Χάρι Πότερ 6:Ο ημίαιμος πρίγκιψ

Πολύ ωραίο βιβλίο…Η πλοκή “φεύγει” αεράτα,οι λεπτομέρειες είναι τρομερές και πολύ δουλεμένες και αν και σε μερικά σημεία κουράζει,το ελαφρύνει μετα.Η γενικότερη ιστορία της σειράς του Χάρι Πότερ δείχνει πολλά σημάδια πολλού ταλέντου από την Τζόαν Ρόουλινγκ.

αλλος ενας φαν!το βιβλιο ειναι 8εικο μονο υπαρχει κτ που νευριασα πολυ…

Μπράβο ρε μεγάλε, τώρα το χάλασες όχι μόνο σε όσους σκοπεύουν να διαβάσουν το βιβλίο αλλά και σε όσους θα δουν την ταινία…

σορρυ το αλλα3α. καλα η ταινια θα βγει σε 3 χρονια στην καλυτερη και 8α ειναι και μουφα οπως ολες οι υπολυπες πλην την 1η…

το διάβασα στα αγγλικά και μου άρεσε περισσότερο απ΄τα προηγούμενα… οσο για το αν θα είναι μούφα η ταινία δεν υπάρχει καμία απολύτως αμφιβολία!!!

Στάνταρ θα ναι.Το 4 ήταν άστα,να μην τα λέμε…
Αλλά,για να συνεχίσω την αποκάλυψη,στο τέλος μένεις παγωμένος από αυτό που θα γίνει.
(Ταν ταν)

Εμενα μ αρεσει και πιστευω οτι το 4 ηταν το καλυτερο κυριως επειδη εμφανιζεται ο Βολντερμορτ. Ποιο ειναι το θεμα του 6ου?

Το εξι αν το παρει ενας καλος σκηνοθετης θα γινει μια πολυ καλή ταινια.
(εβαλα τονο…Δεν το εκανα επιτηδες…Γλιστρησε το χερι μου…)

ναι, το 4ο ήταν πολύ καλό σε αντίθεση με το 5ο οπού βαρέθηκα πολύ στην αρχή για να είμαι ειληκρινής… βασικά στο 6ο με εντυπωσίασε κυρίως ο τρόπος που έγραφε η ρόουλινγκ … νομίζω πως αυτό ίσως χάνεται λίγο στη μετάφραση…

ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά! Δηλαδή είναι τόσο δύσκολο απλά να μη λέτε τίποτα?

Πως, μερικοί δεν έχουν φτάσει σε επίπεδο να κάνουν σωστή ανάγνωση, μην έχεις τέτοιες απαιτήσεις! eleni, ωραία.

δεν το έπιασα…

Άντε και καλή χρονιά λέμε!!! :stuck_out_tongue:

ειχα την εντυπωση πως το ειχες ηδη διαβασει στα αγγλικα ευα… :frowning:

Το έχω διαβάσει αλλά όπως βλέπεις δεν μιλάω-άσε να το απολαύσει και κανένας άλλος. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά…“Πήγε κάποιος εκεί και του είπαν κάτι και μετά έκανε κάτι άλλο…” Λίγο μυαλό χρειάζεται-όχι πολύ!

μπορουμε να αλλα3ουμε τον τιτλο προειδοποιοντας οτι περιεχει πληροφοριες ωστε να συζηταμε ανετα

απ’ότι βλέπετε κάποιος ζήτησε πληροφορίες… τέλος πάντων το σβήνω το μήνυμα και συγνώμη αν το χάλασα σε κανένα… :cry: :cry:

Χαλαρωστε ρε παιδια! Εγω ειχα αυτη την απορια. Κουλαρετε της ορμισατε κατευθειαν…

gmt to biblio

kai osoi 8elun na ma8oun gia to book as steilun ena pm re paidia se kapoio pu to xei diabasei…(egw to xw diabasei)

το 6 ηταν γαματο αλλα δν συγκρινετε μ τπτ με τ 7 που ειναι απλα εκκπληκτικο!!!φοβερο φιναλε και γενικα φοβερο απο την αρχη μεχρι τ τελος!!