Ραδιοφωνο ή μουσικη απο τη δισκοθηκη μας?

Βρισκετε καλυτερο το να ακουμε μουσκικη απο ραδιο ή απο τα δικα μας cd’s??
Προσωπικα πιστευω οτι το ραδιο ειδηκα στη ροκ σκηνη δεν κολλαει καθολου και δε θα πρεπε να υπαρχουν ροκ ας το πουμε εκπομπες.

Τις περισσοτερες φορες δε θα ακουσεις αυτο που θελεις και περιμενεις και πιανεις τον εαυτο σου να βριζει(τι βλακας ειναι αυτος…τι εβαλε παλι κτλ)ενω μπορεις να βαζεις αυτα που σ’αρεσουν και να μην εχεις καποιον να σου βαζει τα δικα του για να γουσταρει αυτος και οχι εσυ.

Κυριοτερο δε βαζουν κομματια αντιεμπορικα αν ξερουν οτι δε μπορουν να τα κανουν μοδα και να ακουγονται παραπανω.Δεν κανουν εκπομπες για καινουρια πραγματα (παλια δηλ,αλλά καινουρια για αυτους που δεν τα ξερουνε ή δε το ψαξανε ή δεν εχουν την ευχαιρια να το ψαξουν κτλ)Εξαιρεση ηταν μια prog rock εκπομπη στο 1055 αν θυμαμαι παλιααα και εβαζε καινουρια πραγματα,αλλα ωραια αλλα οχι.
και αν βαζουν γνωστους καλλιτεχνες βαζουν τα γνωστα,τις σουπες θαρρεις και δεν εχουν βγαλει και αλλα.

Επισης καινουρια μοδα ειναι να κοβουν τα κομματια και να μη τα βαζουν ολοκληρα,σα να σου λενε οκ, το ακουσες μλκα αντε σταματα να μας πριζεις κα παμε για τον επομενο μλκα…τι ηθελε… ά αυτο,βαλτο και κοφτο και αυτο στο μισο.

Περιμενω τις γμωμες σας… το κραξημο ελευθερο
καλη θα ταν και η γνωμη καποιου που ειναι μεσα στα πραγματα

Μουσική από την δισκοθήκη μας οπωσδήποτε.
Το ραδιόφωνο παίζει μαλακίες 98% και για να ακούσεις καλή μουσική* πρέπει να σαι κωλόφαρδος να πετύχεις το 2%.

A,camelspotter δεν υπάρχει “ροκ”. Μάλλον εννοείς “rock”. :wink:

*Καλή μουσική: όχι μόνο Rock ή Metal.

Η δισκοθήκη μας οφ κορς!
Ράδιο μόνο συγκεκριμένες εκπομπές μπας και παιχτεί τίποτα που δεν έχει πάρει το αυτί μας, ποτέ δεν ξέρεις.

Μ’αρεσεις 8) 8) 8)

Ennoite apo diskothiki…
pleon den mporei na empisteftei kaneis to radio…
diskothiki FTW
:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

δισκοθηκη δαγκωτο!!!
εγω καποτε ακουγα μια εκμπομπη πολυ καλη που εμαθα πολλα πολλα groups k πολλα ωραια τραγουδια! κ στον 1055 καποτε που εκανε καποτε εκμπομπη ο δρακος ο κυλωνης κ γενικα τα βραδια μετα της 23:00 επαιζε πολυ καλη μουσικη κ πολυ ψαγμενα group να φανταστητε εκει πρωτοακουσα may blitz!

Εννοείται ραδιόφωνο, αφού έχω όλα κι όλα 6 cd

κ ολα europe na φανταστω ε? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

κ ολα europe na φανταστω ε? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Τον Οκτώβρη αποκτάω το 7ο

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

κ ολα europe na φανταστω ε? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Τον Οκτώβρη αποκτάω το 7ο

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

αντε να τα 100στισης!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πέρα από την πλάκα μου αρέσει πολύ το ραδιόφωνο και γουστάρω τις ροκ εκπομπές άσχετα αν μ αρέσουν αυτά που βάζουν. Ούτως ή άλλως τα δικά μου cd τα βάζω όποτε γουστάρω

το ωραιο του ραδιοφωνου ειανι οτι δεν ξες τι θα βαλει…
ενω σπιτι…
αλλα μποριες να βαλεις μια λιστα με mp3 sto shuffle k ολα οκ!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

protimo mousiki apo diskothiki…den nomizo pos to simerino radiofono exei tis ipodomes gia na kalipsei ta endiaferoda mas…

Plaka plaka to mono kalo tou radifonou einai oi ekpompes…
(petrelis -kokkinou kai tetoia pramata) :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:
Genika den axizei omos idietera…
(ektos tis periptoseos pou exei kaneis liga CD…(6)…) :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Λοιπόν ας ξεκινήσω με το ότι εδώ και 3μήνες κάνω εκπομπή στο ραδιοφωνο (στη θεσσαλονίκη)! :oops:

καταρχην μια εκπομπή δεν μπορεί να βάλει αυτά που γουστάρουμε πάντα (μιλάω γι’αυτές που όντως ακούς διάφορα στυλ κι οχι αυτές που απευθύνονται σε συγκεκριμένο είδος), άμα θέλουμε ν’ακούσουμε τραγούδια που μας αρέσουν τα τσι ντια μας είναι λύση 8) ! κάθε εκπομπή έχει έναν ρόλο, άλλες βάζουν μόνο χιτάκια ξανά και ξανά, σε κάποιες άλλες χώνονται σφήνα στα χιτάκια κάποια non hits, άλλες έχουν να κάνουν αποκλειστικά με κάποιο είδος progressive rock, metal, punk, hardcore, ελληνικό ροκ κου του λου που

για να μην πολυλογώ, για μένα το ραδιοφωνο πρέπει να’ναι ψυχαγωγικό, ενημερωτικό(ν’ακούς νέες κυκλοφορίες δηλαδή) και εκπαιδευτικό (του στυλ ακούμε πράματα παλιά ή καινούργια που δεν ακούγονται συχνά στα fm ή έιδη που δεν ειναι maistream)

είναι αλήθεια οτι λείπουν εκπομπές στο ραδιόφωνο που να μην παίζουν μόνο τα ίδια και τα ίδια! δεν το παίζω πολύξερος ετσι κι αλλιώς να θελα δύσκολα γιατί είμαι ψάρι ακόμα!

AAΑΑ ωραια!!ενας εσωτερικος :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Για πες, εσυ τι παιζεις και τι θα θελες να παιζεις?και τι εκπομπη κανεις?μιας και ειμαι απο θεσσ/νικη :smiley: :smiley:

κοίταξε στην εκπομπή παίζω πάνω κάτω ότι θα’θελα να παίζω ή μαλλον καλύτερα κάνω την εκπομπή στα πλαίσια του τι θα θελα να ακούω εγώ απο μια εκπομπή στο ράδιο, απο στονεριές, mainstream όλων των ειδών της ροκ (καινούργια χιτς, διαχρονικά πράματα), non mainstream stuff φυσικά και γενικά από όλα τα είδη (εξαιρείτα η Κατερίνα Στανίση 8) )!

αυτό το οποίο θα’θελα να παίζω και δεν παίζω είναι τραγούδια με πιο μπρούταλ φωνητικά :twisted: , αλλά γενικά ίσως να μην κολλούσε και πολύ με το υπόλοιπο στυλ, άλλο μετά απο Portishead να βάλεις Entombed κι άλλο Spiritual Beggars, πέφτει πιο ελαφρύ και δεν ξεφεύγει! Το βασικό Playlist δεν μου δείνουν :wink:

Δισκοθήκη. To ραδιο είναι full of μπουζούκια. Και παίζουν οι πιό πολλοί τα ίδια και τα ίδια κουρασμένα 5 κομμάτια ή χάλια. Λεγε με Ατλαντις…

Ραδιόφωνο ακούω μόνο κανένα Στάθη (αν και συχνά διαφωνούμε μουσικά και τι κόλλημα είναι αυτό κατά των Depeche Mode?) επειδή είναι απλά μοναδικός. Κατα τ’άλλα σχεδόν ποτέ γιατί ο καθένας ασχολείται με το μακρύ και το κοντό του, δε δίνει δεκάρα για τη μουσική και απλά βάζει ό,τι πουλάει. Βαριέμαι το ράδιο και προτιμώ να ακούω τα CD μου. Στάθης και πάλι Στάθης γιατί είναι ο μόνος που κάνει χαβαλέ και ο μόνος που μπορεί με τη μουσική που βάζει να με κάνει να ψαχτώ με κάτι καινούργιο. Αυτή είναι και η “σωστή” κατά τη γνώμη μου φιλοσοφία του ραδιοφώνου: Ενημέρωση και ψυχαγωγία.

ΔΕ ΨΗΦΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΦΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ. Η ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ. ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ…ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΚΜΠΟΜΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΒΑΛΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ (ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΟΥΜΟΡ…). ΜΠΟΡΕΙ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΞΕΝΕΡΩΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ. ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΞΙΖΕΙ(ΝΑΙ ΞΕΡΩ …ΠΟΛΥ ΑΠΙΘΑΝΟ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ).
ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΙΓΟ ΟΤΙ ΚΑΤΣΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ROCK ΜΟΥΣΙΚΗ.
ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΕΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΞΕΝΟ ΣΤΑΘΜΟ(ΠΧ.PLANET ROCK ).ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.