Αγαπημενη "κοινη" μπυρα

τωρα με το καλοκαιρακι πιστευω ολοι τις εχουμε λιωσει…

Από ξανθιές δεν έχω ιδιαίτερες προτιμήσεις. Εκτός από την Μύθος που είναι σαν νερό οι άλλες όλες καλές είναι.

Ψήφισα Heineken.
Αλλά και η fix επανήλθε δυναμικά. Πολύ καλή.

όλες οι κοινές είναι αγαπημένες σχεδόν. Αλλά Kaiser.

(βασικά μόνο η Guinness δεν μου αρέσει, δλδ ακόμα και η Αμστελ μποκ την πατάει χάμω).

Heineken αν και δεν εχω δοκιμασει ακομα fix

εν τω μεταξύ για την φίξ, μόνο διαφημιστικά στέκει το “επανήλθε”. Όλα αυτά τα χρόνια όλο και κάπου την πετύχαινες.

Δεν ξέρω, αλλά εγώ είχα να την δω …αιώνες μπροστά μου. Πάντως είναι καλή.

για το λόγου το αληθές

In 1995, the FIX trademarks were bought[1] by the D. Kourtakis wineries from the National Bank of Greece, who had owned the FIX trademarks after the liquidation of the FIX company. The Olympic Brewery (Ολυμπιακή Ζυθοποιία) company was set up, whose main product carries the historic FIX Hellas[2] name, as well as a label design strongly reminiscent of the original FIX label.

The new FIX beer was not financially successful and, in 2009, the Olympic Brewery company was sold to Hitos AVEE[3] and, in 2010, Fix beer was again available[4]. The relaunched beer has a new label, with references to the gold medals and prizes won by the original FIX beer.

Εγω προτιμω Amstel- Kaiser- craft
Αμστελ εχω πιει τοσο πολυ που παρολο τη σαπιλα της την αγαπω.
Χαινεκεν μονο αμα τυχει.
Kaiser εχει ωραια γευση. δεν βολευει ομως στο ανοιγμα με αναπτηρα ή σε πεζουλι :stuck_out_tongue:
Απο τις ελληνικες η Craft εχει κανει πολυ καλη αρχη με διαφορες ποικιλιες.
Βεργινα αξιζει μονο απο το Βασιλοπουλο οταν δινει 1+1 δωρο!:lol: (βεργινα Wiess γαμαει)
και τελος η φιξ!

[SIZE=“6”]ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΠΑΤΗ!!![/SIZE]
χαλαρα απο τις χειροτερες που εχω πιει. πολυ ανοστη. χειροτερη απο ολες τις παραπανω

στη συντομη μεχρι στιγμης ζωη μου…εχω δοκιμασει μπυρες αν και δεν μου αρεσει το αλκοολ…και οι κοινες αμστελ και heineken παντα νιωθω να με “μπουκωνουν” κατευθειαν…οποτε φηφισα Corona…η πιο ευχαριστη μπορω να πω.

Kaiser ftw

Fischer γιατι λειπει απο το πολλ :stuck_out_tongue:

δν ξέρω κατά πόσο η Craft και η corona θεωρούνται “κοινές” μπύρες . σαν κονή καταλαβαίνω τη μπύρα του περιπτέρου . έτσι βάζω άνετα στην κορυφή την αμστελ . αν είναι να επιλέξω μια μπύρα από τη λίστα που υπάρχει στο πολ είναι σίγουρα και με άνεση η Craft ! :slight_smile:

οντως την βρισκεις συχνα. αν γινεται να μπει στο πολλ απο κανεναν mod…:-k

όπως και η Άλφα που στέλνει όλες τις υπόλοιπες ελληνικές για βρούβες.

Πρασινη φυσικα

Μπλοφα!:stuck_out_tongue:

Heineken από μπουκάλι.

ευκολακι…

Craft και guinness ολες οι αλλες κοινες μπυρες ειναι τιποτα μπροστα τους

Μακραν η χειροτερη όμως

χαχα:lol: η χειροτερη μετα την FIX