ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΓΡΑΦΟ/ΦΩΤΟ...

Έχω μια για ρεζέρβα σπίτι μου αλλά χαλάλι σου.Θα θυμηθώ αύριο να στην φέρω ως δώρο της γνωριμίας μας. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Σου έστειλα κι εγώ ένα δωράκι στο mail σου…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Γραφικό και υποτιμημένο forum γνωριμιών… To “Rocking.gr”
Join now and win an autographed ban from the admin!

Εγω ντρεπομαι να ζηταω αυτογραφα η αληθεια ειναι…
Μια φορα ειχα δει στην Καλλιθεα τον Πλιατσικα.Περασα απο διπλα του και τον κοιταζα μονο σαν χαζη…απο την μια δεν θα μου επεφτε κακο ενα αυτογραφουλι,αλλα απο την αλλη δειλιασα.Τι να κανουμε?That’s life.lol

Καλό είναι να μην ντρεπόμαστε να ζητήσουμε αυτόγαφα. Δεν δαγκώνουν, άνθρωποι είναι.
Έχω εμπειρίες.
Περυσι στην Θεσσαλονίκη μπαίνω ένα βράδυ στο ξενοδοχείο που έμενα και βλέπω στο μπαρ τον Nick Mc Brain (drummer Iron Maiden). Είχε έρθει για εμφάνιση με ένα IM tribute band. Καθόταν μόνος στη μπάρα. Πάω στο δωμάτιο, παίρνω στυλό και χαρτί και κατεβαίνω. Μιλήσαμε περίπου 5 λεπτά, στο μεταξύ ήρθαν και κάτι άλλοι και πήρα δύο αυτόγραφα και δέχθηκε και βγάλαμε και φωτο μαζί από το κινητό μου.

Άλλο (δυσάρεστο αυτή τη φορά). Καθόμουν με φίλο σε καφέ στην παραλία της Κατερίνης. Δϋο τραπέζια παραπέρα καθόταν η Τσαλιγοπούλου με μια παρέα. Πλησιάζουν κάποια πιτσιρίκια (15χρονα) να πάρουν αυτόγραφα. Πετάγεται τύπος από την παρέα, τα ρωτάει τι θέλουν και πάει το λέει στην Τσαλιγοπούλου. Τι είπε αυτή? “δεν έχω όρεξη να υπογράψω στα τσογλανάκια σήμερα”. Κι αυτά, το άκουσαν και έφυγαν με κατεβασμένο κεφάλι. Αυτό πριν μερικά χρόνια.

Άλλο (δυσάρεστο αυτή τη φορά). Καθόμουν με φίλο σε καφέ στην παραλία της Κατερίνης. Δϋο τραπέζια παραπέρα καθόταν η Τσαλιγοπούλου με μια παρέα. Πλησιάζουν κάποια πιτσιρίκια (15χρονα) να πάρουν αυτόγραφα. Πετάγεται τύπος από την παρέα, τα ρωτάει τι θέλουν και πάει το λέει στην Τσαλιγοπούλου. Τι είπε αυτή? “δεν έχω όρεξη να υπογράψω στα τσογλανάκια σήμερα”. Κι αυτά, το άκουσαν και έφυγαν με κατεβασμένο κεφάλι. Αυτό πριν μερικά χρόνια.

8O
Απλα ελεος!Ειμαι της αποψης οτι απο τη στιγμη που ο κοσμος και το κοινο σου,σου δινουν λεφτα να φας και να ζησεις πρεπει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να τους σεβεσαι.Δεν ξερω αν αυτο που ανεφερες ειναι οντως αληθεια,αλλα για να το πεις κατι θα ξερεις παραπανω.

Sovara twra,5 kila ntomates kai 7 kila ayga den tha itan arketa gia na xeplirwsoun tin m@l@ki@ pou ekstomise.

παιδιά, είναι αλήθεια δυστυχώς. σας ειπα, ημουν εκει. μεχρι εκεινη τη μερα τη θεωρουσα απο τις καλυτερες τραγουδιστριες στη χωρα μας. Απο τοτε ξενερωσα.
επιπλεον, μετα απο 2 χρονια περιπου, ενας φιλος μου μουσικος που ειχε παιξει μαζι της, μου επιβεβαιωσε οτι ειναι πολυ “σκυλα”…τελος παντων…αυτα για να ξερουμε που παταμε και που βρισκομαστε.

[quote=“bitch”]Eχω τυχει μπροστα σε απιστευα αστείες φασεις σε τετοιες περιπτωσεις και μερικες φορες δεν εφταιγαν οι καλλιτεχνες. Π.χ δεν ξερω ποσοι απο σας ειχαν την τυχη να γνωρισουν απο κοντα τον Cozy Powell, το ατομο ηταν αστερι και στην ψυχη. Ναι αλλα οταν σου ερχεται ο αλλος να υπογραψεις αυτογραφα και δεν εχει ουτε ενα album με δικη σου συμμετοχη (ξερεις, black sabbath, whitesnake κλπ αλλα οχι με τον powell) και τον διωχνεις ευγενικα και αυτος το εισπρατει σαν ροκασταριλικη, ε δεν σου φταει κανενας!!!
Παντως εχει και πολλα κολοπαιδα “καλλιτεχνες”!!!

Ξέρεις τι είναι να έχεις μπροστά σου ένα πιτσιρικά με 4-5 δίσκους για υπογραφή, να σε λένε DIO, και να σου δίνει για υπογραφή μια συλλογή των Sabbath μόνο απο την περίοδο με OZZY??? :lol:

Παρ’ολα αυτά, δεν τον έδιωξε, αλλά έκανε και πλάκα ρωτώντας “Μα καλά, που τραγουδάω εγώ???”

Πάντως δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση του παιδιού, που δεν ήξερε τι να πει… :oops:

__Εγώ για την ΤσαλιγοΠΟΥΛΟΥ, έχω ακούσει και πολύ χειρότερα… για μια ιστορία με τον τραγοδιστή των Active Member αυτήν και κάποια άλλη που ήταν… δε θα το πω. Πάντως η γυναίκα είναι “άρρωστη” και 1000 μπράβο στον τυπά απο τους AM που την “έφτυσε”.

Ρε παιδιά είναι γνωστά άλλωστε τα προβλήματα της Τσαλιγοπούλου με τα ναρκωτικά.

E,na pathei ena overdose gmto stanio mou! :twisted:

Προφανώς, θα με ρωτήσετε οποία η σχέση του με την μουσική, αλλά εγώ θέλω να μοιραστώ το γεγονός οτι χτες έβγαλα φωτογραφία με τον -ευγενικότατο- Vincent Cassel.
Και ναι, ενθουσιάστηκα…
Σχεδόν τόσο, όσο το 99’ με τον …Hetfield…(ναι, ναι αυτό ήταν μια ωραία σφήνα για να 'βλογήσω κι εγώ τα γένεια μου)

Μιας και το συζητάτε ας πω και εγώ μια-δύο εμπειρίες…

Λόγω του rocking έχω κάνει face-to-face συνεντεύξεις με anathema, opeth και apocalyptica. Όλοι τους ήταν φοβερά άτομα, αλλά αυτόν που θα ξεχωρίσω ήταν ο peter lindgren από τους opeth. Πολύ καλό παιδί, πολύ άνετος, φοβερός ομιλητής και τύπος που μου έδωσε την εντύπωση ότι του αρέσει να μιλάει με τον κόσμο, του αρέσει η ανθρώπινη επαφή. Όπως έγραψα και στην εισαγωγή υποτίθεται ότι θα μιλάγαμε για δέκα λεπτά και τελικά μιλήσαμε 35+ άλλα 10 off the record και αν δεν ντρεπόμουν που του έτρωγα τον χρόνο, ακόμα στο λόμπυ θα είμασταν να μιλάμε. Δεν είχε απολύτως κανένα πρόβλημα. Υπέγραψε όλα τα album που του πήγα, βγάλαμε φωτογραφίες και ήταν πολύ ευγενικός και άνετος. Πραγματικά εξαιρετικό παιδί.

ne sti sinavlia ton opeth tis athinas piga meta ti sinavlia apo ti piso porta…vgike to sigrotima mas ipograpse aftografa kai vgalame arketes photos…kai meta pigame mazi tous sto 3enodoxio tous…exo kai video na to apodi3o:p

pote den me endiefere na paro aftografo apo kapoion…mia ypografi einai kai tipota parapano…stin teliki anthropoi einai kai aftoi kai aplos kanoun afto pou kanoun gia epagelma…omos exo vgalei photo me kapoious, exo milisei me allous kai me afton pou thelo perisotero apo olous na miliso den to exo kanei akoma…elpizo syntoma na to kano…na simioso oti plisiazo mono aftous pou mou aresoun se omorfia…alios den yparxei logos. :smiley:

Αιώνια, αιώνια :lol: :smiley:

aionia, alla alithini…ti na po tora oti tha plisiaso ton coverdale, giati ta vradia den mporo na koimitho, skeptomeni to pos tragoudaei??? de tha itan kai toso ygies!!! :smiley: eks allou na simioso oti ego den mythopoio kanenan…o monadikos pou tha plisiaza na gnoriso, xoris ixnos erotikon vlepseon, einai o woody allen…fovero talento.

Συμφωνώ μαζί σου περί αυτογραφων κλπ πάντως :wink:

chln blakwdes m akougetai. an den exeis blepseis na plagiaseis mazi tous - ti se noiazei an ein oreoi i oxi ? epipleon, ta autografa = gkafra sto egay. eidika ama pethanei kapoios. akoma pio katw, meriaka atoma pou sympathw - den phra oute fwto, oute autografa, dioti tous eipa - oti auto pou mou dwsane - me ton xrono kai to paiksimo tou - ena kolwxarto den to antiproswpeuei, ena entymio isws to eutelizei kiolas … oh well - oloi einai cool sxedon - an tous plhsiaseis eugenika kai xalara. ama plakwsoun 500000 atoma - polloi - enoxlountia ligo . pantws gigas ypomonhs ein o dio. ypografei TA PANTA kai bgenei photos ME OLOUS !