Γιάννης Αγγελάκας - Αθήνα, Πάτρα, Λάρισα, Θεσσαλονίκη

Βραχνιασμένη φωνή, ιδρώτας από τα χοροπηδηχτά και δάκρυα στα μάτια για σχεδόν 2 ώρες…
Επικό σέτλιστ (με μοναδική μου ένσταση το “Θηλυκο” το οποίο είναι το αγαπημένο μου κομμάτι από το “Από 'δω και Πάνω”, αλλά με μόνο 2 όργανα, έχασε όλη τη μαγεία του), εξαιρετική ακουστική, τρομερή ενέργεια…

Άτιμε Γιάννη, κάθε φορά μας κάνεις και κλαίμε…

ψηνομαι να τον δω. τον ειχα χασει το Νοεμβριο. αναλογα πως θα κατσουν οι ημερομηνιες για να κατεβω Λαρισα! εχουμε καιρο ακομα. μπαινει στα προσεχως παντως και αυτο το live!

Ημουν καγκελο χθες και διπλα μου ηταν δυο πιτσιρικαδες γυρω στα 14 με 15 και χτυπιοντουσαν. Θυμηθηκα εμενα που σε αυτη την ηλικια εβλεπα Τρυπες και ενιωσα καπως περιεργα. Ο τυπος που επαιζε πανω στην σκηνη εχει μεγαλώσει γενιες λεμε… Τα μισα και πλέον τραγουδια που έπαιξε χθες ήταν απο Τρυπες παντως. Δεν ξερω αν θα κανει reunion ή όχι (μαλλον οχι) αλλα ρε γαμωτο θα γουσταρα αυτα τα τραγουδια να τα ξανακουσω καποια στιγμη όπως τα έμαθα, με ηλεκτρικες κιθαρες δηλαδη κτλ Ο Σαδίκης θεος, γυρισα σπιτι και ακουσα κανα δυο τραγουδια δικα του που επαιξε χθες και δεν ειχα ξανακουσει και εχω κολλησει…

Tι εννοεις;;;

Την Τεταρτη στην Πατρα επαιξε αυτα.

Χάρτινο τσίρκο
Κεφάλι γεμάτο χρυσάφι
Ακούω την αγάπη
Θα ανατέλλω
Δε χωράς πουθενά (!!!)
Γιορτή
Δρόμος

(Και γενικα, αν θελει καποιος να μαθει τι εγινε την Τεταρτη στην Πατρα, αρκει να διαβασει το σεντονι του crimson_Idol για το λαηβ στη Λαρισα το Νοεμβρη πριν 2-3 σελιδες).

Ε, λίγα ειναι;

Απλα δεν ειναι το μισο λαηβ.

Ετσι, οπως το 'πες, καταλαβα περισσοτερα απο αυτα και αγχωθηκα. :smiley:

same here :smiley:

Ο Σαδίκης είναι η 2η πιο μαίταλ μορφή που έχω δει από κοντά, χάνοντας μόνο από τον Ψαραντώνη. :rockon:

Heabanging με μπαγλαμά!

πήγα και εγώ χθες…έβλεπα Αγγελάκα για πρώτη φορά…
ο άνθρωπος έχει τρομερή ενέργεια, μου άρεσαν πολύ τα κομμάτια με συνοδεία μπαγλαμά…
ανατρίχιασα στη Γιορτή,και στο Δε χωράς πουθενά
από τις καλύτερες συναυλίες! :D:D:D:D
κράτησε σχεδόν δύο ώρες…

http://www.youtube.com/watch?v=Y9HWfqcsVTw :cry::cry::cry::cry: