Νηστεια

φαγητο ειναι, δεν χρειαζεται να κανουμε τετοιες αναλυσεις

Ο elmarad σε αυτο και στο προηγουμενο ποστ του, τα ειπε ολα και μαλιστα με απολυτη ακριβεια. :thumbup:

βασικά είναι κανείς χορτοφάγος από εδώ έτσι ώστε να μας πει τα θετικά της χορτοφαγίας?

Οι χορτοφάγοι τι νηστεύουν αυτόν τον καιρό;; :-k

μαλλον σταματουν να αναπνεουν…

δεν ξέρω.απλά ο ελμαράντ είπε στο ποστ του ότι όταν δεν τρως κρέας έχει κάποια διαύγεια,και λέω να μας πουν την άποψη τους οι χορτοφάγοι πως νιώθουν που κάνουν αυτό το είδος διατροφής:p

Η λογική της νηστείας θα τους λέει αυτόν τον καιρό να πλακώνονται στα μπριζολίδια για να φάνε κάτι διαφορετικό από αυτό που τρώνε… :stuck_out_tongue:

παντως αμα αποφευγεις συστηματικα το κρεας δεν πιστευω να ειναι καλο για τον οργανισμο:wink:

Βασικά τίποτα δεν πρέπει να αποφεύγεις…η διατροφή σου πρέπει να περιέχει τα πάντα τόσο κρέας όσο και χόρτα, γιατί μόνο έτσι παίρνεις ολοκληρωμένα τις ουσίες που χρειάζονται…

[SPOILER]
[SIZE=“6”]Πόστ 1821!!![/SIZE]
[SIZE=“4”]Το πόστ επανάσταση![/SIZE]

Βοήθεια μας![/SPOILER]

αυτά είναι υποθέσεις ρε παιδιά.λογικά κάποια σωστή χορτοφαγική διατροφή σίγουρα θα έχιε προβλέψει γι’αυτό

τα τελευταία 5-6 χρόνια νηστεύω την μεγάλη εβδομάδα . κ φέτος λέω να κάνω το ίδιο . είναι επιλογή μ να νηστέψω , στην οικογένεια μ είμαι ο μόνος π νηστεύω (πέρσι ο πατέρας μ με την αδερφή μ έτρωγαν σουβλάκια την μεγάλη παρασκευή) :stuck_out_tongue:

όσο για την μεταλαβιά … επειδή αυτές τις μερες κοιμάμαι ακόμη πιο αργά απότι συνήθως ποτέ δν μπορώ να ξυπνήσω για να πάω στην εκκλησία κ να μεταλάβω .

Μόλις παρήγγειλα λαχταριστά σουβλάκια. Αυτό απαντάει και στην ερώτηση του πολλ.

Πράγματι ισχύει αυτό και μάλιστα ανάλογα μετό πόσο είναι συνιθισμένος ο οργανισμός στο κρέας υπάρχουν ανάλογες διατροφές για να μην παρουσιάσει αδυναμία ο οργανισμός. Προσωπικά και εγώ δεν είμαι χορτοφάγος (παρόλο που ποτέ δεν τρελαινόμουνα για το κρέας) αλλά τα ξέρω από φίλους μου που ακολουθούν τέτοιες διατροφές.

η νηστεια ειναι απατη την οποια εφτιαξαν οι αγροτες,ουτως ωστε ο κοσμος να το ριχνει σε οσπρια και λαχανικα και ετσι να καταφερνουν να συναγωνιστουν τους κακους κτηνοτροφους

ναι ! σίγουρα ! κ συμφώνισαν με τους τραγόπαπες να παίρνουν οι δεύτεροι το 20% των κερδών .#-o

αρα το πασχα(αρνι) και χριστουγεννα (γαλοπουλα) την εφτιαξαν οι κτηνοτροφοι…και με τους ψαραδες τι θα γινει? :stuck_out_tongue:

Χαχα
Το θεμα ειναι ο καθενας να κανει οτι θελει και τελειωνει η ιστορια…Εγω το θεωρω κοροιδια αλλα αν ο αλλος την βρισκει,προβλημα του :stuck_out_tongue:

Aν το δούμε…χριστιανικά ακομα δεν έχω καταλαβει τι είναι πιο χριστιανικό…
Να ντερλικώσω 3 μπιφτέκια σόγιας την Μ.Παρασκευή η να μοιραστώ μια μπριζόλα με έναν άπορο…

Οπότε μέχρι να καταλάβω τότε απέχω απο την νηστεία…

καλυτερα να ντερλικωσεις 3 μπιφτεκια σογιας μαζι με εναν απορο:p…και την μπριζολα αφησε την για την αλλη εβδομαδα…
seriously speaking οποιος νηστευει να ξερει γιατι το κανει και οχι απλα για πατροπαραδοτους η για’φαινεσθαι’’ λογους.(δεν εννοω εμας εδς μεσα)…

εγω ξεκινησα με μια μπριζολα το μεγαλο σαββατο :smiley: