Συνάντηση στις 4 Φεβρουαρίου

Κάπως νωρίς αλλά καλύτερα να το “στήσουμε” από τώρα για να οργανωθούμε και καλύτερα. Αρκετές φορές έχουμε (κι έχετε) βρεθεί “μερικώς” σε διάφορα μέρη αλλά ποτέ οργανωμένα και ομαδικώς. Τι θα λέγατε να κανονίσουμε κάτι για το Σάββατο, 4 Φεβρουαρίου, με αφορμή τη συναυλία των Helloween; Εννοείται μετά το live.

Εγώ προτείνω (και φασιστοδώς επιμένω), έτσι για να ξεφύγουμε από τα τετριμμένα, να συναντηθούμε σε κανένα ελληνικής φύσεως μαγαζί (sic), τουτέστιν ρεμπετάδικο κλπ. Να πιούμε κρασιά, ρετσίνες, νερά κλπ κλπ, να ακούσουμε μουσική, να καθίσουμε όοοολοι σε ένα τραπεζάκι (ή τραπεζάρα, αναλόγως) και να βγάλουμε κέφια.

Προλαβαίνουμε να το οργανώσουμε αξιοπρεπώς. Απλά δηλώστε συμμετοχή για να προβούμε κάποια στιγμή και στις ανάλογες κρατήσεις. Και φυσικά ρίξτε ιδέες για μαγαζί.

PS: Αν και στο off topic, αν γίνεται μην ξεφύγουμε 8)

Ωραία πράματα. Επειδή όμως δε νογάμε από Αθήνα, ας αναλάβει κάποιος αφού δηλώσουμε συμμετοχές να βρει κάτι καλό και να κλείσει. Ψηθείτε όλοι βασικά.

Καλη φαση οντως. Για ρεμπεταδικα δεν ξερω, αλλα προς Ψυρρη μερια υποθετω…
Αλλα να μαζευτουμε πολλοι να γινει κανας χαμος ε…

Σαφώς και είμαι μέσα! Ρεμπετάδικο? Η κανα powerparty σε κανα Wizzard, Texas και τα ρέστα…

I 'm In!Κρατήστε θέση κ ένα ποτήρι κρασί!![για αρχή :stuck_out_tongue: ]

Μέσα!

Ρε παιδιά? όχι, ρεμπετάδικο [ειδικά με μεγάλη παρέα]? δεν θα μπορώ να σας κουμαντάρω? :roll:
Οι Μούσες στο θησείο έχουν πολύ καλό ρακόμελο, όμως? [μου εχουν πει, δλδ]

Γιατι καλε, λοχος ειμαστε;;;

Εκει να δεις αν θα μπορεις να μας κουμανταρεις…Εγω θα βγω γκολ με τη μια… :roll:

Εγω(αν και εχουμε καιρο ως τοτε…) συμφωνω με τον φασιστωδως επιμενων Ηλια…Ρεμπεταδικο, ή βρε παιδι μου οτιδηποτε αλλο ελληνικης φυσεως…

__E, αν μιλούσαμε για Θεσσαλονίκη είχα πολλά μέρη να σας πάω -που δεν είναι ρεμπετάδικα με live μουσική, αλλά και γαμώ τα στέκια για χαβαλέ και κουβέντα (αλλά στο ωραίο ελληνικό στιλ τα μαγαζιά… :wink: ). Να εγώ κάτι τέτοιο θα προτιμούσα, να μην ακούμε δυνατή μουσική για τρεις ώρες… Μη με παρεξηγήσετε, το ρεμπέτικο είναι μουσική που τη σέβομαι και δεν έχω πρόβλημα, αλλά είπα να δώσω κι ένα στιγμα για το τι θα ήθελα εγώ. :wink: :smiley: Πάντως ωραία η ιδέα και ωραίο το να μην είμαστε τόσο “στα νερά μας”… 8) ΑΝΕΤΡΕΠΤΙΚΟ, γουστάρω. 8)

Δεν εννοούσα κατ’ ανάγκη ρεμπετάδικο, αλλά σε γενικές γραμμές κάποιο μαγαζί (κατά προτίμηση με ζωντανή μουσική) που να μπορούμε να “πιούμε και να τσιμπήσουμε”. Σε πιο rock φάση θα γίνει το πάρτυ μας προς τα μέσα με τέλη Μαρτίου.

Kalo!Psinomai!!
Tha elega kalitera gia kana mezodopilio me kalo fai kai me tipota psiri!Ektos tou oti tha plirosoume ta tripla tha eimaste kai o enas pano ston allon.Exei kati poli simpathitika mezedopolia giro apo tin plateia sta exarxeia pou tha eimasta gia parti mas kai me kalo fai…kai enoite kalo krasi…

Cheers

__Χμμμ…


.

__Σωστός κι o DoomeD… 8)

Εξάρχεια respect! 8)

Οκ παιδια μεζεδοπωλειο αλλα …ανετο ε!(Να εχει απλα)…

Όπου να ναι φτάνει να μπορούμε να μιλήσουμε…

Giauto to leo kai ego gia mezedopoleio.An exei zontani mousiki den tha mporoume na milisoume…
Den xero an tha kanoun kratisi omos…

__Μα αν τους πούμε ότι θα πάμε 10-15 άτομο ΦΥΣΙΚΑ και θα κάνουν -θα μας πούνε και ευχαριστώ… :wink:

__Οχι πως ήταν για 5-6 άτομα θα είχαν και τότε πρόβληνα να κάνουν κράτηση, απλά κατανοούν και ότι 10-14 άτομα δύσκολα πάνε τυχαία σε ένα μαγαζί καθώς είναι πολύ πιο δύσκολα να βρουν τραπέζι απ’ ότι αν ήταν 2-4 άτομα, αλλά και γιατί 15 σίγουροι πελάτες είναι πάντα ευπρόσδεκτοι -ιδίως αν έχουν ειδοποιήσει απο πριν! :lol: :wink: 8)

Αν τους πούμε κιόλας πως μιλάμε για ανθρώπους, νεροφίδες, εκεί να δεις? κόκκινο χαλί θα στρώσουν για να πατήσουμε? 8)

Αυτο θα γινει ουτως ή αλλως…

ego tha proteina oxi rempetadiko…einai arketa anypoforo…