Ολυμπιακος Βολου

[B][/B]

Αναβολή για τις 8 Ιανουαρίου 2013, δηλαδή σε ένα χρόνο από σήμερα, πήρε η δίκη για την υπόθεση της απόπειρας εκβίασης του Γιώργου Δαλούκα από τον Αχιλλέα Μπέο ύστερα από σχετικό αίτημα της πλευράς του πρώην ισχυρού άνδρας του Ολυμπιακού Βόλου.

Η πλευρά του Μπέου είπε ότι ο δικηγόρος του (Χρήστος Μυλωνόπουλος) έχει άλλο δικαστήριο στο εφετείο Αθηνών και δεν μπορούσε να παρευρεθεί, ενώ κατέθεσε έγγραφο του Γενικού Νοσοκομείου Ναυπλίου, όπου νοσηλεύεται ο Αχιλλέας Μπέος λόγω προβλήματος υγείας.

Η πλευρά του Γιώργου Δαλούκα, ο οποίος έδωσε το «παρών», και συγκεκριμένα η δικηγόρος του Βάσω Πανταζή είπε ότι «δεν δεχόμαστε τον ισχυρισμό ότι ο Αχιλλέας Μπέος έχει πρόβλημα υγείας, ωστόσο σεβόμαστε το κώλυμα του συνηγόρου του».

Στο δικαστήριο ήταν ως οι μάρτυρες οι Κύρος Βασάρας και Βασίλης Τεροβίτσας. Δεν έδωσαν το «παρών», αντίθετα, ο Σοφοκλής Πιλάβιος και ο Νικόλας Πατέρας, ο οποίος όπως αποδείχτηκε είχε κληθεί ως μάρτυρας.

Τελικά το Τριμελές Εφετείο Πλημμελημάτων δέχτηκε το αίτημα αναβολής κι έδωσε νέα ημερομηνία σε ένα χρόνο από σήμερα.

ε τον αθεόφοβο…πήρε αναβολή για να σώσει οτι μπορεί…ειμαι σίγουρος οτι θα τα καταφέρει πάντως…οπως είπε και μια ψυχή:

:smiley:

Ελα ρε αυτο ηταν το πρωτο post μου μεσα στον ενθουσιασμο τοτε…
Εχουν αλλαξει πολλα.

[B][/B]χαχαχαχα…το ξερω ρε…απλά σε πειράζω επειδή λες συνέχεια για πρόβατα και τυριά…
αν και με αυτά τα νεα δεν βλέπω να το σταματάς

Το ρεπορτάζ συνεχίσθηκε βέβαια και κατά τη διαδικασία αναζήτησης των προσώπων που εμπλέκονται στην υπόθεση, διασταυρώθηκε ότι ο φερόμενος ως επίδοξος αγοραστής της ΠΑΕ ΑΕΛ (κατ? αρχήν αναφέραμε τα αρχικά Α.Κ.) είναι ο κ. Αντώνης Κορδόνης, επιχειρηματίας με δραστηριότητα στο εξωτερικό (από το περιβάλλον του γίνεται μεταξύ άλλων λόγος για [B]μεγαλεμπορία τυροκομικών προϊόντων[/B]). Μάλιστα το βράδυ του Σαββάτου ήταν και ο ίδιος εδώ στη Λάρισα, ενώ ένας εκ των συνοδών του στο ραντεβού με τον Κόουλμαν ήταν ο Λαρισαίος δικηγόρος κ. Θωμάς Παπαλιάγκας (στο πρώτο σχετικό ρεπορτάζ αναφέρονταν με τα αρχικά Θ.Π.), γνωστός οπαδός της ΑΕΛ. Επιπλέον, πηγές αναφέρουν ότι πρόθεση του κ. Κορδόνη είναι η απόκτηση τόσο της ομάδας όσο και του γηπέδου!

:lol::lol::lol:

Ε,τωρα θα φταιω εγω???

:lol::lol::lol::lol:

Δεν μου αρεσει που επικαλουμαι λογια τελειωμενου Γαυρου,αλλα τα λεει σωστα ο ατιμος για Γερουλανο και γενικοτερα…

Το θεμα ειναι οτι εμεις στο Βολο και οι αλλοι στην Καβαλα,μπαλα δεν βλεπουμε.

:!: :!: :!:

Mαλακα,εισαι safe bet.Επαιζα το σπιτι μου οτι θα εκανες αναφορα στα σημερινα γεγονοτα,τα οποια δεν με βρισκουν συμφωνο οσον αφορα στο θεμα ‘‘Mπεος’’!!!

Πολυ μπαρμπαδο-κατασταση οι φαν του μπεου ε?

Eχει τα παντα μεσα…μπαρμπαδια,πιπινια,μαλακες,γλυφτες,ο,τι θες!!!
Δεν ειμαστε ολοι τετοιοι παντως!

Προς θεου. Απλα πιστευω οτι ενα ποσοστο αυτων ειναι φυτευτοι κλπ κλπ…καταλαβαινεις.

Oσο δεν παει!!!

Αλλα ξερεις πολυ καλα οτι τετοιοι εντολοδοχοι και τετοια φερεφωνα υπαρχουν παντου,ετσι?

Απο αρχαιοτατων χρονων…

:lol::lol::lol:

το είδα στο Trt και έπαθα πλάκα.ω ρε κάψα…άλλους άδικα στην φυλακή δεν έχει?
βέβαια αμα το χαρτζιλίκι ηταν καλό, τι να πεις…είναι και δύσκολες μέρες

[B]Εμπλοκή Μπέου (:wink: στο κύκλωμα[/B]

Ο Αχιλλέας Μπέος φέρεται πως εμπλέκεται στο… περιβόητο κύκλωμα της Θεσσαλονίκης, το οποίο κατηγορείται για εκβιασμούς και τοκογλυφία!
Σύμφωνα με το blog της εκπομπής «Η Δίκη» με τον Κυριάκο Θωμαϊδη, το όνομα του Αχιλλέα Μπέου εμπλέκεται στο κύκλωμα τοκογλυφίας και εκβιασμών της Θεσσαλονίκης.

Όπως αναφέρει το δημοσίευμα, ο δημοσιογράφος Χρ.Τελίδης αποκάλυψε ότι ο προφυλακισμένος πρώην πρόεδρος του Ολυμπιακού Βόλου παρέδωσε ακάλυπτη επιταγή 220.000 ευρώ στον Μάρκο Καραμπέρη, ενώ ερευνάται η εμπλοκή τους στο στήσιμο αγώνα Εθνικής ομάδας των βαλκανίων!

να δεις που στο τέλος θα ειναι μπλεγμένος και στο απελευθέρωση του βαραβα

Συνεχιζει να με απογοητευει αυτο το παιδι.

Αντε να τους παρουμε τα βρακια μηπως δουμε και λιγη μπαλιτσα!!!(Λεμε τωρα!)

Και μεσα σε ολα αυτα την Τεταρτη εγινε πορεια στο Βολο για την επανοδο της κορυφαιας επαρχιακης ομαδας των τελευταιων ετων στην Super League.
Τα περι Μπεου ,τα αφηνω ασχολιαστα.

Παρτε video και φωτο.Δυστυχως δουλευα και δεν πηγα,αλλα ελπιζω να ειμαι στην επομενη!!!
Βολαρα ρε,Βολαρα!!!

http://www.youtube.com/watch?v=cqSyBDlJEKw&feature=player_embedded#!