Καλύτερη Αμερικάνικη Κωμωδία

Εγω ψηφισα how i met your mother γιατι οι περισσοτεροι θα ψηφισετε friends

Προσωπικα δεν μου αρεσουν ολες οσες εβαλα

Ψηφησα Friends αλλα ακολουθει απο κοντα και το Bing Bang Theory

Friends με το How I Met Your Mother πολύ κοντά όπως επίσης και το Two And A Half Man

Εχω δει πολυ πραμα οποτε δεν γινεται να θεωρησω μονο μια Αλλα αν αναγκαζομουν να διαλεξω με το οπλο στο κροταφο θα ελεγα:

Spaced( 2 φορες και παω για τριτη. Simon Pegg-Nick Frost απο τα πιο φυσικα κωμικα δυδιμα. Αδελφες ψυχες. ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ :D)

Απο τις τωρινες:

It’s Always Sunny in Philadelphia (δυο φορες ολες τις σεζον και με βλεπω για τριτη :stuck_out_tongue: )

Arrested Development (περιμενουμε την ταινια πως και πως :smiley: )

Curb your Enthusiasm ( Pretty good. Pret-ty pret-ty pret-ty good. :lol: )

The Office (το αγγλικο)

Απο παλιες και πρωτοπορους στην κωμωδια:

Blackadder

Fawlty Towers

Monty Python’s Flying Circus

Seinfeld

Edit: Τωρα προσεξα το “αμερικανικη”, σορρυ

Aναμεσα σε Friends, Big Bang, και Family Guy, ψήφισα Friends μονο και μονο γιατι απλά θα γαμάνε για πάντα.

Κατα τα αλλα +1 για το Blackadder:lol:

My Name Is Earl και Married With Children. Σκληρή ψωλή σε αυτούς που έκοψαν το πρώτο

@ Τομμυ
Μιλαμε για ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ σειρες.

Προσωπικα:
1.Married with Children
2.Friends & Scrubs.
My name is Earl ηταν καλο oπως και το Two and Half.

Στα κινουμενα ΣΙΓΟΥΡΑ Simpsons με δευτερο το Southpark, γιατι απλα προϋπηρχαν!

απο Αγγλικες

1.Flying Circus
2.Blackadder
3.Fawlty Towers
4.Green Wing
5.Black Books
6.The Mighty Boosh

βαριέμαι να σκέφτομαι άλλες και θα περιοριστώ σε αυτές του πολλ.
big bang theory λοιπόν, γιατί είναι η μόνη που με κάνει να γελάω ασταμάτητα, αλλά και γιατί αγαπάμε kaley cuoco…\m/

Southpark Θρησκεια πολλων ετων

Λατρεύω Big Bang Theory & Simpsons αλλά ψηφίζω Friends γιατί τους αγάπησα κυριολεκτικά και (όπως κ οι περισσότεροι στην ηλικία μου, πιστεύω) πως ξέρουν απέξω ατάκες και επεισόδια … :slight_smile:

South park .-

Κατά τ’άλλα εκτός από Seinfeld που αναφέρθηκε και πιο πάνω να πω για το MAS*H. Είναι η πιο επιτυχημένη σειρά της αμερικάνικης τηλεόρασης με το φινάλε να το παρακολουθούν πάνω από 100 εκατομμύρια…8O

Επική εκποπή, αλλά δεν είναι σειρά, είναι το Chappelle’s show. Ειδικά το σκετς με τον Rick James έχει αφήσει ιστορία… Cocaine’s a helluva drug… COLDBLOODED

Επίσης πολύ καλό είναι και το Frasier, αλλά για κάποια αστεία χρειάζονται λίγες γνώσεις ψυχολογίας (π.χ. “Although I feel perfectly qualified to fill Frasier’s radio shoes, I should warn you that while Frasier is a Freudian, I am a Jungian. So there’ll be no blaming Mother today!”)

Σε κινούμενα σχέδια το Archer είναι πάρα πολύ καλό (παρωδία James Bond ουσιαστικά)
το Robot Chicken αποδομεί όλα τα καρτούν που βλέπαμε μικροί και το Metalocalypse δείχνει τη ζωή μιας heavy metal μπάντας που είναι 100 φορές πιο δημοφιλείς από τους beatles.

:vibrate:[SIZE=“5”]FRIENDS[/SIZE]:vibrate:

Παντρεμενος με παιδια. Τελεια και παυλα. Και απο κινουμενα σχεδια Simpsons.

Ναι το MASH πρεπει να το ξεκινησω. Εχω δει τοσες πολλες ατακες σε τωρινες σειρες παρμεενς απο κει.
Το Chappelle’s show δεν ειναι για μας τους Ελληνες. Ολα τα σκετσακια σχεδον εχουν να κανουν με φυλετικες διακρισεις μεταξυ λευκων και μαυρων.
Γαμωτο εχω ξεμεινει, community και parks and receation (office mocumentary style) εχουν τελειωσει οι σεζον και δεν ξερω τι να δω.

Μαλλον με βλεπω για Titus


προτου ξεκινησω το MASH

add1st, το live του seinfeld ειχε σχεδον ολα τα bits παρμενα απο τη σειρα :frowning:

Παντως δειτε και το Community, ειναι πολλα υποσχομενη σειρα. Chevy chase ftw :smiley:


Το επεισοδιο με το paintball ειναι ΕΠΟΣ!!!

@τομμυ

εχω κατεβασει ολη την 1η σεζον του community αλλα πριν κατι μηνες τοχα κλεισει στο 5λεπτο,θα το ξαναπροσπαθησω γιατι γενικα ακουγονται καλα λογια για αυτο

ον τοπικ

που ειναι το [SIZE=“5”]arrested development[/SIZE] ρε αλητες ?

dr tobias funke
george michael
ο πατερας κ ο θειος πουναι διδυνοι
ο μπαστερ κ το χερι-γατζος

απιστευτη σειρα εντελως ‘καμμενου’ ψυχεδελικου χιουμορ.προσκυναμε.

Big Bang Theory και Scrubs <3 <3 <3

πωωωωω… δυσκολα μου βαζετε ρε παιδια!!!
ψηφισα big bang theory γιατι εχει τρελη πλακα
αλλα και για southpark τρελαινομαι και για family guy και για friends βεβαια…:lol::lol::lol:

αφησα μερικες απεξω ε??? παλι καλα!! :D:D:D



Καλά χαλαρά το Married With Children. Μιλάμε για την απιστευτότερη σειρά ever!!! Απλά μιας και δεν υπήρχε στον Παύλο…

MARRIED WITH CHILDREN ΡΕ ΑΠΙΣΤΟΙ!!!