστικο προ ολιγου οτι το στορυ του χθεσινου πρωτου επισοδειου ειναι ακριβως ιδιο με το πρωτο επισοδειο της αμερικανικης σειρας brothers and sisters…

αληθεια κλεβει τα φιλαρακια;;; ααα γι αυτο ειναι τοσο κρυες οι ατακες του;;;