Γιάννης Αγγελάκας - Αθήνα, Πάτρα, Λάρισα, Θεσσαλονίκη

ίσως να μπορούσε να γίνει στον μύλο…
αν και σήμερα εχει δωρεάν συναυλία για τον ιδιοκτήτη του art deco που αυτοκτόνησε(?!) .!

Αυτοκτονησε???
Ιστορικο μερος το Art Deco.Τρομερες jazz συναυλιες εχουν γινει εκει.

Ναι.έτσι φαίνεται…:?

στα του Live τώρα…

μια ώρα πριν αρχίσει το Live τελείωσαν τα εισιτήρια…δεν μπορώ να σας περιγράψω τις φάτσες αυτών που πήγαν με μια χαρά να μπουν να πάρουν εισιτήρια και τους έπεσαν τα μούτρα στο πάτωμα…

αφού πέρασε απο την σκηνή η…κομπανία των τριών ατόμων για να πάνε στα…καμαρίνια του 1χ1 το ολο ντουμάνι και όλο το σπρωξιδι δεν ένοιαζε κανέναν πλέον καθώς σε 5 λεπτακια θα άρχισε η συναυλία…

και άρχισε…
[SIZE=“4”][B]
…Γειά σου Γιάννη παλικάρι…Που σου ασπρίσαν τα μαλλιά…Πες μας κάμια παροιμία…Που σου μάθαιναν παλιά[/B][/SIZE]

ένας γιαννης που ήταν άρρωστος όπως και άλλοι δυο(με πιο άρρωστο τον ίδιο)…
πράγμα που δεν επηρέασε σε κανένα σημείο την φωνή του και τις “κινήσεις” του αγγελακα…μόνο ανάμεσα στα κομμάτια …

τι ακούσαμε από το τρίο…
ακούσαμε μαρκο βαμβακαρη([B]Όσοι γενούν πρωθυπουργοί όλοι τους θα πεθάνουν…
τους κυνηγάει ο λαός για τα καλά που κάνουν… όσοι γενούν πρωθυπουργοί όλοι τους θα πεθάνουν[/B]), ακούσαμε μουσικές απο ταινιες , μουσική απο τις συνεργασίες με τον Βελιώτη, τραγούδια απο τους επισκέπτες, ενα κομμάτι που μου έμοιαζε απο κρητη μεριά που δεν κατάλαβα τι είναι(:?), και κομμάτια από τρύπες…
αποτέλεσμα όλος αυτός ο μουσικός αχταρμάς αντί να βγάλει κάτι το τελείως ανομοιογενές κατάφερε να γίνει ενα μουσικό πανηγύρι…μια μουσική παράσταση που οσο περνούσε η ώρα τόσο ο κόσμος ξέφευγε και ευχαριστιόταν…
κοιλιά δεν υπήρχε σε κανένα σημείο…και δεν θα μπορούσε όταν στη σκηνή υπάρχουν οι αγγελακας και ντινος σακιδης…για τον αγγελακα οτι και να πεις είναι λίγο αλλά και αναμενόμενο…αλλά ο σακιδης πραγματικά κλέβει την παράσταση…με τον μπαγλαμά του, με τα κομμάτια του(ενα κομμάτι που τραγούδησε το έπαιξε στην κιθάρα με…κουτάλι.!!!)…τρομερή φάτσα και απίστευτες κινήσεις ακόμη και πάνω στην καρέκλα…

το live έφτασε στο τέλος του με τον αγγελακα να ζητάει συγγνώμη καθώς δεν αντέχουν να συνεχίσουν άλλο(ήταν εμφανές οτι ήταν άρρωστοι, αν μόνο ανάμεσα στα κομμάτια!) και παίζοντας το Δρόμος από τρύπες…
βέβαια δεν πείραξε κανέναν καθώς με το τελευταίο κομμάτι φτάσαμε τις 2ωρες Live…οπότε όλα μια χαρά…

αυτό που έκανε εντύπωση είναι οτι έπαιξαν 7 κομμάτια απο τρύπες(στα οποία έγινε ο χαμός ο ίδιος…).!!

Χάρτινο τσίρκο
Κεφάλι γεμάτο χρυσάφι
Ακούω την αγάπη
Θα ανατέλλω
Δε χωράς πουθενά (!!!)
Γιορτή
Δρόμος

όσοι έχουμε τον καημό να ακούσουμε Live τρύπες είδαμε οτι πιο κοντινό μπορούσαμε…
όσοι έχουν δει έστω και μια φορά τρύπες Live χθες στις κινήσεις του αγγελακα ήταν ένα βήμα πριν κλάψουν (ειδικά στο Δε χωράς πουθενά) … μας βάρεσαν οι αναμνήσεις κατακέφαλα.!!
επίσης αναθεώρησα για το Ακούω την αγάπη…ζωντανά και με την καθοδήγηση του αγγελακα προς τον κόσμο , απογειώνεται…

γενικά ένα Live που άξιζε παραπάνω από τα 12 ευρω της προπώλησης(σσσ, μην μας ακούσουν οι διοργανωτές)…οπότε όσοι έχουν την δυνατότητα να το παρακολουθήσουν ας το κάνουν…μόνο να κερδίσουν έχουν…

*“συγγνώμη στα παιδιά που είναι μπροστά αλλά τις επόμενες μέρες θα τις βγάλουν με αντιβιοτικά…”
(στις παραγγελίες για τραγούδια απο μερικούς) “ησυχία ρε…!! …είμαστε άρρωστοι” :lol:
"βασανιζόμαστε(απο την γρίπη) αλλά γουστάρουμε"
καποιες ατάκες ανάμεσα στις πολλές…

** απο οτι φαίνεται αυτο που κάνει ο αγγελακας αυτή τη στιγμή το ευχαριστιέται και με το παραπάνω…οπότε δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχουν ελπίδες για αυτό που εύχονται όλοι…ίσως και καλύτερα…

***μπαγλαμάς…πιο χεβυ δεν γίνεται…

[B][SIZE=“4”][COLOR=“Green”][CENTER]Καλά που έγινα σπουδαίος και τρανός
Κι ήταν ο Κύριος κι Αυτός καλός μαζί μου
Και δεν κατάντησα πρόσφυγα ναυαγός
Να παίζω στα χαμένα κάθε μέρα τη ζωή μου.

Καλά που βγήκα φρόνιμος, υπάκουος, σκυφτός
Κι έχω οικογένεια θρησκεία και πατρίδα
Και δεν κατάντησα ρεμάλι νηστικός
Να κλαίω σαν ποντικάκι απελπισμένο στην παγίδα. [/CENTER][/COLOR][/SIZE][/B]

Μέσα Μου ο Αέρας Που Φυσά?

Νέες προσθήκες τα μπολνταρισμένα.
Όσο πάμε πλησιάζουμε! :smiley:

Ζηλεύω για τον Δρόμο.

Μπα, όσο πιο πολύ ευχαριστιέται ο Αγγελάκας αυτό που κάνει, μάλλον αυξάνονται οι ελπίδες.

12345 παιδιά βολιωτικα…

Μην κάνετε όνειρα ρε!! :stuck_out_tongue:

Τον έχω δει τρεις φορές (μόνο του) αλλά ρε πουστη όποτε διαβάζω περιγραφή συναυλίας του νιώθω σαν να μην τον έχω δει ποτε. Κριμπσον με έψησες, πάω να παρω τικετι αυριο για το live της Αθηνας.

παιδια σιγουρα ακυρωθηκε η συναυλια στν πατρα??? οποιος ξερει σιγουρα ας πει. γιατι δν ειμαστε απο πατρα κ θελαμε να παμε σμρ…

anavlithike telika…
opos akrivos eipe o jiopas

άσχετο…το Είμαι τυχερός δεν λογίζεται σαν τρύπες, έτσι??
γιατί το έπαιξαν και αυτό…

Τι εννοείς?Δεν το είχες σε εκτίμηση δλδ? :? :?

Το είχε γράψει ο Αγγελάκας με τον Καρρά χωρίς την υπόλοιπη μπάντα…μόνο οι δυο τους…

Αυτό περιμένουμε να ξαναδούμε!!! :smiley:

[SPOILER]Κι ας αρχίσουν τα κατεβατά περί αρπαχτών… :stuck_out_tongue: :p[/SPOILER]

Ρε μην κανετε όνειρα λέμεεεεε… :stuck_out_tongue:

Με όσα λεει από το 5:10 και μετά, πραγματικά θα γουσταρατε ενα reunion;

Φιλε Μanson,αν επανενωθουν οι System Of A Down κι ερθουν Ελλαδα για συναυλια θα πας?

Seasons change and so do humans… :wink:

  1. Εχουν πει κατι αντιστοιχο οι SOAD;
  2. Εννοείται πως θα πάω.
  3. Και Τρύπες θα πήγαινα, δεν τίθεται θέμα… :stuck_out_tongue: Αλλα…

Δεν διαφωνώ. Απλα ο Αγγελάκας έχει αυτοπαγιδευτεί τοσο καλά και με τόσο καθετα λόγια που μετά θα πρέπει να μαζεύει τα ασημαζευτα. Ίσως βέβαια αυτά ακριβώς τα λόγια και η απολυτότητα με την οποία τα έλεγε να ειναι η αποδειξη πως δεν σκεφτεται με βαση το κέρδος (διαφορετικα θα αφηνε ΤΟΤΕ ενα παρθυράκι). Τι να πω, εγω θα έχω όλη την καλή διαθεση να πιστεψω τις καλες προθέσεις (σε περίπτωση επανένωσης πάντα) αλλα μετα από όλα αυτα θα γίνει τοσος μεγάλος ντόρος που εκ των πραγμάτων ένα πιθανό reunion θα ήταν τεράστια προβολή για τον Αγγελάκα και τις Τρύπες γενικα.

Παιδια θελετε την αποψη μου?
Δεν πιστευω οτι παιζει κατι τετοιο.Εμενα μου φαινεται οτι ο Αγγελακας γουσταρει πολυ αυτο που κανει τωρα και θεωρω οτι θα συνεχιζει να το κανει για πολυ καιρο ακομα.
Το οτι ολοι θελουμε ολοι να δουμε Τρυπες ξανα εννοειται,δεν τιθεται θεμα.
Προσωπικα λεω παλι καλα που καταφερα να τους δω live!!!

Τετάρτη 26 Ιανουαρίου, Πάτρα, Ακτή Δυμαίων
Παρασκευή 28, Σάββατο 29 & Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011, Αθήνα, Fuzz Club
και
Σάββατο 5 Φεβρουαρίου, στον ξενώνα ?ΕΥΡYΤΗ? στην Καστανιά Ευρυτανίας
Παρασκευή 1, Σάββατο 2 & Κυριακή 3 Απριλίου, Θεσσαλονίκη, Block 33
Παρασκευή 8 & Σάββατο 9 Απριλίου, Πειραιάς, Passport
[SIZE=“4”][B]Πέμπτη 14 & Σάββατο 15 Απριλίου, Λάρισα, Stage Club[/B][/SIZE] :smiley:

άντε ρε λαρισα…αντε γιατί την άλλη φορά έκλαιγαν κάτι κοριτσάκια που δεν βρήκαν εισιτήριο…

*επίσης είναι λάθος…πέμπτη-παρασκευή πρέπει να είναι λαρισα…αν ισχύουν 2 ημερομηνίες…(άντε να σταματήσει να λέει και η αδερφή της κοπέλας μου οτι πήγα μόνος μου, χωρίς την κοπέλα μου…)

bump, γιατι αυριο ερχεται Πατρα.

Θα 'ρθει κανεις αλλος;;;

Ναι…

Χθεσινές εντυπώσεις??? Κανείς?