Ελληνικό Πρωτάθλημα

O Tσιρίλο είναι ο Cobain του Ελληνικού πρωταθλήματος… Μανάβης περιοπής… Καλά για τον μπαρμπα Γιώργο συμφωνώ ότι θα έπρεπε να έχει αποσυρθει εδώ και καιρό, αφού παίζει με μέσον (θείος Λούβαρης), για τον Σούρερ διαφωνώ, αφού πιστεύω ότι είναι άλλου είδους παίχτης… Είναι περισσότερο λίμπερο στυλ Χενρικσεν, στο πιο αλήτικο όπως…
Όντως η ΑΕΚ ανεβαίνει Λουκιανέ… Πλέον κερδίζει στο 90 και όχι στο 89 όλα τα ματς στο ΟΑΚΑ…

Ama o o Cirillo einai o Cobain tou Ellinikou protathlimatos tote o Anatol ti einai?? O Cirillo einai o DeMaio(!?!?!) tou Ellinikou Prwtathlimatos! Kala gia Della den to syzhtaw kan. Krima kai gia ton Kapsi,den to perimena na pesei toso fetos,ton perimena gia stylovath ths amynas tou Olympiakou.

Ενώ εσείς που τα χάνετε στο 89 είστε καλύτεροι… :twisted: :smiley:

Ενώ εσείς που τα χάνετε στο 89 είστε καλύτεροι… :twisted: :D[/quote]

Χάνουμε με τη Ρεάλ στο 89 δεν αγκομαχούμε να κερδίσουμε τον Εθνικό…
Όσο για το Τσιρίλλο, έλεος παιδιά… Κατά παραγγελία θεό τον κάνατε… Να μου λέγατε για τον Δέλλα ή τον Κατσουράνη να το δεχτώ… Ο Τσιρίλλο είναι μανάβης. Η Ιταλική έκδοση του Ανατολάκη, ο οποίος είναι χειρότερος αμυντικός και από τον Κουλουχέρη…

Και καλά, θεωρείς επιτυχία για την ομάδα σου το να έχει στο πάγκο Δέλλα και Μπασινά και να παίζει ο Τσάνκο και ο Τσιρίλο; Και που ακριβώς γίνατε καλύτεροι φέτος; Όταν βλέπω ΑΕΚ κοιμάμαι πιο γρήγορα από ποτέ. Ούτε ο ΠΑΟ του Κυράστα-Μαρκαριάν δεν ήταν τόσο “υπνωτικός”.

Από πέρσι εμείς παίζουμε καλύτερα πιστεύω (όχι λόγω Σόλιντ, αλλά λόγω καλύτερου υλίκου) και στην Ευρώπη πίάσαμε ίσως τον πιο αξιοπρεπή πάτο που έχει πιάσει ελληνική ομάδα στα ευρωπαϊκά γήπεδα. Κοντράραμε ομαδάρες στα ίσα και οι βαθμοί που χασαμε, χάθηκαν γιατί χύσαμε την καρδάρα με το γάλα μόνοι μας, όχι γιατί δε μπορούσαμε να παίξουμε μπάλλα (ΑΕΚ-Ζενιθ).

Ελπίζω να σε κάλυψα…

Αν και δεν είναι σωστό να λέει κάποιος: “βλέπετε που τα έλεγα;”, η μετεγραφή του Emerson, με κάνει να λέω:

Βλέπετε που τα έλεγα;

Γιατί η διοίκηση της ΑΕΚ πήρε τον “παππού”; Γιατί πολύ απλά μόνο με αυτόν μπορεί να έχει ελπίδες για τίτλο φέτος. Καλός ο Κονέ και ο Πλιάτσικας, δίνουν ελπίδες για μέλλον, αλλά δε δίνουν παρόν. Αυτό έλεγα και ήρθε και ο Ντέμης να δείξει ότι συμφωνεί με την άποψη μου. Οι παππούδες δίνουν τίτλους, οι υπόλοιποι ελπίδες.

Τώρα, ας ακούει η ΑΕΚ και οι δημοσιογράφοι της, την γκρίνια του κόσμου που δε θα παίζει η πιτσιρικαρία. Ό,τι σπέρνεις θερίζεις…

Ωραίος ο Λαγός… Και ο Χερέρα επίσης… Πολύ ωραία ομάδα ο Ηρακλής…

Ayto to diapistwsame apo prwto xeri…

Εδω και καιρο μια ερωτηση βασανιζε τους οπαδους ολων των ομαδων ελληνικου πρωταθληματος.Θα εχει η αεκ διαρκεια?Θα συνεχιζει να κερδιζει εστω και στο 90+?Ο ηρακλης απαντησε…

Ante pali o agapimenos sas katharise! Cirillo re m…ni@!!!

Επειδή το ντέρμπυ πλησιάζει και προσωπικά προβλέπω ένα 1-1 ή 0-0, ορίστε ένα ποιηματάκι από το fight club για τον θεό Μπρούνο !!!

Είμαι ενας φτωχος
και μόνος Τσιρίλο
Αλλοι με λένε Άρχοντα
άλλοι με λένε Σκύλο

Στην Νάπολι με ξέρουνε
ως Μπρούνο το Αλάνι
Γιατί βαρώ σαν το σφυρί
κόβω σαν το δρεπάνι

Αλλοι μαζεύουν ποστατζ σταμπς
αλλοι μαζευουν χάρτες
Εγω μαζευω δόξα
Μηνισκους μα και κάρτες

Στην άμυνα κάθε κλωτσιά
τον στόχο της τον βρίσκει
Μα και μπροστά είμαι καλός
ατ ληστ απ τον Βιεγλίνσκι

Εγώ δεν είμαι ποζεράς
δεν παίζω για την μόστρα
Γουστάρω κατενάτσιο
Don Bruno, Cosa Nostra

Θυμάμαι μελαγχολικά
Τον Πίπο τον Μανιέρο
Την γάμπα του στειλα μακριά
Σαν τον Κολιτσιδείρο

Αρχοντας των Αππενινων
Στολίδι του Φουτμπόλ
Στον Πειραιά θα κατεβώ
Να ρίξω 2 γκολ

Να πάρω το πρωτάθλημα
που τόσο λείπει το έρμο
Γιατί ήμουν ταμίας
Στην Original Palermo

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Όταν η πρόβλεψη (επιθυμία) είναι το Χ φαντάσου πόσα θα κολατσίσετε…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Άλλο πρόβλεψη, άλλο επιθυμία… Μην σκίζουμε και τα ελληνικά…

Kάνεις τον ανήξερο; Η πρόβλεψη σου είναι εντελώς άστοχη. Μάλλον πρόκειται για επιθυμία σου… Αυτό εννοούσα

A bravo! Itan mia astoxh epithymia! Giati to game tha lyxei 0-3! To prwto o Katsouranis,to deytero o Lybe kai to trito…poios allos??? Bruno thee,oeeo…

Αν και πολλοί ΑΕΚτζήδες δε τον πάνε (κυρίως γιατί δεν έκανε ποτέ τους λαϊκισμούς του Ντέμη ή του Μελλισανίδη), τσεκάρετε τις δηλώσεις Τσιάρτα. Πιστεύω ότι τα λέει σωστά και για Ρεχάγκελ και για Ντέμη.