Κουλά όνειρα σχετικά με μεταλ (συγκροτήματα-συναυλίες κλπ)

οι beatles χθες το βράδυ παιξαν στην αυλή μου το Strawberry Fields Forever για να δούμε αν μπορούμε να αποσπάσουμε την προσοχή του γιου του λενον απο την τηλεόραση οπου και ειναι εθισμένος. η τηλεόραση στον δρόμο μπροστά του σπιτιού, και εγω στο κεντρο της μπαντας την ωρα που παιζει. το παιδί του λενον “εκλασε” τους beatles και συνέχισε με την τιβι, και ο βαγγελης σκεφτόταν, “σκατά! παίζουν οι beatles. στην αυλή μου! με εμένα στο κέντρο! θα το πω στο φόρουμ να σκάσουν απο την ζήλια!”

σκάστε!

LOOOOOOOOL!You are seriously deranged dude!

…καλά εγώ είδα πριν λίγες μέρες, μάλλον νύχτες:p, ΄΄οτι ήμουν στο λεωφορίο 843 Πειραιάς - Πέραμα, και μλεσα έπαιζε Kreator, Sepultura, και άλλα και το πιτ πήγαινε σύνεφο…καλή φάση:):!:

είμαστε rockwave, και έρχονται κάτι τύποι στο κοινό με μαχαίρια προσπαθώντας να βρουν [B]ποιοι είναι αυτοί οι μεταλαδες που ακούνε μποφιλιου να τους σκοτώσουν!!! [/B] :lol3::lol3: ξύπνησα στις 5 και γελούσα. γαμημένο φόρουμ, μας έχεις καταστρέψει :lol:

*edit. μόλις έβαλα μποφιλιου


ήμουν βουλγαρια και έκανα ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ταττου το παλιό Logo των katatonia στην πλάτη. ξύπνησα ξενερωμένος που δεν είχα τίποτα εκεί πίσω :frowning:

…εννοείται, μόνο Θανάσης στο Rockwave…να γίνει agripniawave:):!:

^^ οι megadeth ήταν με 50 άτομα κοινό και προβλήματα στον ηχο. βγηκε ένας τεχνικός τους και έπαιζε μπλουζιες

Είναι παλιό αλλά μου έχει μείνει χαραγμένο, είναι λίγο πριν βγει το Risk των Megadeth και όλοι το περιμέναμε πως και πως μετά την σχετική απογοήτευση από το Cryptic Writings, κι εγώ βλέπω στον ύπνο μου-και ακούω-ότι ο καινούριος δίσκος είναι επιστροφή στο Rust In Peace…ξυπνάω το λέω στους φίλους μου, ε μετά βγήκε το Risk.

Ξεθάβω το νήμα (έκανα πόση ώρα να το βρω):

Τις προάλλες βλέπω το εξής όνειρο:
Είμαι με ένα φιλαράκι (άγνωστος κατά τα άλλα προς εμένα, αλλά στο όνειρο ήταν υποτίθεται κολλητός) σπίτι του και μαθαίνουμε ότι έχουν έρθει οι Metallica στην Αθήνα, αλλά για άσχετο λόγο και όχι για συναυλία! Το φιλαράκι τελικά έχει έναν γνωστό γνωστού κλπ και μας κανονίζει να συναντηθούμε με κάποια μέλη του συγκροτήματος, που θα έρθουν μάλιστα στο σπίτι εκεί. Μέχρι να έρθουν, εγώ έχω πάει σπίτι μου υποτίθεται και περιμένω. Σε κάποια φάση ακούω στο δρόμο μια σειρήνα με μουσική υπόκρουση κάποιο τραγούδι των Metallica και αμέσως καταλαβαίνω (μα είναι ξεκάθαρο…) ότι είναι το αυτοκίνητο - Metalli-mobile (σε στυλ bat-mobile) που τους μεταφέρει, οπότε τρέχω στο σπίτι του φίλου για να τους συναντήσω! Τελικά έρχεται - προς ευχάριστη έκπληξη - μόνο ο Τζειμζ, οπότε τον βάζω να κάτσει στην παρέα μας και προσπαθώ (σε άπταιστα αγγλικά παρακαλώ…) να του πιάσω κουβέντα (ο θεός να την κάνει κουβέντα δηλαδή). Και εκεί που πάω να του μιλήσω, τον βλέπω μαγκωμένο, οπότε σκέφτομαι ότι ίσως δεν νιώθει άνετα χωρίς μάσκα (…) και του προτείνω να φορέσει μάσκα για το φόβο κόβιντ, και μαζί του φοράω κι εγώ (μας έχει γαμήσει η πανδημία!), οπότε βλέπω τον Τζέιμζ με μεγάλο ζήλο να αρπάζει τη μάσκα και να τη φοράει αμέσως… σκέφτομαι εκείνη τι στιγμή ότι αν και αντιεμβολιαστής, μια χαρά τη φοράει τη μασκούλα του… Μετά αρχίζω να του λέω για τις συναυλίες που τους έχω δει και ότι την τελευταία φορά ήρθαν εδώ το 2010 και ότι να πάει να πει στον Λαρς ότι “you haven’t been here for 11 fuckin’ years!”. Ο Τζέιμζ λιγομίλητος (παίζει να μην έχει πει κουβέντα κιόλας) και πάω να του εκμαιεύσω για το πότε θα έρθουν για συναυλία… και εκείνη τη στιγμή ρε πούστη μου χτυπάει το ξυπνητήρι της γυναίκας μου και ξυπνάω…!!!
Ποτέ δεν έμαθα για το πότε θα ξαναέρθουν…

Υ.Γ. Ξέρω, θέλω ψυχίατρο…

5 Likes