Μπάλα και φαγητό! Μόνο για άντρες

Ω, ναι! Mundial πλησιάζει, σεζόν γεμάτες champions league και ελληνικά ντέρμπι έρχονται και παρέρχονται, Euro, Europa league και όλες οι άλλες αγαπημένες μας διοργανώσεις…

Αγωνιά, αναλύσεις, πάθος, προκλήσεις, ΓΚΟΛ!! μία απορία πάντα όμως ταλαιπωρούσε, ταλαιπωρεί και θα ταλαιπωρεί το μυαλό μας…

“Τι σκατά θα παραγγείλουμε ρε μαλάκες για να δούμε το ματς; άντε οργανωθείτε να πούμε!”

Ναι, αυτό το thread έχει σκοπό να μας κάνει να μοιραστούμε εμπειρίες και να αναδείξουμε τον ultra uber συνδυασμό φαγητού και πιοτού την ώρα που απολαμβάνουμε επικά ποδοσφαιρικά ματς!

So, αποκαλύφθείτε και ψηφίστε!

πίτσα σπέσιαλ + μπύρα παγωμένη. Αμφότερα σε ΜΕΓΑΛΕΣ ποσότητες \m/

πατατάκια/ψιψιψόνια και λοιπά προκαταρτικά απορρίπτονται γιατί φέρνουν ΚΛΑΝΙΔΙ.

η αλήθεια είναι πως δν είμαι φανατικός ποδοσφαιρόφιλος (δν ξέρω ούτε έναν ποδοσφαιριστή του ολυμπιακού π.χ. ) , αλλά το 2004 π είχα δει ΟΛΑ τα ματς της εθνικής στο euro κάθε βράδυ είχε σουβλάκια / γύρους / τζατζίκια και λοιπές τρου καταστάσεις ! ήμουν μικρός για μπύρες τότε , αλλά τώρα εννοείται πως ψηφίζω μπύρες !

Μπήκε poll! χώστε ψήφο!

Πίιτσα και μπυρες…Κλασικος συνδυασμός καθε 4 χρόνια…(εχει και Mundobasket αργοτερα μην ξεχνιομαστε)


η μπυρα αξιωματικα παντα,οσο και να μην μετραει,αναγετε ειτε σε ‘μπυρα του οικοδομου’ ακα Amstel ή για πιο International καταστασεις,μιας και δεν θα θες μπυρα-πατο αλλα και ουτε μπυρα-γαμαω, πιασε μια Bud…μεγαλες ποσοτητες παντα,κοντα στα 8-10 κουτακια ανα ατομο το ματς ειναι καλα…

επισης ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ για μενα εστω,η μια πιτσα να ειναι peperoni και τα σχετικα,ακα καυτερη οσο δεν παει,ωστε και να κυλησουν οι μπυρες πιο ανετα και μετα να το ματς να πεσει και δευτερο ‘‘ματς’’ στη τουαλετα …

Οφτό κρέας και ρακές ρε! Τίποτα άλλο!

Πιτσα σπεσιαλ και μεγαλη μαζι με μπυρα. Ο σωστος συνδυασμος για να απολαυσεις τον αγωνα!

Εναλλακτικη περιπτωση σουβλακια με αναψυκτικο βεβαια. Σουβλακια με μπυρα ποτε δεν μου εκατσαν καλα, με αναψυκτικα την βρισκω πολυ μετα απο κρεας γενικα.

Εννοειται οχι μπιχλιμπιδια, καθως σε κανουν να διψας, δεν χορταινεις και καποιες φορες κανεις δρομολογιο καναπε-τουαλετα πανω στα κρισιμα σημεια του ματς

Και εννοειται μονο dominos pizza…(kiss my ass hut…)

Νaaah… Pizza fan ω ρε! Παντα και απαραιτητως :smiley:

Συνηθως παραγγελνουμε πιτσα και πινουμε και αναψυκτικα…Η μπυρα μαζι με την πιτσα με χαλαει λιγο στην κοιλια και δεν την προτιμω…

Μπάρμπεκιου με λουκάνικα και μπιφτέκια.
Και άφθονη weiss.

Δύσκολο μεν, αλλά τα σπάει!

πιτσα fan κ το ψυγειο γεματο μυθος… :thumbup:

εμεις πιτσα και μπυρα και η εθνικη 6-8 γκολ

πιστα και μπυρες,τι εννοει ο ποιητης?:-s

Αυτο τελος παντων,γραμμενο σωστα:p

NAI ΡΕ ΛΟΥΠΕΝ ΓΑΜΩ,ΞΕΡΕΙΣ

χαχα! απαραίτητο!

ας το διορθώσουν οι mods, εγώ δεν ξέρω…:-s

Ετοιμη και η διορθωση.Μπαμ εκανε εντωμεταξυ.
Το πιτσα και μπυρες ειναι για οταν δεν βλεπω την μπαλα σπιτι.
Οταν ειμαι σπιτι ξηγιεται η μανα.
Λουκανικα,φετα,ελιες,πατατες,ντοματουλες και πολλες μπυρες εννοειται
και σιγουρα σε παγωμενα ποτηρια.

Και μετα απο ολα αυτα μαζί…

χοχοχο

oλοι στου Deathster το σπιτι λοιπον για τελικο…8)