Το θρεντ Του Νερού

8O8O καλα ρε! δε ντρεπεστε???
πειτε σε ποιες παραλιες πατε να μη πατησω ποτε το ποδι μου!!! σιχαμενα οντα!!!

είστε ελεεινοί εσείς που κατουράτε στην πισίνα ε. να πετύχετε σε αυτές που αλλάζει χρώμα το νερό τους όταν έρθει σε επαφή με το κάτουρο, να γίνετε ΡΕΖΙΛΙ.

όσο για τη θάλασσα, τόσα σκατά πέφτουν μέσα, το κάτουρο σας πείραξε?

εγώ μια εποχή δε μπορούσα με τπτ, δεν ξέρω τι είχα πάθει. δλδ αν ήμουν σε σημείο σκασμού, έπρεπε να βγω απ τη θάλασσα και να κατουρήσω όξω : |.

κατά τ’ άλλα, πλέον απλά το αποφεύγω γιατί νιώθω ότι εισχωρούν μικρόβια στην ουρήθρα μου : P. αλλά στην ανάγκη ρίχνω κανένα.

δλδ ενταξει… τι να πω μετα απο αυτο το ποστ!! εχω μεινει αφωνη…:stuck_out_tongue:

εχω ακουσει οτι ειναι τεραστιος αστικος μυθος. δεν πρεπει να υπαρχουν τετοιες πισινες…

http://www.youtube.com/watch?v=_uqN43qX8-M :lol: Το ρισκαρεις???

Παντως οσοι θελετε να πατε στο πολυδιαφημισμενο Πορτο Κατσικι στη Λευκαδα, μη τολμησετε να βουτηξετε στην ακρογιαλια. Με το που βουτηξα οταν πηγα πριν λιγες μερες, τετοια τσικνα δεν ειχα ξανανιωσει στα χειλη μου. Ηταν σαν να ειχα βουτηξει σε κουβα με λεμονι και ξυδι.

Μια απο τις μικροτερες παραλιες, θαλασσα σε κολπο, με 1500+ ατομα να εχουν μπει μεσα σε διαστημα 2 ωρων.

Οποτε, χωρις δευτερη σκεψη, πηγα πισω στο αμαξι, πηρα το στρωμα θαλασσης και κωπηλατωντας κανα 500 μετρα, κατουρησα αμεριμνος και με μεγαλη ανακουφιση :smiley:
Ειχα φαει και πατζαροσαλατα στη ταβερνα προτου :p:p

Στην πισινα ομως, χωρις πλακα, δεν εχω κατουρησει ποτε, εκτος απο οταν ημουν μικρο παιδακι και με ειχαν γραψει οι γονεις μου στο κολυμβητηριο. Πηγαινω σχεδον καθημερινα (ωραριου δουλειας θελοντος) σε ανοιχτο κολυμβητηριο σε ωρες κοινου (εχω κανει και γαμω τα χαβαι μαυρισματα) εδω και 2 χρονια και δεν εχω κατουρησει ουτε μια φορα. Δεν ειναι καθολου σωστο να το κανεις σε πισινα. ΣΥΜΜΟΡΦΩΘΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΑΤΕ ΣΤΗ ΠΙΣΙΝΑ.

Οχι δεν κατουραω,εχω προσπαθησει,αλλα δεν μου βγαινει,ασε που πρεπει να κοιταζεις γυρω σου αν σε παρακολουθει κανεις και να κανεις ετσι και καμια κινηση αντιπερσιπασμου.

:lol::lol::lol3::lol3: από τα πιο ενδιαφέροντα thread…:p:p

Εγώ κατουράω μεν αλλά όρθιος, στα ρηχά, ίσα που έχω πατήσει τα πόδια μου στη θάλασσα, ώστε να βλέπουν όλοι πόσο άνετα αισθάνομαι.

Ρε εντάξει. Βέβαια “πριν λίγα χρόνια” = “πριν 5 χρόνια”, αλλά όταν δεν άντεχα καμιά φορά σε πισίνα την αμόλαγα. Ντάξει βέβαια έχω να πατήσω από τότε σε πισίνα για άλλους λόγους οπότε απάλλαξα και τους κολυμβητές πισινών από τέτοιες ουσίες.

Ον τόπι: ναι και στη θάλασσα.

Ωστόσο ομολογώ ότι τα τελευταία 2 χρόνια της ζωής μου έχω γίνει ψιλο-clean-freak/ σιχασιάρης/ μικροβιοφοβικός, οπότε το κάνω αρκετά σπάνια διότι κι εμένα μ’ ενοχλεί πλέον η “ζεστή” θερμοκρασία της θάλασσας.

Το αστείο είναι ότι αυτή ακριβώς τη συζήτηση την είχα κάνει μ’ ένα φίλο μου σε πολύ έντονο κλιμα, κι κανά εξάμηνο μετά κυκλοφόρισε ένα απίστευτο επισόδειο στο southpark όπου είχαν πάει σε νεροτσουλήθρες και απ’ τα πολλά κάτουρα έγινε και καλά καταστροφή στις νεροτσούληθρες σε στυλ 2012. Πολύ γέλιο

Eγω το εχω κανει επιστημη.Μεχρι και κολυμπωντας πλεον.
Αλλα παντα παω αρκετα μεσα.

:eek:

Οι Mods εχουν υπερφυσικες δυναμεις 8)

Σιγά [-X
Θέμα εξάσκησης και θέμα ζεν είναι.

αν και τον τελευταιο καιρο το ψιλοσταματησα…δεν με πειραζει να το κανω και στον κοσμο κοντα.σιγα μη παω βαθεια…και το κανω και γω κολυμπωντας φιλε μοδ 8)

Αν “χοντρύνουμε” λίγο την κουβέντα, πειράζει?

Έχει κάποιος εμπειρία με αυτήν την ξαφνική αίσθηση που σου έρχεται μετά από τις 2 πρώτες πρωινές γουλιές καφέ, ξεκινάει με αέρια και καταλήγει σε όλεθρο?

και γω το κανω,ακομα και ετσι

Πονάνε ωρέ τα παληκάρια?

έστω. δεν κρατιούνται το ίδιο εύκολα. υποθέτω συνοδεύεται από πόνο. όχι;

Μπαν στον σιχαμένο #36.

Εγώ γενικά πιστεύω ότι ντάξει μωρέ, δε σου κάνει και τίποτα το καημένο το κάτουρο μες στη θάλασσα, αλλά είναι περισσότερο το ψυχολογικό. Αυτή η αίσθηση δηλαδή, ειδικά όταν μπαίνεις μέσα και ζεματάει αφύσικα, ότι στα νερά που κολυμπάς έχουν κατουρήσει 100 άτομα ξέρω γω. Είναι όντως λίγο ενοχλητικό ως ιδέα. Βέβαια είμαι και λίγο υποκριτής και το ξέρω, γιατί άμα μου ρθει δεν το πολυσκέφτομαι, τ’ αμολάω. Σιγά τώρα.

Υπάρχει λύση και γι’ αυτό βέβαια. Να κατουράτε ΚΑΛΑ πριν πάτε για μπάνιο. Εννοώ δηλαδή να μπαίνετε μέσα και να του δίνετε να καταλάβει, να τρέχει το ποτάμι για κάνα δίλεπτο! Και αυτό μπορεί να γίνει αν κρατηθείτε λίγο και κατουρήσετε π.χ. μία φορά, λίγο πριν φύγετε. Αν το κάνεις αυτό, μετά σου ξανάρχεται να κατουρήσεις το βράδυ ξέρω γω. Δοκιμασμένο τώρα ε. 8)