Καλύτερη Αμερικάνικη Κωμωδία

Two And A Half Man…όποιος έχει δει, και μπορεί να μου πει που θα βρω το επεισόδιο με Στηβ Τάηλερ…θα με κάνει πολύ ευτυχησμένο:):!:

Όταν μεγαλώσω κι άλλο θέλω να γίνω αυτός

http://www.youtube.com/watch?v=utCKTFBcMSE&feature=fvst

Give me beer or give me death…or both

Men men men men,manly men men men
men men men men,manly men men men

Ποια φιλαράκια! :stuck_out_tongue:

καλα ρε σεις, big bang theory πανω απο φιλαρακια κ southpark κ family guy πανω απο simpsons??[-X ο μαθητης πανω απο το δασκαλο???8)

friends
married with children
southpark

οταν απολυθω απο φανταρος θα ξεκινησω ολες οσες προτεινονται κ δεν εχω δει…:smiley:

Friends! :slight_smile: τόσα χρόνια γελάω το ίδιο!

το μπλακ μπουκς που λετε συνεχεια το θεωρω τιγκα υπερκτιμημενο, εχει στο καστ του δυο εξαιρετικους κωμικους (με τον μπεηλη να ειναι βεβαια μιλια πιο μπροστα) και ακομα κι ετσι δεν γελασα ποτε. η ανταποκριση στη σειρα μου βγαζει ενα “ααα αρεσε σαυτον, πρεπει να το δω, πωω γαματο, ναι γαματο” πραγμα που συμβαινει και με πολλες μπαντες, γιου νοου…Ασε που ειναι και βρετανικο και οφφτοπικ

το φιλαδελφεια με κουρασε στη τριτη σεζον, αλλα θα το ξαναπιασω τωρα που εχω περιθωρια για αηδιαστικη ανθρωπινη αηδια… εμμ, ναι στα του πολλ δε ξερω να απαντησω… φρεντς νταξει, μεγαλωσα με δαυτο, σταθερη αξια. Σιμπσονς το ιδιο. μμμ, δε ξερω, δε ξερω

ΕΔΙΤ: συγκινηση για αβαταρ καμαλοτ.

Friends FTW απο σειρες

American Pie 1-3 απο ταινιες :stuck_out_tongue:


ανετα απο μενα…

Για μενα ενας πετυχημενος χαρακτηρας, δεν σωζει ολοκληρη σειρα.

Δεν τίθεται δίλημμα και δε χωράνε αντικειμενικότητες. Όσο με θυμάμαι βλέπω friends και όποτε τα βλέπω μου ρχονται εικόνες από δημοτικά, γυμνάσια και τα σχετικά. Αγαπώ κάθε χαρακτήρα εκτός από τη phoebe περισσότερο απ’ όσο θα αγαπήσω ποτέ χαρακτήρα σειράς.

[B]America[/B]
Two And A Half Men
Simpsons
Married With Children

Θα ψήφιζα friends, αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με τον Charlie Harper. ΔΕΝ υπάρχει ανταγωνισμός. Τέλος. Το Simpsons πατάει southpark εύκολα και άνετα, ενώ το Married With Children το αγαπάμε γιατί όλοι καταλαβαίνουμε τον Al Bundy πιστεύω, παντρεμένοι και μη:p:p

Το poll λέει μόνο για Αμερικάνικες, αλλά δεν μπορούν για κανένα λόγο να λείπουν οι παρακάτω, νταξ τουλάχιστον οι 2 πρώτες.

[SPOILER][B]England[/B]
I.T Crowd
Black Adder
Monty Python’s Flying Circus

Τώρα στις αγγλικές δεν χρειάζεται να πούμε πολλά πολλά για Black Adder και Flying Circus, οι περισσότεροι αναγνωρίζουμε την αξία και των 2 αυτών σειρών. Τελευταίο αφήνω το I.T Crowd, που είναι κάργα καμένο βρετανικό χιούμορ, που μου αρέσει όμως. Αξίζει μια προσπάθεια.[/SPOILER]

Οι δικές μου αγαπημένες:

South Park
Married With Children
Firefly
Weeds

Αρκετά πιο κάτω το Friends…

Έχω δει λίγο Scrubs που γούσταρα αρκετά την καμμενιά του αλλά υπήρχαν και μερικά επεισόδια που κόντευε να με πάρει ο ύπνος.
How I Met Your Mother, ένα στα τρία καλό επεισόδιο.
Bing Bang Theory, δεν μου άρεσε καθόλου.

Arrested Development.

Σκατα στο friends και στα ηλιθια αστεια του.

[B]Πετρελαιοκηλιδα κακου χιουμορ στην θαλασσα της κωμωδιας.[/B]

Μιας κι εχω κανει εγω το θρεντ θα πω δυο πραγματακια

Καλυτερο για μενα ειναι το friends
εχει 10 κυκλους και σε καθε επισοδειο γελας παρολο που ξερεις τι θα γινει με τοσες φορες που το εχει δειξει γνωστο καναλι

το how i met your mother εχει τον καλυτερο χαρακτηρα ever.Μπορει να χαλασε λιγο στο τελος, αλλα το γελιο που εριξα σε καθε επισοδειο σε δευτερο και τριτο κυκλο δεν θα το ξεχασω ποτε

το big bang theory ή θα το λατρεψεις ή θα το μισησεις,εγω το λατρεψα
μπορει να μην ξεκαρδιζεσαι με τα αστεια,αλλα ενα χαμογελακι ριχνεις σε καθε ατακα

το scrubs εχω δει μονο την πρωτη σεζον και μαλλον θα το συνεχισω καποτε
συμφωνω με εναν απο πανω,εχει καποια τελειως ακυρα αστεια,αλλα σε μερικα επισοδεια σου ερχεται να αυτοκτονησεις

το 30 rock για μενα ειναι μεγαλη βλακεια αλλα εχει πολυ κοινο στην ελλαδα και παρεξενευτηκα που κανενας δεν το ψηφισε

το two and a half men δεν μου αρεσει

simpson και southpark ήταν γαματα αλλα χαλασαν πολυ

το family guy δεν μ’αρεσει

το married with children μου αρεσει αλλα δεν μπηκε στο poll γιατι ειναι αρκετα παλιο

το arrested development το ειδα μετα απο αυτα που ελεγε ο awake και βαρεθηκα τη ζωη μου
o tobias ηταν ο μονος που μ’αρεσε και στα περισσοτερα επισοδεια ηταν απων ή επαιζε μια σκηνη

να πω και γω το κοντο μου…αρχικα να πω οτι αναφερομαι σε sitcoms επι το πληστον, μιας και για πιο clean cut κωμωδιες αλα weeds, MASH-ισως το πιο αστειο american comedy show ever- κτλ θα αναγκαστω να γραψω κατεβατο και επειδη αρκετες ειναι παλιες δεν θα ενδιαφερει κανενα…

[B]Married with children [/B]αρχικα παταει επι πτωματων γιατι πολυ απλα δεν ειχε/εχει ανταγωνισμο…

στη συνεχεια μεγαλα επη ηταν τα
[B]Πριγκηπας του Μπελ Εηρ[/B]
[B]Fraser[/B] \m/
[B]Scrubs[/B] οντως, ελεινο γελιο

[B]Seinfield[/B] γτ μαλλον ειναι η μανα ολων

[B]friends [/B]αν και πλεον δυσκολα να γελασω-μιας και τοση επαναληψη εχει κορασει-, μπορω να πω οτι μεχρι την 6 σεζον εχωνε πολυ, μετα χαλασε αρκετα… σιγουρα αδιαφορη δεν τη λες, ειχε αρκετες τεραστιες στιγμες μεσα της ειδικα σε κατι 3η-4η σεζον που εδιναν αβερτα…απο 6η και μετα κουρασε πολυ…

μια οχι σιτκομ ομως που με ειχε κερδισει απο τα αποδυτηρια ηταν το αδικως κομμενο [B]Freaks and Geeks [/B]του γνωστου Appatow, πρωτου γινει σταρ με τις ταινιες του…james franco, jason segel, seth rogen κτλ πρωταγωνιστες που εκαναν καριερα μετα στις ταινιες του…κωμωδια με μερικες δραματικες πινελιες εννιοτε, περιεγραφε την ζωη μιας παρεας ‘freaks’ και μιας ‘geeks’ ενος λυκειου στην αμερικη των 80ς…μερικα απο τα πιο κορυφαια nerd inside jokes εχουν ειπωθει εκει μεσα

απο την τελευταια δεκαετια παντως, με ανεση ο Charlie Harper και οι [B]Two and a half men[/B] κανουν πλακα σε οτι εχει βγει παρομοιο…

[B]Big bang[/B] επισης λατρεια, αν και κουραζει λιγο με το επαναλαμβανομενο μοτιβο και το ισως περιορισμενο θεμα του, ενω
[B]How i met your mother[/B] ειναι σειρα λοβοτομημενη, φτιαγμενη απο ηλιθιους με ‘χιουμορ’ νηπιακο και αθλιους χαρακτηρες-με αποκορυφωμα τον wanna be Charlie Hrper, Joey κτλ Barney…

[B]Just Shoot Me![/B] ηταν απο τα αγαπημενα μου sitcoms παλαιοτερα, με θεο George Segal μαζι με αδικοχαμενο αλλα πολυ αστειο [B]Stark Raving Mad[/B] με Tony Shalhoub\m/

τελος, ΠΟΣΟ ΧΩΝΕΙ το [B]family matters[/B]

(επεισοδιαρα που ειχα γινει ολοι 5 εκατοστα\μ/)
και συγκεκριμενα ο

εχει ηδη στοιχειωσει την παιδικη μου ηλικια με το γελιο του
\μ/

τελος τα καρτουν ειναι αλλη κατηγορια οπωτε δεν χωνω γτ ειναι και αλλα στη λιστα που πρεπει να αναφερθουν…

[SIZE=“5”][B]ΝΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ.!![/B][/SIZE]

http://www.youtube.com/watch?v=OpKLurPPNEQ&feature=related
:D:D

θεός…
και αυτή η κίνηση που έχει…περπατάει λες και γίνεται σεισμός άλλα ταυτόχρονα δεν θέλει να κάνει και θόρυβο με τα παπούτσια του…:smiley:

νταξει θεωρω το two and a half men κορυφη, αλλα θα ψηφισω το 30 rock ,καθως ειναι μακραν η πιο εξυπνη σειρα που εχω δει, σατιριζει αψογα coroporate america, ρεπουμπλικανους, ανασφαλεις γυναικες στα 40, Hillbillys, γενικα ο,τι μπορει να φανταστει κανεις ,απιστευτοι χαρακτηρες καρικατουρες και πανεξυπνοι διαλογοι και εκπληκτικες ερμηνειες

Μιλάμε για το πιο ΑΚΥΡΟ cancellation σειράς. Πάνω που άρχιζε να ρολάρει, να αποκτάει ενδιαφέρον, να υπάρχει μεγαλύτερη αλληλεπίδραση μεταξύ φρικιών και φυτών (James Franco να παίζει D&D) το εκόψαν… Ακόμα κι έτσι πάντως τα 17 (νομίζω) επεισόδια αξίζουν.