Μουντομπάσκετ 2010

Όταν κερδίζαμε με κατοστάρες, ντρημ τημ η Ελλάδα πάει για το χρυσό.
Χάσαμε από ΗΠΑ εύκολα, πού πάει αυτή η ομάδα, ούτε καν για τετραδα δεν είναι.

IQ ραδικιού ο έλληνας.

Στα αγωνιστικά, προτιμούσα Βασιλειάδη ή κάποιο άλλο 2-3άρι κι εγώ διότι υπάρχει ανισοκατανομή.

Τέσσερις γκαρντ, ένα καθαρό τριάρι, ένα 3-4άρι (Καϊμακόγλου), δύο ελαφριά 4άρια (Φώτσης, Πρίντεζης) και τέσσερις ψηλοί. Απέναντι σε ομάδες με κοντά σχήματα θα έχουμε πρόβλημα.

Ειλικρινα εκπλησσεσαι ρε Chrisp? Εχω ακουσει αυτην την βλακεια απειρες φορες και πλεον δεν μου κανει εντυπωση. Απλα λεω “Α η κλασσικη εξυπναδα που κυκλοφορει γυρω μας” και δεν δινω σημασια.

εδω το sport-fm ειπε “ονειρο ηταν και παει” :lol:/#-o

ntaksei, kalytera pou xasame apo amerikh xtes… Eidan tis adynamies pou exei h omada kai (logika) tha prospathisoun na tis kalipsoun. Vevaia me ksynei to xeri mou apo xtes pou hmoun sto ghpedo, kai mou fainetai oti gia deuterh fora den paizei metallio. Ksero pessmisths ellhnas, IQ radikiou ktlp :slight_smile:

P.s. Oi kathisterimenoi pou fonazan Mpouroushs, Mpouroushs giati to ekanan ? ?
Epishs agapame Stikoudh kai Greek Drops :smiley:

Αν δεν τους κερδίσουμε όλους με 20+ είμαστε για το πέος…:stuck_out_tongue:

Δεν μου αρέσαμε καθόλου χθες. Σαν να φοβόμαστε να παίξουμε, αν και οι απουσίες των δύο βασικών ψηλών ΕΙΝΑΙ δικαιολογία.

Highlight μετάδοσης. Στο δευτερότριτο λεπτό ο μέγας μύστης Φίλιππος, ανεμίζοντας τον μανδύα του και ατενίζοντας το κενό (προφανώς), απεφάνθη ότι οι κοντοί των Αμερικάνων δεν μπορούν να συνεννοηθούν μεταξύ τους. Είναι να γελάει κανείς…

γιαυτό το βλέπουμε στο espn…έστω και σε χειρότερη ποιότητα

Θα παίξει τεράστιο ρόλο η κατάσταση Μπουρούση, Σχορτσιανίτη.

Εγώ εξαρχής μας είχα αμφίβολους για τετράδα, με τη λογική ότι οποιοσδήποτε είναι ο αντίπαλος στους 8 (όπου θεωρώ επιβεβλημένο να περάσουμε) θα γίνει σκληρό ματς.

Η πρώτη θέση στον όμιλο θα μας φέρει λογικά ενάντια σε Βραζιλία ή Σλοβενία.
Η δεύτερη θέση σχεδόν μετά βεβαιότητας απέναντι στις ΗΠΑ.
Η τρίτη θέση στους 16 λογικά διασταυρώνει με Γαλλία και σε περίπτωση που προκριθούμε πάμε για προημιτελικό ενάντια σε Αργεντινή ή Σερβία.

Δε βλέπω κάποιο λόγο που είχαμε ποτέ εξασφαλισμένη την τετράδα.

Ναι,αι, αλλά εκεί δεν ανεμίζουν κάπες, δεν ακούγονται ψιθυριστές προσευχές, δεν υπάρχει η ύψιστη Γνώση και ο παρουσιαστής ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να φέρει το δακτυλίδι-σύμβολο του 34ου βαθμού, που μόνο ο Φίλιππος έχει…
Πάντως, μετά μου χάλασε η φωνή στη νόβα…

Ρε μαλάκες μία ξανθιά κάπως με ένα λουλούδι στο κεφάλι ποια ήταν ρε’σεις;
Τώρα για τον Συρίγο τι να πεις.Βασικά εκεί στην ΝΟVA παίρνουν το βραβείο κουταμάρας.Και είναι και άμπαλοι:p

Έτσι όπως είναι η Ελλάδα,που με πίεση στα 3/4 δεν μπορεί να σκάσει την μπάλα(ακούς Δημητράκη,κορυφαίε playmaker της Ευρώπης;) δεν πάμε πουθενά.
Τραγική εμφάνιση χθες.Πολύ το χάρηκα!!

Εξασφαλισμένη την 4αδα κανείς δεν την έχει. Εντάξει τα χθεσινά δεν έχουν και τόσο μεγάλη σημασία. Έχω την εντύπωση πως μόνο σημασία στον αγώνα δεν πρέπει να δώσαμε, μια οι τραυματισμοί που μας φέραν χωρίς ψηλούς από εκεί που συζητήσουμε το ενδεχόμενο να παίξει λίγο και ο Μπουρούσης τελικά δεν έπαιξε ούτε ο Σόφο. Από την άλλη όλοι περιμένουν τις τιμωρίες που θα πέσουν. Δεν πειράζει όμως αυτό έδειξε που θα πάμε αν δεν έχουμε καλή συγκέντρωση στους αγώνες της Τουρκίας.

Αν δεν υπήρχε το πρόβλημα με τον Μπουρούση και οι διάφοροι μικροτραυματισμοί του Σοφο νομίζω θα τον έπαιρνε τον Βασιλειάδη αλλά τώρα φοβήθηκα λογικά ο Καζλαουσκάς και πήρε και τον Βουγιούκα μαζί του. Αν δεν έχουμε άλλα σοβαρά προβλήματα πιστεύω θα έχουμε πολύ καλή πορεία.

sorry για το double post μήπως ξερει κανείς αν υπαρχει πουθενά το πρόγραμμα της ερτ για τις μεταδωσεις;

εξω και ο νοτσιονι…

τιν τριτη κατα την γνωμη μου παιζουμε για το μεταλλιο…

Τελικά τιμωρήθηκε κανένας;:):!:

Χα χα χα. Από 2 Σόφο, Αντωνάκης και Μίλος. 3 ο Κρίστιτς. Εξάλλου μόνο 4 παίκτες έπαιξαν ξύλο. Δεν έγινε και τίποτα…

Αλήθεια, η καρέκλα πόσο έφαγε;

νευριασε ο κοκκορας…

Δηλαδή τι θέλει ο σωλήνας; Να ζητήσουμε και συγνώμη από τα παιδιά; Και πότε να βγει η τιμωρία; Σε κανένα χρόνο; Ή να μην τιμωρηθεί κανείς; Πόσο γελοίοι είμαστε τελικά;

Καλά είναι… το μόνο που φοβάμαι είναι το παιχνίδι με το Πουέρτο Ρίκο που είναι δύσκολη ομάδα και πολύ απρόβλεπτη, ειδικά ο Σόφο θα μας λείψει πολύ από αυτό το ματς. Σκάνδαλο η τιμωρία Κρίστιτς έπρεπε να φάει πολύ περισσότερο. Επίσης δεν είδα να τιμωρούν καθόλου τον Κέσελι.

Καλά δεν τιμωρήθηκε και κανείς…μάλλον δεν έγινε και τπτ σπουδαίο. Μπιζ θα παίζανε τα παιδιά…

Πωωωωωωπωπωπωπωπω τσούξιμο ε;