Αγαπημένο γερμανικό συγκρότημα

Ετσι μου 'ρθε.

Σπαμμαρισμα κι αλλο ενα ασκοπο τοπικ/πολλ …και γαμω!!! :smiley:

ΥΓ.: Σορρυ που ισως ξεχναω αρκετους (ειδικα σε πιο μεταλ φασεις).

ΥΓ.2: Αν μπορει καποιος μοντ, ας το κανει multiple choice …ξεχασα.

Wir sind Helden φυσικά

Πρέπει να υπάρχει τέτοιο τόπικ, εδώ υπάρχει για Σουηδία.

Oλα ειναι θεικα και συγκαταλεγονται στα αγαπημενα μου συγκροτηματα (εκτος απο τους Rammstein).
Aδυνατω να ψηφισω… Ολα τα προσκυναω !!!

Ξεχωριζω παντως την τετραδα: Gamma Ray - Running Wild - Scorpions - Accept

Scorpions με Roth
Αccept
Helloween
Kreator
Running Wild
Edguy
Oι άλλοι δεν μου αρέσουν ιδιέταιρα.Δλδ οι Grave Digger απλά τρώγονται,οι Rammstein δεν παλεύονται καθόλου και Sodom δεν έχω ακούσει ποτέ:p.

A!Και ξέχασες Blind Guardian!!!

έλα ρε τα πολ όσο πάνε γίνονται όλο κ πιο ανούσια κ δύσκολα ! εγώ γουστάρω τα πάντα όλα … (εκτός από rammstein)

ναι καλά κατάλαβες …

[SIZE=“4”]ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΩ !![/SIZE]

Εloy ε!!!

Επειδη το πολλ ειναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ καποιος μοντ, αλλαζει Grave Digger με Eloy ΤΩΡΑ!!!

Αμα θελετε βαλτε και Blind Guardian (χεστηκα μεταξυ μας :p), επειδη ειναι μπολοι οι φανς τους.

ELOY oμως τωρα!!!

Kreator
Helloween
Running wild
Grave digger

[SIZE=“6”]Οι Blind guardian ΠΟΥ ΕΙΝΑΙΙΙΙ???[/SIZE]

με πρόλαβες.

Ε, νταξ, να, ξέρω γω…

Βασικα, επειδη το 'κανα λιγο γρηγορα, θα ημουν υποχρεος εαν:

  1. Αντι των Grave Digger, 'μπαιναν οι Eloy και ελπιζω οι θεοι του progressive rock (δεν εννοω τους RUSH τωρα :D) να με συγχωρεσουν.

  2. Αντι του “Αλλο” μπαιναν οι Blind Guardian.

  3. Eμπαινε multiple choice.

:slight_smile:

Απλά μλκια να τρώνε οι Edgay(που είναι γαμάτοι βέβαια)τη θέση των Guardian.

Can ρεεεεε. (Υπάρχει και κάτι που λέγεται kraut rock ε)

Καλά άστο άμα χώσουμε μέσα Can, Kraftwerk, Tangerine Dream, Amon Duul και όλα αυτά δεν έχει νόημα. Και οι Eloy δεν έχουν θέση. Άστο σε μέταλ καλύτερα, πέτα τους γελοίους τους Ramnstein και βάλε κάνα σοβαρό συγκρότημα στη θέση τους, τόσοι Die Krupps, Sieges Even, Dissilusion υπάρχουν σε αυτή τη χώρα.

Nταξ, ρε σεις, δεν εχω ακουσει kraut rock.

Oι ELOY θα μπουν για να μη γινει εδω μεσα της πουτανας!!! :stuck_out_tongue:

Βάλτους αρκεί να πετάξεις τους καθυστερημένους τους Ramnstein. Ένα λάθος έκανε κάποιος να τους χώσει στο Industrial θρεντ και μου καταλήξαν πάνω από τους Ministry, το λάβαρο του industrial:lol::lol:

Βασικα, δεν μπορω (ή δεν ξερω) να διορθωσω το πολλ.

Οσο για τους Rammstein, μπορει να μην τους ακουω προσωπικα, αλλα εχουν πολλους φαν ειναι η αληθεια και γι’ αυτο και μονο λογικα εχουν θεση εδω.

darth εισαι υπερβολικος…
δεν ξερω κατα ποσο εχεις ακουσει rammstein ή οχι…
αλλα εχουν δισκαρες…
ειδικα τα 3 πρωτα herzeleid - sehnsucht - mutter…
τωρα αν οι rammstein δεν ειναι industrial πες μου εσυ σε ποια κατηγορια θα τους εβαζες…:wink:

Ενω τους Rage η τους Heavens Gate-ενδεικτικα-τους εχουν ανετα και τους τρωνε διακαιωματικα τη θεση.

Επισης κοιταξα στο μελλον και ειδα post απο Παναγιωτη,λοιπουν Depressive Age και Mekong Delta:p

Iron για να μη χαθει το topi στο topic αν ειναι ας το κανουμε μονο μεταλ οπως ειπε κι ο Νταρθ.

Τέλος πάντων,το φάγατε το παιδί!Το Thread Gamay!!!:smiley:

Μπορεί και να είμαι. Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν τους παλεύω μια και στα σίγουρα σε αυτό τον χώρο ξώφαλτσα μπαίνουν, πιο πολύ Depeche Mode μου θυμίζουν παρά Skinny Puppy λ.χ. αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου.