Γιάννης Αγγελάκας - Αθήνα, Πάτρα, Λάρισα, Θεσσαλονίκη

ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ

Νέες ημερομηνίες προστίθενται…

Ο Γιάννης Αγγελάκας, με το Ντίνο Σαδίκη στο μπαγλαμά, το Στάθη Αραμπατζή στην κιθάρα και τον Τίτο Καργιωτάκη στην κονσόλα και στα ηλεκτρονικά, συνεχίζουν τις εμφανίσεις τους ανά την Ελλάδα και τους επόμενους μήνες… Το τρίο - και αυτή τη σεζόν ? θα κυκλοφορεί καθιστό και αναλόγως θα σηκώνεται.

Ο Γιάννης Αγγελάκας δεν χρειάζεται ιδιαίτερες συστάσεις. Είναι ένας από τους πιο σημαντικούς, πολύμορφους καλλιτέχνες της σύγχρονης Ελλάδας, με χειμαρρώδη παρουσία πάνω στη σκηνή, ένας ξεχωριστός τραγουδιστής με ?ψυχή βαθιά?, που καταφέρνει να συνεπαίρνει με τη ξεχωριστή ερμηνεία του. Ο αγαπημένος τραγουδοποιός ?χωρίς κανόνες?, καταφέρνει σε κάθε εμφάνισή του, να απογειώνει τη διάθεση του κοινού σε ένα ?αιρετικό? παραλήρημα.

O Ντίνος Σαδίκης δημιούργησε τους Εν Πλω το 1985, ένα συγκρότημα-σημείο αναφοράς για το ελληνικό rock, παρότι κυκλοφόρησαν μόνο ένα ιστορικό album. Με το Γιάννη Αγγελάκα, φίλοι και συνεργάτες από παλιά, βρέθηκαν μαζί και στους Επισκέπτες, μέλος του οποίου ήταν και ο Στάθης Αραμπατζής.

Το τρίο άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις και ξεσήκωσε το κοινό που το ακολούθησε σε όλες τις φετινές του εμφανίσεις. Πάντα χαλαροί, αλλά και πάντα ενθουσιώδεις, είναι συγκινητικοί, από την αρχή έως το τέλος κάθε εμφάνισής τους.

Το πρόγραμμα των επερχόμενων εμφανίσεων του σχήματος περιλαμβάνει τις εξής στάσεις:
Θεσσαλονίκη: Παρασκευή 22 & Σάββατο 23 Οκτωβρίου, Block 33
Λάρισα: Τρίτη 2 Νοεμβρίου, Stage Club
Πάτρα: Τετάρτη 3 Νοεμβρίου, Ακτή Δυμαίων
Αθήνα: Παρασκευή 28, Σάββατο 29 & Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011, Fuzz Club

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Τα εισιτήρια κοστίζουν 12 ? & 15 ?
Η ημερομηνία προπώλησης των εισιτηρίων θα ανακοινωθεί σύντομα

ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ

TICKET HOUSE
Αθήνα: Πανεπιστημίου 42 (εντός της στοάς), Τηλ.: 210 3608 366
Θεσσαλονίκη: Μητροπόλεως 102, Τηλ.: 2310 264880

IΑΝΟΣ
Αθήνα: Σταδίου 24, Τηλ.: 210 3217917
Θεσσαλονίκη: Πλατεία Αριστοτέλους 7, Τηλ.: 2310 277004

λαρισα, λεει λαρισα…λαρισα λαρισα λαρισα λαρισα…:bounce:

*το ντοκιμαντέρ με αυτόν δεν θα το δούμε στη λαρισα αλλά θα δούμε τον ίδιο…!
**σορρυ αν υπάρχει…

ναι! ναι! :D:D

πηγε κανεις χθες?
η σημερα?
για θεσσαλονικη λεω…

Την Τεαρτη στο Βολο.Σημερα εβγαλα και εισιτηριο.Ειναι εμφανιση στα πλαισια του Volume Festival 1.

Πήγα Παρασκευή…
Πρώτη φορά τον έβλεπα και δεν με ενθουσίασε (ήξερα αρκετά κομμάτια εκ των προτέρων πάντως).Ήταν αρκετά μονότονος,λογικό αφού η μπάντα είναι ένας μπαγλαμάς και μια κιθάρα,και ο ίδιος δεν έχει και τις απίστετες φωνητικές ικανότητες…
Καλό setlist,τελείωσε κάπου στο 2ωρο.
Επίσης,αυτό ένα άλλο που με ενόχλησε είναι ότι πολλά κομμάτια τα ‘ξεπέταξε’ τρόπον τινά,τα έπαιξε γρήγορα,μονοκοπανιά,χωρίς παύσεις.

καλα μας γαμησε σημερα αλλα μονο 2 ωρες. νταξει μπορει να γουσταρα επειδη τον εβλεπα και πρωτη φορα. αλλα επαιξε δρομο.

σε ζηλευω γιατι ειμαι ιταλια και δν τον εχω δει ακομα και θα γουσταρα πολυ να τον δω!8O

εγώ τους είχα δει το καλοκαίρι στο ροκγουειβ και από όλα τα συγκροτήματα των 3ων ημερών ήταν οι μόνοι που κατάφεραν να μου σηκώσουν την τρίχα… ο συνδιασμός του μπαγλαμά με την φωνή του αγγελάκα ήταν πραγματικά μοναδικός!!!
δυστηχώς δεν κατάφερα να πάω θεσ/κη αλλά θα προσπαθήσω να τους ξαναδώ τον ιανουάριο στην αθήνα…

αφου δεν μας βγηκαν οι Fuzztones ας παμε Αγγελακα…!!!

πηγα την παρασκευη στη θεσσαλονικη.

αρκετα καλο σετλιστ!

επαιξε τραγουδια που δε πιστευα οτι θα δω ποτε λαιβ…πχ κεφαλι γεματο χρυσαφι(ω θεοι τι δεος) χαρτινο τσιρκο(δακρυσα οταν αρχισε να τραγουδαει)…

το κοινο ηταν ακρως απογοητευτικο καθως δεν ειχε την αντιδραση ενος γνησιου τρυπά(πςςς).ενω στο χαρτινο τσιρκο ηθελα να τα κανω ολα πουτανα ολοι κοιτουσαν…στο κεφαλι γεματο χρυσαφι παρατηρησα μεχρι κ αδιαφορια…κ τελικως στο πλεον εμπορικο δε χωρας πουθενα ολοι αρχισαν να χοροπηδανε σα τρελοι ενω ειχα ξενερωσει τη ζωη μου(λογω αυτης της αντιδρασης)…

τεσπα γουστα ειναι αυτα…

τα υπολοιπα κομματια οκ αλλα οσα ηταν τρυπες υπηρξε μια συγκινηση…

πρωτη φορα τον ειδα…νιωθω τυχερος…:stuck_out_tongue:

Σοβαρα μιλατε???Παιζει κ κομματια απο Τρυπες???/
Αυτη θα ειναι η τεταρτη φορα που θα τον δω κι οσες φορες τον ειχα δει δεν αγγιζε ουτε νοτα απο Τρυπες.
Οχι οτι με χαλουσε,αλλα πως να το κανουμε???Θελουμε some old stuff!!!

9 ωριτσες ακόμη :smiley:

Δεν βρήκα εισιτήριο :frowning:

Η συναυλια της Πατρας απ’ οτι μου ειπαν στο tickethouse μεταφερθηκε για τις 21 Ιανουαριου.

:blink:

τι εννοείς δεν βρήκες εισιτήριο.??(edit:άκου ερώτηση που έκανα…τι να εννοεί άραγε)
για λαρισα λέμε?

Δεν βρηκε εισιτηριο???
Τον ειδα Βολο την προοηγουμενη Τεταρτη και απλα εσκισε ,αλλα το ξαναεψηνα για σημερα.
Τες πα οσοι πατε,απλα θα προσκυνησετε!!!

Τέλειωσε λέει η προπώληση και έμειναν κάποια λίγα, που θα δοθούν στο ταμείο κατά τις 7:30, οπότε όσοι είστε Λάρισα τρέχτε. Εμείς οι χωριανοί κάνα τσαμπιονλίγκ

α, σταμάτησε η προπώληση…ε, φυσιολογικό είναι…σε 2 ώρες και κάτι ανοίγουν οι πόρτες…

είχε σταματήσει από το πρωί, που πήγε ένας φίλος μου να πάρει, επειδή τέλειωσαν. Του είπαν ότι έχουν μείνει καμιά σαραντάρα που θα δοθούν στην πόρτα…

Το Stage ειναι μικρο για Αγγελακα,αλλα δεν ξερω αν υπαρχει μεγαλυτερος χωρος στη Λαρισα.
Παντως εκει μεσα εχω δει παρα πολλες συναυλιες,αλλα το αδιαχωρητο εχει γινει με ελληνικα group για να πω την αληθεια.Μια περισυ στα Μωρα Στη Φωτια που ηταν ασφυκτικα γεματο και κοντευαμε να σκασουμε,μια σημερα με Αγγελακα και εμαθα οτι κ την Παρασκευη κ το Σαββατο στο Ηοbo Festival εγινε χαμος!!!