Αγαπημένη πλατεία - πάρκο!

Καθένας από εμάς έχει κάποιες πλατείες που πηγαίνει με την παρέα του για να αράζει. Πείτε λοιπόν ποιες είναι αυτες! Εγώ συνήθως κέντρο αράζω στο πάρκο στην ναυαρίνου, στην πλατεία στο γκάζι ή θησείο, και πιο βόρεια στην πλατεία χαλανδρίου και στο μεταλόπαρκο στο μαρούσι.

Πλατεία Όλγας. Πάτρα

Πολλές φορές λέω: Πφφφ δεν μπορώ αλλό να ξαναπάω εκεί βαρέθηκα. Αλλά τελικά πάντα πηγαίνω. Σημείο συνάντησης

αν υπαρχει και κανεις αλλος εδω μεσα που την περιοδο 88-92 ξημεροβραδιαζονταν στην θρυλικη ΦΥΤΕΥΤΗ!!! στα κατω πατησια, ας μιλησει τωρα να θυμηθουμε κανα καφριλικι :slight_smile:

Χαχα, εκεί έχουν γυριστεί κάποιες από τις πιο κρά σκηνές του Τσίου

Άλσος Νέας Σμύρνης για τρεξιματάκι θερινό ωράριο όταν σουρουπώνει 7μιση με 8 παρά…Απόλαυση…

συχνάζεις ακόμη εκεί έτσι όπως έγινε τώρα? :stuck_out_tongue:

εγώ μαρούσι στην πλατεία ηρώων και ενίοτε “μεταλόπαρκο”, κέντρο πλατεία εξαρχείων και ναυαρίνου, πεύκη πάρκο κολωκοτρώνη (μόνο για ντόπιους :lol:) και αλσος πεύκης, ε και καμιά φορά συγγρού. Κατά τα άλλα ευπροσδεκτο οποιοδηποτε δεντροφυτεμένο πάρκο :slight_smile:

τωρα=εδω και τουλαχιστον 3 χρονια?Ηρθα Μαρουσι το 2004,απο τοτε κιολας ακουω το “τωρα πια το Μεταλοπαρκο ειναι για τον πουτσο”=P.Εγω βεβαια δε πολυπηγαινα ποτε,ουτε Μπλου πολυ πλεον.

τώρα και πριν λίγο καιρό= η ύψιστη παρακμή αυτών των 3 χρόνων :stuck_out_tongue:
αν και στρώνει κάπως τελευταία

πλατεια τερζακη
αλσος συγγρου (ουλοφ παλμε)
απειρες μπυρες εχουν καταλανωθει…

Σε αυτο συμφωνω. Και εγω δεν συχναζω πια εκει.

Το “μεταλόπαρκο” δεν μαζεύει πια τις ίδιες παρέες, συν ότι ο μπάφος μυρίζει από χιλιόμετρα. Κι εμένα προσωπικά με ενοχλεί που πάει εκεί όποιος να ναι για να το παίξει γαμάτος με έναν μπάφο στο χέρι… :-s

αγιος νικόλας (αν κ έχει γίνει πολύ ghetto ρε φούστη μου … όλοι οι ότι νάναι την αράζουν εκεί , κ όχι δν εννοώ τα παιδιά π κάνουν σκειτ . χεχε με κάτι φιλαράκια λέγαμε την ατάκα " όταν ακούσεις bullet for my valentine , σκύψε κάνουν τα homies drive-by #-o :lol: )
και φυσικά τα θεικά …

Π , πεζούλια , πρεζούλια , los pezoulos (με τατού στο στυλ san andreas) κ εγώ δν ξέρω τι άλλα όνοματα έχουν βγει … βόλος , που αλλού ?

για μεταλο-συζήτηση , καφρίλες , μλκς , μπύρες (αν κ έχουν παιχτεί και κάτι γάλατα πρόσφατα :lol:) , junk food και γενικά καλοκαιρινή καλοπέραση … :wink:

Τα σπαει η Ολγας σαν πλατεια παντως.Οτι ειναι σημειο συναντησης ε ενταξει.
Ανεκαθεν ηταν.

Αγαπημενες πλατειες επισης ειναι η Αγ.Γεωργιου και εννοειται τα Ψηλα Αλωνια
αν και πλεον εχουν υπερβολικα πολλα φωτα.

Όντως πολύ ωραία τα αλώνια, αλλά λίγο μακρία για τους υπερτεμπέλιδες φοιτητές

τι να πει και ο Timeous…:lol:

http://www.youtube.com/watch?v=uaCvqIZophQ&feature=search

οχι και να την κανανε πλατεια, αλλα ρησπεκτ οπως και ναχει:razz:

ontopic, ε, εμενα μαρεσει εκει πισω απο τον Αρειο Παγο, που εχει μια πλατειουλα διπλα σε ενα σχολειο…πολυ καλο στεκι για μπυρες,ναρκωτικα,μηχανακια και φασαρια…

σε ηρακλειο, παρκο πανω σε τειχη, πανω απο το σταδιο…ομορφιες τα ηλιοβασιλεματα…+ παρκακι διπλα σε ΟΤΕ στο κεντρο, μεγιστο σημειο συναντησης που πλεον εχει μικρυνει και δωσει χωρο στις πιο ελεινες καφετεριες εβερ, στεκι καθε βλαχογιαπη της πολης και χωριατομαλακα απο το βουνο…

Πλατεία Φρουρίου στη Λάρισα. Τα καλοκαίρια ειδικά, είναι πολύ μπροστά. Άραγμα με ρετσίνες και μπύρες από περίπτερα, πάντα θα καταλήξεις να είσαι με τα μούτρα σε κουβέντα με άτομα που μόλις γνώρισες. Η μια παρέα φέρνει την άλλη. Χώρια που πολύ συχνά τους καλοκαιρινούς μήνες πετυχαίνεις και κανένα liveάκι…

ηρακλειο παρκο γεωργιαδη για καφε και ρεκλα και μετα μπυρες απεναντι απο λαογραφικο για ακομα περισσοτερη ρεκλα

Λίγα ρε για το μεταλλόπαρκο και τα ηρωικά παλικάρια του!!

oταν εφυγα απο ηρακλειο δεν υπηρχε αυτη η καφετερια στο παρκο γεωργιαδη:(

επισης πολλες αγαπες σε παλια πλατεια ελευθεριας στο ηρακλειο-για οσους προλαβαν,προ 2000,ισως και προ '98-, πριν γινει αυτο το σκουπιδι που εγινε…