Κουλά όνειρα σχετικά με μεταλ (συγκροτήματα-συναυλίες κλπ)

ο Halford φταίει :lol::lol::lol::lol:

Ρε γαμώτο ένας φίλος μου είδε ένα με τους Krisiun που ήταν ντελιβεράδες :lol::lol::lol:αλλά δεν το θυμάμαι καλά!

Ενα καμμενο.

Στις τουαλετες του σχολειου μου υπηρχε μυστικο δωματια επανδρωμενο μεσα στην πανκια και καποιους θρασηδες να χτυπιουνται.Ποτε δεν εμαθα ποιοι ηταν οι θρασηδες.:stuck_out_tongue:

Χαχα! Γαμώ τα θρέντια. Δε νομίζω να έχω δει πολλά όνειρα σε τέτοια φάση, αλλά θυμάμαι ένα πριν καμιά δεκαετία και βάλε. Ήτανε να κυκλοφορήσει το Hell On Wheels των Manowar σε λίγες μέρες ξέρω γω, και είχα γκαβλώσει τόσο πολύ με την ιδέα live album Manowar, που είχα δει στον ύπνο μου ότι έχω πάει στο δισκάδικο και το αγοράζω σε διπλό γαμηστερό βινύλιο και έχει μέσα όλα τα αγαπημένα μου κομμάτια. Μετά κλασσικά, το ακούω σπίτι και γάμαγε!
Στην πραγματικότητα με απογοήτευσε κάπως, αλλά αποζημιώθηκα μετά από 2-3 χρόνια που βγάλανε το Hell On Stage και ήταν τζάμι, και με πιο σωστό tracklisting για τα γούστα μου. Ε, όταν βγήκε και το Gods Of War Live και άκουσα και Secret Of Steel, ολοκληρώθηκε το όνειρο, αφού μάλλον είχα δει έναν συνδυασμό από κομμάτια των 3 live στο διπλό βινύλιο. Γιεα!

ειδα οτι ο slash ηξερε να παιζει κιθαρα και δεν ηταν υπερτιμημενος:!:

:lol: θα ποστάρω κι εγώ τις καμμενιές μου. :stuck_out_tongue:
Δεν ξέρω αν έχω δει πολλές φορές όνειρο σχετικό με μουσική αλλά μπορώ να θυμάμαι πολύ καθαρά δύο όνειρα που είχα δει,το ένα όταν ακόμα πήγαινα σχολείο και το άλλο πριν 2-3 χρόνια.
1)Ήμουν σε μία παμπ με τον πατέρα μου και τα κουτσοπίναμε και ξαφνικά μπαίνουν ένας ένας οι Μπητλς.όπως ήταν περίπου το '60-'64 :stuck_out_tongue: και κάθονται δίπλα μας στα ψηλά σκαμπό στο μπαρ και παραγγέλνουν γκίνες (τους έχω και σε μία φώτο που πίνουν μπύρες και μπορεί να επηρεάστηκα από κει).Πάω εγώ στον Λέννον και του λέω ‘‘Να προσέχεις.Μετά απο πολλά χρόνια κάποιος θα σε σκοτωσει.Το 1980!’’ κι εκείνος γέλαγε [-X αμ δε μ’ακουσε…

  1. Ήμουν με μία -τότε-φίλη μου η οποία ακούει σκυλάδικα σε μια αλάνα όπως το τέρα βάημπ και είχε σε διάφορες σκηνές ταυτόχρονα διάφορες συναυλίες αλλά είχαν ήδη ξεκινήσει λέει κι εγώ έτρεχα πανικόβλητη να δω τί παίζει πού.Κάπου είχε Maiden,δίπλα Led Zeppelin(νέοι) και πολλόι άλλοι που τώρα μου διαφεύγουν.Η φίλη μου γκρίνιαζε γιατί ήθελε να φύγει.Μετά βρέθηκα σε ένα στενό χώρο,με κόσμο,περίμεναν να ξεκινήσει μία πριβέ συναυλιούλα.Όπου κι αν καθόσουν, ήσουν κοντά στη σκηνή.Και ξαφνικά βγαίνει ο Waters και μένω 8O και παίζει το wish you were here μόνος του.Κάπως κουρασμένος και γερασμένος αλλά ΟΚ.Παίρνω τηλέφωνο μια άλλη φίλη μου που ήθελα να της βάλω να ακούσει έστω κι έτσι αλλά ήταν προβληματικό το κινητό κ δε μπορούσα. :stuck_out_tongue:

Αγχώθηκα με το δεύτερο ρε πραγματικά…

Άμα ξανάρθεις στείλε ένα pm.

Ένας άνθρωπος με γιούζερ νέημ το 2ο καλύτερο μέταλ άλμπουμ έβερ δεν μπορεί να είναι πραγματικά κακός.

:smiley:

απο συρο εισαι??
nice…!!

βλεπω οτι εισαι και 104 ετων…:stuck_out_tongue:
ωραια…

ωραιο θεμα…:thumbup:

πριν 2-3 μηνες ειδα οτι γινοταν συναυλια σε μια εκταση στη μεσσηνια (πατριδα) απο maiden κ judas priest κ εγω επρεπε να μεταφερω κατι σταφυλια με ενα αγροτικο(:!::!::!:slight_smile:
, τελικα τους ειδα απο μακρια αλλα οχι ολη τη συναυλια κ ξυνπησα αγχωμενος…

ααα αλλη μια φορα χτυπησα την κοπελα μου στον υπνο γιατι εκανα κινηση να πιασω πενα απο UFO (νομιζω), ελπιζω να γινει πραγματικοτητα την παρασκευη…[-o<[-o<[-o<

:lol3::bow2::lol::lol:

θυμίθικα ένα ακόμα, φιλοξενούσα στο σπιτι μου τους Korn :lol::lol::lol::lol:

Παρτούζα?

live τους destruction. δεν ξερω γιατι.

Hμουνα λεει εγω με τον Lemmy και τον Warrel Dane στο Revenge και τα πιναμε και σε καποια φαση ο Lemmy μεθυσε και και εγω και ο Warrel τον κοροιδευαμε και τον λεγαμε φλωρο… (Οτι εγω ας πουμε ηπια πιο πολυ απ’τον lemmy… FUBAR πραματα) και ο Lemmy σηκωθηκε πανω και τραγουδησε/διασκευασε το Dancing Queen :?

:lol3::lol3::lol3:

~~~~~ Η ΚΩΛΟΦΑΡΔΗ ΑΝΤΙΛΟΠΗ ~~~~~

Το όνειρο εξελίσσεται στο εξοχικό της οικογένειάς μου, κάπου κοντά σε θάλασσα να πάρετε πρέφα. Παρόλο που το εξοχικό είναι σχεδόν πανομοιότυπο με το αληθινό, για κάποιο λόγο έχει επίσης ένα studio μουσικής.
Εκεί είμαι εγώ με Jordan Rudess, James Labrie (Dream Theater) και Mikael Åkerfeldt, Martin Lopez (Opeth). Περνάμε καλά, κάνουμε πλάκες και εγώ πάω να φέρω ποτά από ένα mini-market που βρίσκεται κοντά.
Στο δρόμο καθώς περπατάω γυρίζω πίσω μου και βλέπω μία grizzly αρκούδα να με κυνηγάει. Αρχίζω να τρέχω αλλά βλέπω ότι στη κατεύθυνση που πηγαίνω μία τίγρης κυνηγάει μία αντιλόπη και έρχονται κι αυτές καταπάνω μου. Η αρκούδα που βλέπει την τίγρη κομπλάρει αρχικά αλλά μετά αμέσως σηκώνεται, γρυλίζει και παίρνει στο κηνύγι την τίγρη. Η τίγρης χέζεται και κάνει 180 μοίρες αναστροφή και αρχίζει να τρέχει. Η αντιλόπη περνάει από δίπλα μου μάλλον ανακουφισμένη που επιβιώσαμε.
Εγώ συνεχίζω προς το mini-market μου και έχοντας επιτέλους τις σακούλες με μπύρες και ποτά στα χέρια μου, παίρνω το δρόμο του γυρισμού.
Να σου όμως πάλι η αρκούδα να με παίρνει στο κυνήγι! Τρέχω, φτάνω σε σταυροδρόμι κι εκεί πετάγεται από τα αριστερά μου η αντιλόπη, εγω συνεχίζω πρός το σπίτι μου και η τίγρης που κυνηγούσε πάλι την αντιλόπη συγκρούεται με την αρκούδα. Ε, η αρκούδα τσατίζεται και παίρνει πάλι στο κυνήγι την τίγρη.
Πίσω στο studio αρχίζω να μιλάω με το Åkerfeldt, να του λέω ότι ο τελευταίος τους δίσκος (Watershed) δεν έμοιαζε με Opeth δίσκος (σημείωση: τότε δεν είχα ακούσει τπτ - δεν είχε καν γίνει leak). Τον πείθω να γράψει bonus κομμάτια πιο brutal και πιο Opeth. Για κάποιον περίεργο λόγο είχε φύγει ο Lopez και εκεί ήταν ο Van Williams (Nevermore). Ο Van τρέχει στα drums, ο Μιχαλάκης πιάνει την κιθάρα, αλλά δεν αργεί πολύ και το γυρίζει σε Camel ρυθμούς. Ο Van βαριέται και φεύγει.
Αποφασίζω να κάνω πλάκα στον Mikael. Πάω στην αποθήκη του εξοχικού και βρίσκω δέρμα καφέ αρκούδας (wtf), το φοράω πάνω μου και πάω για τον Mikael. Έλα μου όμως που εξαφανίστηκε και αρχίζω να τον ψάχνω.
Βγαίνω έξω και να σου πάλι η κωλοτίγρης να κηνυγά την αντιλόπη. Η αντιλόπη με προσπερνάει, η τίγρης φρενάρει, γυρίζει και αρχίζει να τρέχει στην αντίθετη κατεύθυνση. Σκάω στα γέλια και ξυπνάω.

:?

Brutalien το βραδυ τρωμε ελαφρα…
εσυ εχεις δει ολοκληρη ταινια…!!

Φαντάσου εκεί που ήσουν έξω με την αρκουδοστολή να σε έβλεπε η αρκούδα, να της άρεσες κ να σε έπερνε στο κυνήγι για να σου κάνει αρκουδήσιο σέξ…

:lol:
Καλά ε, ευτυχώς που ξύπνησα.