ΟΥΚ αν λάβοις παρά του μη έχοντος

εγψ του δινω 2 επεισοδεια στην τιβι και μετα πουλελε.

εγώ βλέπω να πηγαίνει τρέχοντας μόνο για το site του καναλιού…
το βλέπω εκεί για 6-7 επεισόδια και μετά κόψιμο…

Ελπίζω να μην είστε γκαντεμόσκυλα.

Κατι μου λεει οτι θα εχει αρβυλολαζοπουλεικο χιουμορ.Ειδωμεν.

Σήμερα, αν και παίζει να είμαι στον 7ο ύπνο μέχρι εκείνη την ώρα.
Σε καλό να μας βγει, η αλήθεια είναι ότι το φοβάμαι λίγο το ελληνικό τηλεοπτικό χιούμορ…

Ο δημιουργός της σειράς είναι ο ίδιος που έκανε και το αισχρό “Singles”;

νταξ…ειχε κατι καλες ατακες,ηταν λιγο χαοτικοι οι διαλογοι ωρες-ωρες…γενικα ευχαριστο και θα το ξαναδω!

αλλα…πρεπει να παρακολουθησουν λιγο [B]αυτο[/B]:

[SPOILER]

και να παρουν ιδεες πανω-κατω!!!ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΛΕΜΕ!!! \m/[/SPOILER]

Αν ανέβει τίποτα σε κανένα tube ποστάρετε λινκ και για μας που δεν ανοίγουμε (σχεδόν) ποτέ την τιβί…

(αν βέβαια δούμε λινκ και μας αρέσει μπορεί και να την ανοίξουμε :P)

Ναι ναι ΝΑΙ!

[B]Μ’ ΑΡΕΣΕ![/B]
Και μάλιστα πολύ, από τις λίγες φορές που [I]γέλαγα[/I] μπροστά την τηλεόραση.
Πολύ ωραίο και επίκαιρο το ενδο οικογενειακό Ελληνικό χιούμορ, θέλω να το ξαναδώ μόνο και μόνο για να κρατήσω τις μισές ατάκες.

Στα πλην οτι ήταν ψιλοχάος, όπως είπε και η pax, λες και ήθελαν να στριμώξουν όλες τις σκόρπιες ιδέες τους σε 40 λεπτά πριν προλάβουν και τους κόψουν :stuck_out_tongue:
Με χάλασε λιγάκι αυτό αλλά υποθέτω πως θα φτιάξει αν τους δώσουν την ευκαιρία να οργανωθούν λίγο πιο πολύ στο μέλλον.
Εξαιρετικά έξυπνο σαν σύλληψη πάντως!

Εγώ ούτε χαμόγελο δεν έσκασα…
Βαρετό,κουραστικό,με κρύα “αστεία” που τα έχουμε δει άπειρες φορές…ειδικά αυτό με τους δημόσιους υπαλλήλους…ΕΛΕΟΣ…πόσα χρόνια θα πρέπει να το βλέπουμε?
Κρίμα και το περίμενα με ανυπομονησία σαν κάτι ανατρεπτικό και φρέσκο…
Καλό μεν σαν ιδέα…κακό σαν εκτέλεση…
Θα το ξαναδώ βέβαια για να μην το αφορίσω με την πρώτη… [-X [-X

Το είδα για κανα 10λεπτο αλλά νύσταξα τελικά. Καλό σαν ιδέα όντως αλλά το χιουμορ κάπως κρύο.

στη μέση με πήρε ο ύπνος…και δεν το λεω μεταφορικά…!!
στο λίγο που είδα μου φάνηκε οτι δεν έχουν βρει ακόμη την γραμμή που θα το πάνε το θέμα και φαίνεται και κάπως άνευρο…

*ο αγιος πετρος ειναι ο γιαννης μπεζος(φωνή)

το εχει στην ιστοσελιδα του μεγκα

κι εγω νυσταξα και δεν το ειδα

το sneak preview που ειχα δει μου ειχε αρεσει παντως

Tnanx! Θα το δω μέχρι το βράδυ και θα επιστρέψω με εντυπώσεις… (mainstream-ιλα φοβάμαι μήπως προκύψει, για να δούμε…)

Μέτριο το επεισόδιο. Κακό το voice, κρύα τα αστεία, μόνο η εμφάνιση του καπαμαρού ήταν ωραία έκπληξη. Με μερικές αλλαγές μπορεί να γίνει καλό, όμως αμφιβάλω πως θα γίνουν ποτέ, όμως θα του ξαναδώσω άλλη μια ευκαιρία κάποια στιγμή στο μέλλον.

kabamaru και star wars (darth vader,lando) ευχαριστες εκπληξεις…

γενικα μου αρεσε,πολυ καλη προσπαθεια,και μονο που παιζει για 1η φορα σειρα κινουμενων σχεδιων με ενηλικο χιουμορ,ελληνικης παραγωγης,ειναι καλο.

το animation σε πολυ καλα επιπεδα,ωραια δουλεμενο.

οι φωνες καλες σε γενικες γραμμες.

λιγο πιο συγκροτημενο πρεπει να γινει οντως γενικα.

γενικα μου φερνει περισσοτερο σαν παιδι του southpark και του family guy…

ωραια.

Καλό ήταν…γέλασα αρκετές φορές…όπως είπε και ο απο πάνω παιδάκι του σάουθ παρκ είναι…το θέμα είναι να μην πεταχτει κανα ΕΣΡ και το κόψουν…

Το είδα σήμερα στο site του mega και μπορώ να πω πως δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα… Όχι ότι είναι άσχημο απλά δεν με έπεισε για κάτι πολύ καλό…

Σίγουρα έχει το ελαφρυντικό ότι είναι η πρώτη ελληνική προσπάθεια σε κάτι τέτοιο αλλά σε μερικά σημεία το χιούμορ του δεν ήταν καλό. Παρόλαυτα είχε μερικές αρκετά καλές ατάκες…

Θα το παρακολουθήσω για μερικά επεισόδια ακόμα γιατί πιστεύω ότι μπορεί να γίνει καλύτερο. Επίσης πάρα πολύ καλή δουλειά στο animation…

Να δέσει λίγο περισσότερο η συνταγή θέλω μελλοντικά…

Ψιλοχάος το πρώτο επεισόδιο αλλά γούσταρα. Γέλασα σε αρκετές στιγμές, π.χ. [SPOILER]εκεί που φαίνεται ο Darth Vader στο “God Boat” και στην σκηνή που οι μάρτυρες του Ιαχωβά κρατάνε το Κλειδί του Παραδείσου και έχει πάρει σχήμα ανοιχτής πόρτας LOL.[/SPOILER] Οι φωνές νομίζω ήταν ταιριαστές. Αρχίζω να έχω και μια αδυναμία στον καημένο τον Χάρο :lol: Το χιούμορ μ’άρεσε και θα το ήθελα ακόοοομα πιο σουρεάλ και κάφρικο χεχεχε!