Φαρσες Λεντης (Απιστευτο γελιο)

ενα θεμα για τον θεο τον λεντη που ταχε κανει ολα πουτανα :lol::lol::lol:

δεν λεω αλλα,απλα παραθετω ενα κλιπ κ απο κει παει μονο του

http://www.youtube.com/watch?v=x9Y0KE2PA1c&feature=related

πιο καλτ κ απο καλτ.

χαχαχα ! θεός και αθυρόστομος … μια κασσέτα με αυτές τις φάρσες μου την είχε δώσει ένα παλικάρι από το σχολείο … η κασσέτα στην πίσω πλευρά είχε τραγούδια του τερλέγκα :expressionless:

Πολύ γέλιο, πριν πολλά χρόνια…:smiley:

Ο Τζίμης ο λαθρέμπορας, για τα ρολόγια ήρθα

ο Λεντης ειναι μια τριχα απ’ τα παπαρια του Φουσεκη ομως.

καλα ρε μλκες που τον θυμηθηκατε αυτον?ποσα χρονια πισω ρε σεις!οταν τον ακουγα γονατιζα απο τα γελια.τι να λεμε τωρα!:lol::lol::lol:

Ρε ο Λεντης ειναι lsd/mushroom φαση.
Ασε την υπερτιμημενη παραμυθα του Φουσεκη και μαθε μπαλιτσα απο lossless bootlegs λεντη… :wink:

Καλος ο τυπος αλλα σαν το Φουσεκη κανεις

Μυθικο καψιμο οι φαρσες Λεντη/Πατρινων/Φουσεκη

Μου τις ειχε γραψει ενας φιλος αλλα δεν ειχα ασχοληθει, ωσπου μια βαρετη καλοκαιρινη μερα πριν απο 7-8 χρονια μαζι με εναν αλλον φιλο αποφασισαμε να τις ακουσουμε γιατι δεν ειχαμε κατι αλλο να κανουμε… ε για το υπολοιπο καλοκαιρι δεν ασχοληθηκαμε με κατι αλλο:lol:

Λεντης: Γελας αρκετα, αλλα καποια στιγμη το βαριεσαι το ανελεητο βρισιδι. Ατελειωτο respect για την μυθικη φαρσα “Την Στελλα παρακαλω” οπου ο γερος τσιμπαει και αρχιζει ενα 9λεπτο επος με ατακες του στυλ “Τα κουταλοπιρουνα του σπιτιου σου” και κεκεδισματα του γερου “Βρε, βρε, βρε βρε βρε βρε γα@@@λη”

Πατρινοι: Δυναμη! Ηξεραν κουτσομπολια μεσα απο την Πατρα και χτυπουσαν στο ψαχνο + οτι ειχαν αστειες φωνες οι τυποι. Την Κυρα Ολγα την Σουλα τον Νιονιο, τον Κυρ-Λεωνιδα τον ραφτη δεν θα τους γνωρισουμε ποτε απο κοντα, αλλα παντα θα τους νοιωθουμε σαν τους ανθρωπους της διπλανης πορτας:lol:

Φουσεκης: Μεγας καλλιτεχνης. Master της ειρωνειας, ψαρωτικος, ετοιμολογος. Τα παντα ολα. Ακομη τον ψαχνουν απο το Ναυτικο και την Πιτσαρια με τα σπεσιαλ σκορδοψωμα

ΕΚΑ δεν ειστε?

this

Ta 80s είχαν τους Πατρινούς.
Τα 90ς τον Λέντη.
Τα 00ς τον Φουσέκη.


Οι παραπάνω έδρασαν αρχές της εκάστοτε δεκαετίας (για τους Πατρινούς δεν παίρνω όρκο)
Αυτή τη στιγμή μπορεί να σηκώνει το τηλέφωνο ο διάδοχός τους και να γράφεται Ιστορία.

εντιτ. Και μην ξεχνάμε και τον διάττοντα αστέρα με το “Τέλος”. Δυο φάρσες μόλις, και μπήκε για πάντα στην καρδιά μας.

κλαιω αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

δειτε κ αυτο αναλυση πανω στον φουσεκη κ στο εργο του


http://xosimo.blogspot.com/2009/08/blog-post.html

πάρε τηλ στο 69754353Α

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

υπαρχουν ολα στο υοθτθβε

εχω πεσει κατω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μλκ απιστευτο γελιο !!!1

Απο την διωξη Ναρκωτικων παιρνω,μην το ξανακλεισεις το τηλεφωνο :lol::lol::lol:

  • Εχει μπλεξει πουθενα ο γιος μου ?

  • Εχει μπλεξει σε σπειρα με σπουργιτια


ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Ενας ειναι ο αρχοντας http://www.youtube.com/watch?v=mvvvxPKSqBk

http://www.youtube.com/watch?v=AVrRoukbmAg&feature=related

αφιερωμενο σε οσους παιζουν στοιχημα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Λοιπόν κάμποσα χρόνια πριν, ένα τέτοιο ζεστό καλοκαιρινό βράδυ, 8 πρέπει να ναι τα χρόνια μόλις είχα τελειώσει δημοτικό είχε ρθεί ένας φίλος να αράξουμε σπίτι. Είχε ζέστη και είχαμε αράξει στο μπαλκόνι στις κλασσικές γύφτικες πλαστικές καρέκλες και είχαμε συνδέσει στο Discman τα ηχεία από τον υπολογιστή και ακούγαμε τα πρώτα μεταλλικά ακούσματα σχετικά.

Η ώρα ήταν αργά και είχε ησυχία, 2-3 πρέπει να ‘ταν, οπού ο φίλος μου πετάγεται και λέει: “ρε μαλάκα έχω κάτι σιντί με κάτι φάρσες που έφερε ο αδερφός μου”. Εννοείται πως αμέσως το χώσαμε. Ήταν όλες οι φάρσες των πατρινών! Το τι γέλιο έπεσε και μας άκουσε όλη η γειτονιά δεν συζητιέται. Είχαμε κλάσει άσχημα πάνω μας, κανονικά είχαμε πλαντάξει. Ε τις ακούσαμε για αρκετή ώρα και πολλές φορές ενώ κλάναμε κανονικά στο γέλιο. Ε απ’ τις επόμενες μέρες ψάξαμε και βρήκαμε και Φουσέκηδες, Λέντηδες κλπ. Όλο το καλοκαίρι δεν ασχολιόμασταν με τίποτα άλλο και εννοείται πολλές κλασσικές ατάκες έχουν μείνει μέχρι και σήμερα κάνοντας μας και πάλι να κλάσουμε στο γέλιο.
[SIZE=“1”]
(Μετά πήγαμε να δούμε Τζαστίν με τον αρχαιολόγο στο Άλτερ)[/SIZE] :p:lol:

Εννοείται οτι Φουσέκης χώνει Λέντη. Πατρινοί ξεχωριστοί και αγαπημένοι για μένα, μιας και ήταν η πρώτη επαφή και ήταν μέσα στη φάση γνωρίζοντας τόσα πολλά για αυτούς που τους κάναν τις φάρσες.

Αλλάχτε αν είναι τίτλο να μιλάει γενικά για ελληνικές φάρσες κλπ.

“Ο Κατσουρανης του γ%^@# τη γυναικα!”

:lol::lol::lol:

(οι Πατρινοι οντως, το 81 εδρασαν!)

Σε αυτές τις περιπτώσεις μετράει πάρα πολύ με τι θα πρωτοξεκινήσεις. Είχα ακούσει πρώτη φορά την κασσέτα του Λέντη κάπου το 94 αν θυμάμαι καλά, και ήταν η πρώτη μου επαφή με τηλεφωνικές φάρσες. Αργότερα ανακάλυψα και τους άλλους (φουσέκη και πιο μετά τους Πατρινούς). Αποψή μου είναι ότι ο Λέντης είναι ο καλύτερος από όλους, να πω την αλήθεια κιόλας, με τους άλλους δύο ποτέ δεν γέλασα, ειδικά δε με τους Πατρινούς που τους έβρισκα αφόρητα βαρετούς. Ο Λέντης είναι για μένα ανάμνηση μιας εποχής που τα ωραία πράγματα κυκλοφορούσαν από χέρι σε χέρι, που έβγαινες μια βόλτα έξω, έβρισκες κάνα φιλαράκι κ σου έλεγε “ρε πάμε να αράξουμε σπίτι του ΤΑΔΕ, έχει και μια έμπειρη κασσετούλα να ακούσουμε”. Όπως και τα περισσότερα πράγματα που κυκλοφορούσαν κατ’ αυτόν τον τρόπο εκείνη την εποχή, γινόταν ανάρπαστα. Μέσα σε μια βδομάδα πχ είχα αντιγράψει την κασσέτα αυτή για λογαριασμό 15 ατόμων και βάλε. Κάπως έτσι ήταν και με αρκετές άλλες κασσέτες. Σε πιο μουσικές καταστάσεις η “συνταγή αντί-θανάτου” ή το “λάηβ στο αγρίνιο”, ή το “λιώνοντας μόνος”, ή το “Καλή ορέξη”, ή η κασσέτα των “Αντί” κάπως έτσι κυκλοφορούσε και κάπως έτσι την ανακάλυψα (κ μου έβαλε το μικρόβιο μιας άλλης σκηνής). Ήταν και η φάση του “είναι ένας στο σχολείο που έχει αυτές τις σπάνιες κασσέτες, εσύ ποιές έχεις να κάνετε κανένα trading;;;”. Mετά έδινες το ραντεβού, μέσω του κοινού γνωστού, στο τάδε μέρος - αφού πρώτα είχες ανταλλάξει 3 ραβασάκια με τις λίστες που έχεις γραμμένες σε χαρτί τετραδίου. Τελικά κανονιζόταν η συνάντηση, τον περίμενες - κι ας μην τον είχες δει ποτέ τον καταλάβαινες από μακριά, ήταν ο μόνος που περπάταγε και ακουγόταν ο ήχος των κασσετών που χτύπαγε η μία πάνω στην άλλη.

Αυτά τα σκηνικά που φαντάζουν (υποθέτω) παλαιολιθικά στους νεώτερους, μετρούσαν στο να στηθεί μία γερή βάση σε όλα αυτά που είχαν να κάνουν με το ψάξιμο γύρω από την φάση (είτε η φάση ήταν για χαβαλέ όπως με τον Λέντη, ή σε πιο μουσικά μονοπάτια ξέρω γω). Όταν τώρα πχ ακούσω το “έλα δώσε μου τη Μπία”, ή το "Ι want to speak to Mary please’, ή το “Αιμίλιε! με βρίζουν”, εκτός του ότι θα γελάσω όπως τότε, ταυτόχρονα επιτελείται κάτι πολύ πιο σημαντικό. Θυμάσαι, σου έρχονται εικόνες. Θυμάσαι τον ταδε που ήξερε απέξω όλες τις ατακες, ή θυμάσαι που ήσουν καβάλα στο στρογγυλοφάναρο και πηγαινες στο σπίτι του άλλου να γράψεις μια κασσέτα, ή οτιδήποτε σχετικό. Και είναι καλό αυτό. Τώρα, ξέρω γω, κατεβάζεις τις φάρσες του Λέντη μέσα σε 20 δευτερόλεπτα, τις ακούς στο pc μόνος σου, και τί έγινε; Κλάην.

φουσεκης - πιτσαρια

ολα τα λεφτα οταν κανει οτι μιλαει αλβανικα με τους εργατες :lol::lol::lol:

αλλα το επος ειναι αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=f7SqbbiervQ&feature=related

πατωμα.

αγαπαμε παναγιωτης :thumbup: