Συγκατοίκηση

και μετα που βρισκομαστε σε αδιεξοδο τι κανουμε??? αυτοκτονουμε η γινομαστε εγκληματιες της καθημερινοτητας?

Τα ξαναβρισκουμε με τους γονεις.

Φιλοζωϊκοί Σύλλογοι

http://www.webpet.gr/petpois/syllogoi

δεν υπαρχει περιπτωση!!

δεν σου λεω τι να κανεις…σου λεω τι να μην κανεις…
μην το βαζεις κατω …
ειναι πολλοι αυτοι που εχουν περασει δυσκολα ή και περιεργα…
μεσα απο ολα αυτα μπορεις να βγεις ενα πολυ ξεχωριστος ανθρωπος…

και μην αγχώνεσαι,ολα θα γινουν…

e crimson ευχαριστω…
φυσικα και θα ειναι δυσκολα και το ξερω ηδη οτι δεν θα περασω τα χαρουμενα και ξενοιαστα φοιτητικα χρονια οπως οι υπολοιποι και οτι για εμενα θα ειναι δυσκολα…
ομως θα ειμαι μακρυα απο εδω οποτε θα μου δινει μια εσωτερικη ηρεμια που ειναι αυτο που ζηταω τα τελευταια χρονια…ειμαι δυναμικο ατομο και ξεροκεφαλο και πεισματαρικο οποτε εχω μια αισιοδοξια οτι μπορω να επιβιωσω… :slight_smile:
στο κατω κατω ολα μια εμπειρια ειναι και ολα ειναι μερος της ζωης…αλλοι τρωνε τα δυσκολα αργα αλλοι νωρις :wink: εγω εξαλου για καλη μου τυχη εχω φαει τα δυσκολα και τα παλουκια κατα καποιο τροπο οποτε δεν θα μου φανει και τοσο ‘κακο’

Το θέατρο του παραλόγου γίνεται εδώ.
Ούτε η “Λάμψη”

Χαρα στο κουραγιο σου black tulip. Ελπιζω να μην τα παρατησεις παρα τις δυσκολιες…
Για τις εστιες πειτε τιποτα, πως ειναι σαν δωματια? Κι εγω δεν εχω ιδεα και μαλλον του χρονου στα γιαννενα θα ειμαι stranger in a strange land…

εχεις δικιο…
στην λαμψη δεν υπηρχες…

:roll::roll::roll:

εεε ναι πάνω κάτω, η αλήθεια είναι ότι 1000αρι για σπίτι δεν μου περισσεύει :stuck_out_tongue:

'Αλλές φίλες της :bounce:

όλα κι όλα την πέρασα απο sheldon room-mate test πριν την δεχθώ για συγκατοίκηση μια χαρά νοικοκυρά είναι καθαρίζει πλένει σφουγκαρίζει (γλίτωσα και τα έξοδα για καθαρίστρια :p) ντάξει πέραν της πλάκας προσπαθώ και να βοηθάω και ας μην είναι το καλυτερό μου γιατί είναι και λίγο γαιδουρία αλλά και πάλι ο κύριος όγκος πιατικών και ιστοριών δεν γίνεται από μένα :stuck_out_tongue:

Σβήστηκε κάποιο ποστ μου;

Για να πω και εγώ την άποψή μου επί του θέματος καθώς δεν ξέρω τι γίνεται με τα ποστ μου.
Η συγκατοίκηση είναι δύσκολο πράγμα,και εγώ προσωπικά για να επιλέξω συγκάτοικο θα έπρεπε να τον ξέρω ένα σεβαστό χρονικό διάστημα.Τώρα για την εστία δεν έχω ιδέα πως είναι.
Όσο αναφορά τα άλλα περί οικογενείας,αρκετά reality έγινε το θέμα.Δεν ξέρω ποιος ο σκοπός του να παραθέσεις τα οικογενειακά σου σε ένα forum αλλά απλά να πω ότι υπάρχουν και χειρότερα.Δεν είναι όλα τραγικά.
Δεν την ξέρω την κοπέλα αλλά έθεσε κάπου ένα θέμα ωριμότητας.Από τα ποστ σου εγώ δεν καταλαβαίνω ακριβώς αυτό.Και έτσι πρέπει να είναι επειδή είμαστε 17-18 παιδιά!Κάποιες φορές όμως να προσπαθούμε να καταλάβουμε έστω και για λίγο την άλλη πλευρά:wink::slight_smile:

Αν κάποιος mod έχει το φιλότιμο να μου πει για ποιον λόγο σβήστηκαν τα ποστ μου

Είναι απόφαση που πρέπει να την σκεφτείς καλά, εγώ προσωπικά ούτε με πολύ καλή φίλη δεν θα μπορούσα να συγκατοικήσω. Αν έχεις τρελή ανάγκη ή σε διακατέχει ένας σταρχιδισμός, χώσε, δεν έχεις και άλλη επιλογή.

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι, παίζει όντως καλύτερα να είναι να μείνεις με αγόρι αν συμβιβαστείς με το ότι κατά πάσα πιθανότητα θα επωμιστείς εσύ όλο το καθάρισμα (και ίσως χρειαστεί να πηγαίνεις τοίχο τοίχο). Δεν θα σε πρήζει με το μπίρι μπίρι τουλάχιστον. :roll:

Ελα ελα,μην μου στεναχωριεσαι και κανεις και μενα να στεναχωριεμαι,εχω χωρο στο σπιτι βρε!:smiley:

Και δεν μου λες black tulip,τωρα που τα βρηκαμε,καμμια βοντκιτσα,κανενα ουισκακι πινουμε το βραδακι ετσι;:smiley:

Ελα ελα,μην μου στεναχωριεσαι και κανεις και μενα να στεναχωριεμαι,εχω χωρο στο σπιτι βρε!

Και δεν μου λες black tulip,τωρα που τα βρηκαμε,καμμια βοντκιτσα,κανενα ουισκακι πινουμε το βραδακι ετσι;

nie οτι θες!! ξερω να μαγειρευω,φτιαχνω γλυκα,καθαριζω,φτιαχνω κ κοκτειλ \m/ ακουω μεταλ,πινω μπυρες (<3) ,παιζω games ,εχω ps3,(ξερω και pro 8) )
τι αλλο θες?

Μπαφους πινεις;

δεν καπνιζω :stuck_out_tongue:

Ε δεν υπαρχεις ρε! Αν ειναι αληθεια ολα αυτα που λες πρεπει να εισαι απο τις λιγες!

Νομίζω πως κάπου στρίψατε λάθος παιδιά. Εδώ είναι το podium, όχι το off-topic. Το τόπικ θα κλειδωθεί αν συνεχίσει να είναι ό,τι να’ναι.