Εδώ η καλή απόσυρση - πάρε ό,τι θέλεις παλιατζή!

λολ, ποτε εγινε; και επισης επρεπε εδω και μια 15εντια να ειχε γινει αυτο.

έλεος ρε νομιστερ.
τι 30 χρόνια πρώτα πρώτα, μέσα 80s έβγαλαν πρώτο δίσκο αν θυμάμαι καλά, μέσα 00s τελευταίο.
νταξ, οι 3 τελευταίοι τους δίσκοι ήταν μετριότητες, αλλά έχουμε δει και πολύ χειρότερα.
το ότι έχουν διαλυθεί ήδη το ανέφερε ο γρακχος, ΝΙΩΣΕ.

κατά τ’ άλλα τουλ είναι περίεργη περίπτωση. δεν περιμένω να επανέλθουν στα μεγαλεία του παρελθόντος, ανήκω ακόμα σε αυτούς που πιστεύουν ότι το αληθινό 10,000 days δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα (αν και κυρίως το κράζω για αυτά που ακολουθούν το ποτ), αλλά

από τη μία έχουν να βγάλουν δισκάρα σχεδόν μία δεκαετία.
από την άλλη, βγάζουν δίσκο κάθε μισή δεκαετία.

Ε οι περισσότεροι να παίρνουν πουλάκι σιγά σιγά. Πραγματικά πέρα από Saxon - Rush δε μου ρχεται αλλη μπαντα που να με εντυπωσιάζει ακόμα (δε λέω απλά να ακούγεται, όπως οι AC/DC πχ)

Α, κ τ καινούριο Μότλευ μου έκανε τρελή εντυπωση. Αυτααααα

αφου μονος σου τα λες.

επισης απο οποια οπτικη και να το δεις, κυριως για τουλ φαν μιλαμε και οχι για γαμημενους φανμποηδες, ο καθενας μας διψαει για νεο τουλ. διοτι οπως και να το κανουμε, με οσες μουσικες και να ψαχτουμε, οτι ναρκωτικα και να παρουμε, οσες πουτανες και να πηδηξουμε, οι τοολ ειναι το πιο δυνατο παραισθησιογονο. και το 10,000 μερες δεν ηταν και κανα σκουπιδι τυπου ντεθ μαγκνετικ ουτε ντανς οβ ντεθ, ουτε μπλακ κλαουντς.

σκουπίδι δεν είναι, αλλά όταν ο πήχης είναι εκείειειειειε ψηλά…

Τροχοπέδη για νέες μπάντες; Αυτό πως ακριβώς γίνεται ρε παιδιά; Τροχοπέδη π.χ. στους The Sword έβαλαν οι Metallica όταν τους πήραν μαζί τους σε περιοδεία (ανάλογα παραδείγματα ένα σωρό). Λίγο υπερβολικά τα βρίσκω όλα αυτά.

Τωρα τους tool μάλλον βιαστήκατε να τους τελειώσετε για ένα στραβοπάτημα τους. Θα δείξει αν το έχουν ακόμα η όχι.

Τι στραβοπάτημα ρε παιδιά? Τι διάολο, ανώμαλος είμαι που μου άρεσε το 10000 days???

Vicarious, The Pot, Jambi, Rosetta Stoned, Right In Two και το Wings Pt.2 είναι πολύ μπροστά.

Ο Όζζυς μπρε! Ο Όζζυς…
Μου φάνηκε ή στο γρήγορο πέρασμα που έκανα δεν τον είδα πουθενά γραμμένο;
Ας του σφυρίξει κάποιος να σταματήσει επιτέλους. Αρκετά άργησε.
Τώρα για τους υπόλοιπους συμφωνώ για τους περισσότερους.
Κρίμα για τους μέηδεν που δεν σταμάτησαν με το αμολαδ. Δεν χρειαζόταν να βγάλουν αυτήν την τεράστια πατάτα.

Δεν είχα στο νου μου να ποστάρω τώρα, αλλά αύριο, με την ησυχία μου, όμως είδα το ποστ του Γράκχου και…

[SPOILER] ΑΠΙΣΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΥΝΤΕΚΝΕ!!! Και τους JUDAS PRIEST έβαλες μωρέ στο λογαριασμό;;;
Οι πριστ ρε, δε παν να βγάζουν Νοστράδαμους, Κοσμάδες Αιτωλούς, Ιωάννιδες αποκεφαλισθέντες, δε πα να βγάλουν tribute album στον …Νταλάρα, ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ ΕΚΕΙ!!!
Ντιφέντιν δε φειθ ρε!
Γράκχε θα σου δώσω μια ευκαιρία να επανορθώσεις. ΑΠΙΣΤΕ! :stuck_out_tongue:

Εντάξει, είμαι γραφικός και …γουστάρω![/SPOILER]

[SPOILER]ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ ΕΚΕΙ ΡΕ ΤΖΙΜ! ΝΑΙ ΓΑΜΩ! Αν οι Πριστ κλείνανε συμβόλαιο με κάνα κατσαπλιά εδώ πέρα και παίζανε κάθε βράδυ σε “μαγαζί” για τη “σεζόν”, εγώ θα πήγαινα να τους βλέπω τρεις φορές τη βδομάδα! Θα τους πετούσα και λουλούδια ρεεεεεεεε!!!

…αλλά:

Επειδή δε θέλω άλλο Νοστράδαμο, [SIZE=“1”]θέλω να μην ξαναβγάλουν νέο δίσκο.[/SIZE] Το συζητούσαμε πριν στο τηλέφωνο με Λουπέν - αν ήταν να βγάλουν άλλο ένα Angel of Retribution θα χύναμε, θα κόβαμε τις φλέβες μας, θα προσφέραμε το αίμα μας θυσία στους μοναδικούς αληθινούς Θεούς του Χέβυ Μέταλ! Δυστυχώς όμως, δεν το κόβω. Βλέπω κι άλλο Νοστράδαμο. Οπότε ας το παρατήσουν κι αυτοί κι ας μείνουν στις συναυλίες.

Και τέλος πάντων διάβασε προσεκτικά το ποστ μου μωρέ, μη βαριέσαι! :p[/SPOILER]

έντιτ

Α ναι, ξέχασα να απαντήσω στον Ντεντ.

Εντάξει ρε αδερφέ εμένα το ότι οι Μετάλλικα και οι όποιοι Μετάλλικα πήραν στην περιοδεία τους τους Σορντ και τους όποιους Σορντ δε μου λέει και πολλά. Για τη μεγάλη πλειοψηφία του κόσμου που πάει να δει αυτές τις συναυλίες, οι Σορντ και οι όποιοι Σορντ δεν είναι παρά το ορεκτικό, ένας διασκεδαστικός πρόλογος, όσο υπάρχουν ακόμα οι Μετάλλικα και οι όποιοι Μετάλλικα και ο κόσμος δε λέει να ξεκολλήσει απ’ αυτούς και να δει πέρα απ’ τη μύτη του. Μου φαίνεται λίγο πρόσχημα δηλαδή. Ότι ναι στη δική μας σκιά είναι όλες αυτές οι μπάντες, εξ’ αιτίας μας δεν ασχολείται μαζί τους ο κόσμος, αλλά στην πραγματικότητα δε φταίμε εμείς γιατί στην τελική “τους δίνουμε την ευκαιρία”, παίρνοντάς τους στην περιοδεία μας. Κάπως έτσι δηλαδή.

Ρε πούλο όλοι οι παππούδες λέμεεεεεε!!!

…εκτός απ’ τους Θεούς φυσικά, όπως είπαμε. =Ρ

Ε, ναι ρε, πλάκα κάνω, προφανώς δεν θέλω άλλο νοστράδαμο ούτε γω, αλλά από την άλλη…
ΑΠΟΣΥΡΟΝΤΑΙ ΟΙ ΘΕΟΙ;

λοιπον μιλαω για δισκους και οχι για λαιβ.
ozzy osbourne
black sabbath
deep purple
queensryche
gamma ray
helloween
iron maiden
slayer
ac/dc(τους λατρευω αλλα δεν πιστευω οτι μπορουν να βγαλουν και αλλον καλο δισκο)
perl jam

σιγουρα θα ξεχναω και αλλους βεβαια.

Κοιτά να ξαναέχουμε μπάντες με την δημοτικότητα των παλιων είναι πλεον σχεδόν αδυνατον και δεν νομιζω πως αυτό οφειλεται στους παλιους. Τα είπε καλυτερα και ο Bruce επι του θέματος άλλωστε. Πάντως δεν είναι λιγο να παιζουν οι Sword μαζι με τους Metallica… συγκεκριμενα μπορω να σου πω πως στην Βουλγαρια που ειχαν παιξει Metallica/Down/The Sword οι τελευταιοι πηραν μεγαλύτερο χειροκρότημα απο την μπαντα του Anselmo. Δεν κερδισαν και λιγους εκεινο το βραδυ (μεταξυ τους και εγω)

Και στην τελική λιγος σεβασμός στην τρίτη ηλικία ρεεεεε :stuck_out_tongue:

σε αγαπαω χιπικα και το ξερεις, αλλα εδω μου τα χαλας…:stuck_out_tongue:

με συγκρινεις με ατομα που εχουν κανει 130 σελιδες θεμα για δισκο ανυπαρκτο ?

με πληγωνεις :frowning:

(αν ελεγα οτι οι tool γαμανε κ τωρα κ το 10k days ειναι δισκος του 12/10 τοτε ναι θα ημουν γραφικος)

κατεβασες τον μαρβιν ??? 8)

aww, τσοπα :p…μαρβιν παιζει sε ρηπητ στο αμαξι μια βδομαδα τωρα8)
καλυτερος απο ποτε θα προσθετα…\m/

ρε καριολη για να σου σπαω τα @@ με τα vinyl rips εχω λογο 8)

(θεικη δισκαρα ειδικα αμα την ακους με ακουστικα καψιμο τελος)

πολυ δυνατο ειναι κ το live at montreux 1980 αμα βρω κανα λινκ για το audio θα στο πασαρω

[SIZE=“1”]The message you have entered…

[/SIZE]

Ποσο γουσταρα γαμωτο που δεν αναφερθηκαν οι Opeth… 20 χρονια πατησανε και αυτοι αλλα ακομα εχουν πολυ και καλο πραμα να βγαλουν, απλα μπραβο στον Μιχαλη

Monster Magnet
Fu Manchu

Όποια death metal μπάντα έχει βγάλει πάνω από 5 δίσκους.
Βασικά όποια μπάντα, ανεξαρτήτως ιδιώματος, μετά από 5 δίσκους παίζει τα ίδια και τα ίδια.

οσα συγκροτηματα βαζουν σε καινουργια αμπουμ παλια τραγουδια