ΟΥΚ αν λάβοις παρά του μη έχοντος

σχεδον εμετικο το τελευταιο, wtf.

είναι μια ωραία κ φιλότιμη προσπάθεια , αλλά μου τη σπάνε τα αγγλικά π πετάνε κάθε τρεις κ λίγο , μ φαίνονται πολύ … “δήθεν” . κ τα κουλά - άναρχα - από-που-τους-ήρθε-όλη-αυτή-η-μπλεγμένη-ιστορία μέρη . ένιωσα να χάνω χρόνο από τη ζωή μ σε μερικά σημεία στο τελευταίο επεισόδιο . ελπίζω να δούμε περισσότερα επεισόδια σαν το δεύτερο . είχα λυθεί από τα γέλια .

[SPOILER]-μα είμαι η ΜΑΝΤΟΝΑ !
-στα @@ μας !
:stuck_out_tongue:

γελούσα μισή ώρα με αυτή την ατάκα !

και μετά πουμαρό για να φάει ο δρόμος[/SPOILER]

Εμένα όλα μου φαίνονται λίγο πολύ στο ίδιο επίπεδο μέχρι στιγμής,δηλαδή δεν είναι το ένα αριστούργημα και το άλλο τερατούργημα,μην τρελλαθούμε.

Είναι και τα 3 επεισόδια μέτρια μέχρι στιγμής,αλλά για Ελλάδα είναι ανώτερη η σειρά από τις περισσότερες.

Αυτά τα αγγλικά και κάτι πολύ επιτηδευμένες filler σκηνές να έλειπαν και όλα θα’ταν καλύτερα…

ΥΓ:Και ο Μουζουράκης δεν είναι ελβετικός σουγιάς,είπαμε,είναι εμπορικός,τουριστικός,αλτερνατιβογυναικομαγνήτης αλλά για την συγκεκριμένη σειρά δεν κάνει καθόλου νομίζω…

Δεν έχω διαβάσει προηγούμενα ποστς, όμως επειδή έτυχε τώρα πριν λίγο να δω την αρχή (δηλαδή πριν βάλλει διαφημήσεις)… δε μου άρεσε… βασικά: ξενέρωνα όλη την ώρα… βαριόμουν…
ένα πράγμα που μ’αρεσε ήταν ο χάρος… όχι τόσο στις ατάκες, όσο σαν ιδέα, και σαν φατσούλα…
σενάριο για μένα: βαρετό…
φωνές: ΜΙΛΑΝΕ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ και όχι μόνο δεν προλαβαίνω να ακούσω τι είπαν, αλλά και να προλάβω, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ τα αστειακια…

άρα… βαριέμαι…

αυτό.

Μοιάζει να στρώνει σιγά-σιγά. Και πάντα δεδομένων των συνθηκών και των προϋποθέσεων και της προϊστορίας και της ψωροκώσταινας και της μεηνστρημίλας.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι για μένα όλα τα “αντίστοιχα” ενήλικα καρτουνς πετύχαιναν τον χιουμοριστικό στόχο τους αρκετά μετά το ξεκίνημα. Εδώ κοτζάμ σιμπσονς και άρχισε να πιάνει τα μεγαλεία από την 5η σαιζον και μετά. Το φάμιλυ γκαη από τα μέσα της 2ης. Για σαουθπαρκ δε θα πω γιατί υπάρχουν και οι άμπαλοι ;ρ. Ενηγουεη,ο λόγος που συμβαίνει αυτό είναι ότι τόσο το κοινό όσο και οι σεναριογράφοι έπιαναν στη συνέχεια την αύρα των χαρακτήρων και έβγαζαν αστεία και ιστορίες έχοντας ως άξονα αυτούς και δεν τους χρησιμοποιούσαν ως εργαλεία για τα δεδομένα αστεία και τις δεδομένες ιστορίες που έχουν στο νου τους.

Δε λέω ότι αυτό θα επιτευχθεί αναγκαστικά και εδώ, ίσως επειδή και οι συγκεκριμένοι χαρακτήρες -εκτός του ότι είναι λίγοι- δεν επιδέχονται μεγάλης εμβάθυνσης όσο μια griffin family, αλλά είδαμε σιγά-σιγά κάποια σχέση μεταξύ των ηρώων -έστω και σε εμβρυικό/απλοϊκό στάδιο.

Τέσπα, δεν ξέρω πόσο μπορεί να προχωρήσει αυτό το εγχείρημα, αλλά είναι σίγουρα μια ευχάριστη νότα και παίρνει θετικό πρόσημο -πράγμα σπάνιο στην ελληνική τιβι και μπλαμπλαμπλα είμαστε πολύ πίσω μπλαμπλαμπλα.

Το χτεσινό κατάφερε να είναι χειρότερο κι απ’ το προηγούμενο…
Βαρεμάρα,κούραση και χιούμορ υπό του μηδενός…
Το κακό είναι οτι κολλάω με κάτι τέτοια και μάλλον θα συνεχίσω να το βλέπω…ελπίζοντας… :? :?

η σειρά χάνει με 3-0 από τα αποδυτήρια λόγω μουζουράκη. παντελώς αταίριαστος και αδιάφορος

για μενα ηταν το χειροτερο επισοδειο γελασα μονο σε δυο σημεια

[SPOILER]εκει που ηταν στο ταξι και του λεγαν περιστερι,κολωνακι,κυψελη…

και εκει που λεει ο μπιν λαντεν “περασα ενα πολυ ωραιο απογευμα,αλλα δεν ηταν αυτο”

βρηκα πολλα χαζα αστεια οπως αυτα με την βουγιουκλακη[/SPOILER]

Κατά πολύ κόσμο η [B]4η[/B] υπήρξε και η κορυφαία σήζον των Simpsons (και για μένα επίσης)… Έπειτα, μιλάμε για μια σειρά που ήδη απο την πρώτη σήζον είχε γίνει πολιτισμικό φαινόμενο, δυστυχώς δε μπορεί να γίνει σύγκριση με το δικό μας… Και να ισχύει αυτό που λες (οτι δλδ χρειάζεται καναδυο χρόνια τουλάχιστον για να πάρει τα πάνω της δημιουργικά μια σειρά τέτοιου στυλ), στα εδώ μέρη φοβάμαι πως το μόνο που μετράει είναι η τηλεθέαση και τα νούμερα.

Δε ξέρω κατά πόσο είναι διατεθειμένοι οι καναλάρχες δλδ να “αφήσουν τη σειρά να εξελιχθεί δημιουργικά”, για μερικά χρονάκια, αν δε δουν επιτυχία. Γι’ αυτό και ένας δημιουργός το ξέρει αυτό και τα δίνει όλα στην αρχή, για να κάνει την καλύτερη δυνατή εντύπωση…

Όχι οτι διαφωνώ με την ουσία αυτού που λες, απλά φοβάμαι πως εδώ είναι Ελλάντα και μετράνε άλλα πράγματα σε σχέση με τις ΗΠΑ… (όπου και πάλι, σειρές όπως το South Park [B]έκαναν τη διαφορά[/B] σε τελική ανάλυση, ακόμα και εκεί… [B]και[/B] στα κινουμενα σχέδια μετράει ο νόμος του ισχυρότερου…)

ΥΓ - Χαχα για τους άμπαλους του South Park. :stuck_out_tongue:

Eγώ χθες το είδα πρώτη φορά μέχρι τις πρώτες διαφημίσεις…δεν με κράτησε παραπάνω ούτε πιστεύω ότι θα το ξαναδώ…:!:

Εμένα μου άρεσε το χτεσινό με εξαίρεση τον Μπιν Λάντεν…αδιάφορος και νομίζω αταίριαστος. Γέλασα και εκεί με την γριούλα πάλι που την επισκέπτεται ο Χάρος-ης να της πει ότι είναι η ώρα της.

το ειδα πριν λιγο το τελευταιο και ηταν το καλυτερο απ’ολα…γελαγα παντου…λιγο στη σπηλια του μπιν βαρεθηκα αλλα κατα τ’αλλα ωραιο

καλούτσικο επεισόδιο με ΘΕΟ Φιλιππίδη:p:lol:

για οποίον δεν το είδε χθες…[B]Κλας οφ δε Τάιτανς[/B]
http://www.megatv.com/oyk/default.asp?catid=21116&subid=2&pubid=24810756

το είδα σήμερα όλο και γέλασα περισσότερο…

*ΟΦΗ ΟΛΕ.! :lol:

Χαχαχαχαχα! δίνει τη μηχανή του γκαζόν στον Αντώνη! χαχαχαχαχα

Το εβλεπα χτες σε επαναληψη…

Διαβαζοντας τους τιτλους τελους επεσα στο εξης, “[I][b]ΠΡΟΤΩΤΥΠΗ ΜΟΥΣΙΚΗ[/B] - ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ[/I]”.

Δηλαδη Be George Bop απο τους Last Drive;;; :-s

υπογραφές για να συνεχίσει η σειρά.!

http://www.megatv.com/oyk/default.asp?catid=23290

Επιτηδευμένο “αλτερνατιβ” χιούμορ. Προσπαθεί τόσο να διαφέρει σαν σειρά που καταντάει κουραστικό. Ο μουζουράκης όχι μόνο αδιάφορος αλλά και αντιπαθητικός

δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλτέρνατιβ,αλλά ναι,δεν είναι κορυφαίο.

Στηρίζω όμως γιατί είναι το πρώτο,και μάλλον δεν θα πέσουν με τα μούτρα να φτιάξουν και πολλά άλλα animation στην ελληνική τι βι…

Τρου αυτό με τον μουζουράκη,αλλά αυτός που μου την σπάει πραγματικά είναι αυτός που κάνει τον ερμή…μιλάμε για μεγάλη πατάτα η φωνή

Αγαπάμε φωνές Ερμή και Χάρου μόνο και μόνο για αυτό το βίντεο: