ΟΥΚ αν λάβοις παρά του μη έχοντος

Ο λόγος για την πρώτη (αν δεν κάνω λάθος) animation σειρά της ελληνικής TV,που κάνει πρεμιέρα κάπου μέσα στον Οκτώβρη.Με καυστικό χιούμορ South-Park style,μικρή παραγωγή και μέτρια γραφικά,σε σχέση με ότι βγαίνει φέτος για μένα είναι το πιο ενδιαφέρον και υποσχόμενο πρόγραμμα.

Ελπίζω να είναι όσο καλό το δείχνουν τα trailer και να δημιουργήσει κοινό στο άγονο έδαφος των ελληνικών couch potatoes.

Για μένα δεν έχουν σημασία ούτε το animation,και γενικά οι τεχνικές λεπτομέρειες όταν μιλάμε για χιουμοριστική σειρά για ενήλικους,ειδικά όταν μιλάμε για την πρώτη προσπάθεια που γίνεται,και με πολύ λίγους πόρους.
Θέμα είναι να κερδίσει κοινό με το χιούμορ του,και να μην ‘χάσει’ σε ποιότητα μέσα στον χρόνο.
Για να δούμε…

είδα και εγώ το τρέιλερ…
ελπίζω να μην είναι κάτι άνευρο
για να δούμε …

Για δες, ιδέα δεν είχα! (απλά γιατί δεν παρακολουθώ καθόλου τιβι)

Animation σε south park στυλ βλέπω, μάλιστα… που σημαίνει πως πρέπει να δοθεί έμφαση σε ένα δυνατό σενάριο για να έχει ενδιαφέρον το όλο εγχείρημα.

Όπως και να χει, είναι μια ωραία εξέλιξη αυτή να βλέπουμε ελληνικές σειρές animation, με χαροποιεί πολύ και μακάρι να υπάρξει και συνέχεια!

Μην σκας :stuck_out_tongue:
Κι εγώ στο ίντερνετ έμαθα για την σειρά…τηλεόραση έχω να δω πολύ καιρό

το ειδα και εγω στο ιντερνετ.
πολυ μπερδεμενα μου φανηκαν τα τρειλερ
σιγουρα θα αρχισω να την βλεπω αν και γελασα μονο σε ενα σημειο (εκει που λεει το καλτσα δεν ειναι βρισια)

ξερει κανεις ποτε αρχιζει?
και τι ωρες θα παιζει?στο σαιτ του μεγκα δεν βρηκα κατι…

Επίσης κρίνοντας από το τρέιλερ, πόσο θα αντέξει πριν το ακυρώσουν είτε λόγω EΣΡ είτε λόγω χαμηλής τηλεθέασης; Δεν νομίζω ότι το ελληνικό τηλεοπτικό κοινό θα εκτιμήσει. Κι αυτό είναι που μετράει γιατί κανέναν καναλάρχη δεν τον ενδιαφέρει που (λογικά) θα είναι η πιο downloaded σειρά στην ιστορία της ελληνικής tv…

Ανυπομονώ! Κάτι μου λέει ότι θα τα σπάει η σειρά.

Επειδή έψαξα λίγο στο πρόγραμμα του Mega στο site,η μόνη λογική ώρα που βλέπω είναι 00:00 κάθε Πέμπτη…Έχει την επισήμανση ‘Ελληνική σειρά’,και νομίζω εκεί θα μπει…
Αν ισχύει αυτό ξεκινάει 21 Οκτωβρίου

έλα ρε!!!δεν το’χα παρει χαμπαρι αυτο…βασικα κατι ειχα ακουσει,αλλα νομιζα οτι θα ηταν μια σειρα φτιαγμενη σαν την ταινια με τον κιανου ριβς το "a scaner darkly"

που μου ειχε φανει γαματο σαν τεχνοτροπια…κ λεω…μπραβο μαγκιες η ελληνικη tv!!!

αλλα κ αυτο μια χαρα φαινεται!!!

Το scanner darkly ταινιάρα,και από τεχνικής άποψης,και σαν concept γενικά…

Άρχισε?

ειδα τα τρεηλερσ.καλη φαση! μακαρι να παει καλα!

Βγήκε το πρόγραμμα.
Πρώτο επεισόδιο την Πέμπτη 4 Νοεμβρίου στις 12 τα μεσάνυχτα…

Τόσο αργά θα το έχουν πάντα άραγε;

λογικα ναι,γιατι υποτιθεται εχει σπλατεριες,βριζουνε,εχει σεκς οπως south park κ λεει “καρτουν για μεγαλα παιδια” στο τρεηλερ

Εμάς τα μεγάλα εργαζόμενα παιδιά δεν μας σκέφτονται όμως :stuck_out_tongue: Άντε χαλάλι!

Σκέφτονται τα άλλα παιδάκια που μέχρι τότε θα έχουν πάει για ύπνο :stuck_out_tongue:

Μην χαλιέσαι,θα μπορείς να το δεις στο σάιτ του καναλιού όποτε θες λογικά,και σίγουρα θα γίνει διαθέσιμο και αλλού…

πρεμιέρα τα μεσάνυχτα της Πέμπτης 4 Νοεμβρίου

http://www.megatv.com/article.asp?catid=20719&subid=2&pubid=13234752

Σήμερα,28 Οκτωβρίου τα μεσάνυχτα,sneak peak/preview online,στο site του καναλιού!!!