Καλύτερη Αμερικάνικη Κωμωδία

simpsons ρε! :smiley:
family guy
married with children
the nanny
friends
black adder

Για τους Έλληνες άσε το ρετιρέ και το καφέ της χαράς… :stuck_out_tongue:

Εκτός από το I’m telling you for the last time έχει και άλλα…

Για το modern family έχω ακούσει καλά λόγια.
The IT crowd για μένα είναι έπος κι άμα σου αρέσει το αγγλικό φλέγμα θα γουστάρεις…
Freaks and Geeks μόλις βρήκαν ρυθμό το έκοψαν…
That 70’s show έχει καλές στιγμές…
Flight of the Concords και Bored to Death είναι του HBO και τις αποθεώνουν, αλλά εμένα δεν με τρέλαναν κιόλας…
Επικά έπη (αρκεί να έχεις λίγες γνώσεις γύρω από American football και την κουλτούρα του) The League και Blue Mountain State…

Κι αν τίποτα από αυτά δεν σου κάνει υπάρχουν πάντα streaming Jon Stewart Daily show και The Colbert report…

Ok man, εβαλα bored to death και blue mountain state στη rapidsharολιστα αλλα ειναι ξεπετα και τα 2 βλεπω. 2- 3 μερες ζητημα :frowning: Οπως και με το eastbound and down δηλαδη.

IT-Crowd ΤΟ ΓΕΛΙΟ.
Εχω πεθανει με τον διεευθυντη των 2 πρωτων σεζον. Και ο αλλος καλος ειναι (τον θυμομουν απο Darkplace και Mighty Boosh) αλλα σαν τον μουστακαλη δεν υπαρχει αλλος πιο αστειος.

ARE YOU SURE? ARE YOU SURE? ARE YOU SURE?


RIP :frowning:

Flight of the Conchords ειναι ψιλοδημιουργικο μωρε ενταξει και γω δεν τρελαθηκα.

League βλεπω και τον καναδο everyday normal guy (απ’τα πιο αστεια youtube που χω δει) John Lajoie

H γνωμη σου για Trailer Park Boys ποια ειναι;
Εγω την αγαπησα (οπως και το Always Sunny) επειδη μπορω να παρηγορηθω για την μελοντικη οικονομικη μου κατασταση :stuck_out_tongue:

Edit: Αφου ειδα το πρωτο επ του Blue Mountain State θα παω πασο. Πολυ american pie-vanwilder στυλ. Αν ημουν 18 ισως να μου αρεσε.
Παμε για bored to death (πρωταγωνιστει ο Rushmore βλεπω ^_^).

Εγώ ψήφισα το Two & Half Men από αυτά τις λίστας. Πάντος λείπει απο την λίστα το Arrested Development, θα έπρεπε να μπει στη θέση του how i met your mother μιας και αυτό έχει πέσει κατάκορυφα το τελευταίο καιρό.

Υ.Γ. αυτό το thread δε θα έπρεπε να είναι στον Κινηματόγραφο & Τηλεόραση κανονικα;:-k

Πολλα λειπουν απο την λιστα,αλλα δεν μπορουσα να τα βαλω ολα,γι’αυτο και εβγαλα ολες τις αγγλικες ,το how i met your mother ειναι το δικο μου αγαπημενο μαζι με φιλαρακια,αν ηταν να βγαλω καποιο αυτο θα ηταν το 30 rock και το two and a half men που οσο κι αν προσπαθησα δεν μου αρεσαν

Υ.Γ. επειδη ειμαι νεος στο forum δεν ειχα προσεξει την υποκατηγορια,αν το αλλαξει κανενας mod δεν θα εχω προβλημα

1.big bang theory
2 friends
3 how i met your mother

Αν το trailer park boys είναι κάφρικο σε επίπεδα Sunny εννοείται θα τιμήσω.

Το BMS προσωπικά μου θυμίζει σκηνές πριν (και ελπίζω προσεχώς 8)) από τις εμπειρίες μου σε ομάδες. Είχα συμπαίχτες που ήταν όλη μέρα ύπνο και το βράδυ ποτά και γκόμενες, οπότε το να το βλέπω κάτι μου θύμιζε…

Τσέκαρα το Spaced και πράγματι πρόκειται περί απίστευτης σειράς. Κάψιμο και τρελό γέλιο.

Όσοι γουστάρετε φιλαράκια, how I met your mother και λοιπά αμερικάνικα sitcom τσεκάρετε το coupling http://www.imdb.com/title/tt0237123/
Βάζει όλες τις αμερικάνικες σειρές κάτω… Αν και βρετανικό, θεωρώ ότι έχει πάρει όλα τα στοιχεία των πετυχημένων sitcom και τα έχει περάσει με μια στρώση βρετανικού φλέγματος. Μόνο κακό η απουσία του Jeff στον τελευταίο κύκλο…

[-X το πολλ χωρίς σαννι ειναι λιψο!!!

απο αυτα πάντως family guy…

τοβαλα κ εγω το spaced να κατεβαινει

εχει δει κανεις το john from cincinatti ?

Αγουείκ άκου εμένα… 4 πράγματα θέλεις: Scrubs, Black Books, Arrested development, και the office. Αν δεν τα έχεις δει μην δεις ούτε John From cincinatti ούτε τίποτα. :stuck_out_tongue:

θα μπει κανας κριςπ με αυτο το υφακι που εχεις ε…

το arrested ειναι επος

το black books πρωτη φορα το ακουω , μπαινει στα υποψιν

τα αλλα 2 ταχω δει αποσπασματικα οποτε εχω κ δεν εχω αποψη.

εσυ εχεις δει το wire ???

Απίστευτα γέλια με το Scrubs.

Το σκέφτηκα πως μπορεί να σκάσει καννας δεκαδοχιλιαδοποστάκιας να μου την μπει, όμως ήλπιζα πως θα έπιανε το τσαχπίνικο ύφος, η και αν δεν το έπιανε χου κεάρς;; Φτάνει να το έπιασες εσύ.

Όσων αφορά το Wire, ναι ρε, είχα γράψει και στο θέμα σου, και μου είχες απαντήσει, αχ αλτσχαιμερς. :lol: Σου είχα πει και για ΟΖ, θυμάσε;; Μπλάκ μπουκς τώρα αμέσως συνιστά ο γιατρός. :stuck_out_tongue:

married with children η καλυτερη απο ολες αλλα εδω ψηφιζω big bang theory.

To scrubs το έβλεπα πάντα σαν συνδυασμό ER με family guy. Γι’αυτό και σπέρνει…

Black books ούτε κι εγώ γνωρίζω οπότε θα τσεκάρω άμεσα…

WTF???

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ MARRIED WITH CHILDREN;!;!;!;! OEO;!;!;!

Αφηνω στην ακρη σαουθπαρκ για ευνοητους λογους.

Friends πανω απολα.Μην ακουω για Big Bang Theory.Αρκετα καλη σειρα μεν, αλλα αρκετα απο τα αστεια της βασισμενα σε παλιοτερες σειρες.

How i met your mother πολυ γελιο!Barney Stinson, χωρις πολλα πολλα.

Two And A Half Men το θεωρω μαλακιαρα, οπως και σε ενα βαθμο το family guy.

ξανά και ξανά και ξανά και ξανά…