ΤΙ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ

στους atheist ειχα πιασει καγκελο και ξερω καλα τι εννοεις. εκεινο που με έσωσε ήταν ότι εκει στο καγκελο ουτε κόσμο είχα από μπροστα να με εμποδίζει και φύσαγε ελαχιστα ο εξαερισμος και εκανε την όλη κατασταση κάπως υποφερτη. ακομα θυμαμαι οτι η μπλουζα ήταν σε τετοια κατασταση που αν την εστιβα θα ετρεχε ιδρωτας. στο γυρισμο πήρα ταξί επειδη φύσαγε ελαφρως και ημουν τόσο ιδρωμένος που φοβόμουν μήπως αρρωστήσω. κουβα με νερο να μου χαν ρίξει πιο στεγνός θα ημουν…δίχως υπερβολες…

:lol:

εγω παλι δε τους ειχα ξανακουσει τους van der graaf αλλα μετα το λαιβ εγινα οπαδος τους. παίζουν υπεβολικά χαζεμένη (με την καλη εννοια) μουσική για να μη γουσταρω.:smiley: θεοι ρε. απιστευτοι. φέρτε τους παλι.

α, και σα πολυ της μοδας εχει γινει να κραζει κανεις το emo. εγω εχω λογο που μπορει να μη παω κάποια απο αυτα τα πιτσιρικια, που ομως ισχυει και για πολλους μεταλλαδες.

για πειτε μου. γιατι τους κραζετε; σας ενοχλουν;

το λογο μου θα σας τον πω μετεπειτα. δεν εχει να κανει παντως απαραιτητα με το ντυσιμο το όλο look και το μουσικό υφος…

Εγώ πάντως ούτε που ήξερα τι εστί emo ( ακόμα δεν έμαθα που τονίζεται ), έκανα την ερώτηση στους συμφορουμίτες, για να δω τι παίζει. Τώρα, με αυτά που άκουσα είναι δυνατόν να μην τους κράζουν?

PS: Οι Van Der Graaf μας αφήσαν όλους άφωνους, ο τυπάς που έπαιζε τα δύο σαξόφωνα ταυτόχρονα, είναι χαλαρά η πιο διεστραμμένα τρελή φυσιογνωμία, ψυχάκιας κανονικά. Και τι δεν θα έδινα βέβαια να παίζαν το “Killer”…

Εμενα γενικα μου τη σπανε οσοι δεν εχουν προσωπικοτητα και γινονται fashion victims. Ολοι αυτοι οι εμο ειναι οι αντιστοιχοι με φαρδια παντελονια και με οτιναναι μαλλι τιγκα στο ζελε, ειναι οι τυποι με το περμαναν στα 80ς κλπ. Ειναι δηλαδη κατι τοσο δηθεν που μου βγαζει απεχθεια. Οχι μονο απεναντι σ’αυτους, αλλα γενικα σ’οποιον ακολουθει σε τετοιο βαθμο τη μοδα, ωστε να χανει καθε ιχνος διαφορετικοτητας.

οκ, αλλα το θέμα ειναι: τους πειραζουν; τους ενοχλουν με κάποιο τρόπο; τους κοροιδεύουν; θεωρω πως ο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να έχει τις δικές του ιδέες και το δικό του πρότυπο εμφάνισης. αν δεν επηρεάζει με κανένα τρόπο τις ζωές του freedom και του rock, και στο κάτω κάτω δε τους ενοχλουν, για ποιο λόγο τους κράζουν;

εγω τους κράζω επειδή ένα μουσικό είδος το έχουν κάνει μόδα ντυσίματος και look. δηλαδη, πολλοι απο αυτούς παίζει να μην έχουν ακούσει πάνω από 1-2 cd emo.

οι αλλοι ομως στρέφονται πιο πολύ ως προσωπική επίθεση. εκει ειμαι αντιθετος…με την ιδια λογική, ας κρεμάσουμε τους rapper, τους σκυλάδες, τους trance-άδες και όλους τους άλλους. ακούγεται λίγο φασιστικό, δε νομίζεις;:wink: :wink:

το ίδιο πραγμα που κανουν οι φίλοι του emo, κανουν και πολλοι μεταλλαδες…εκει ομως εθελοτυφλουμε… :wink: :wink:

πωωωω…έγραψες ρε. ακομα θυμαμαι το σαξοφωνίστα!!!μου χε κανει τρελη εντυπωση εκεινη τη μέρα!:smiley:

εντιτ

κάτι τετοιο πάνω κάτω εννοω αλλα σε πιο ηπιο. οπαδοι της μοδας και όχι της μουσικής.

Συμφωνω. Και μπορει να λεμε ολοι περι διαφορετικοτητας αλλα πολυ δυσκολα θα εσκαγε καποιος με χρωματιστο μπλουζακι σε μεταλ συναυλια απλα επειδη αυτο του ηρθε να βαλει. Εκει θα τον παραδεχομουν.

Όχι ρε συ εννοείται , γιατί να κράξεις οποιονδήποτε που δεν σε πειραζει? Αν αυτούς τους φτάνει, εμένα μου περισσεύει.

Ειχα παει με τρεντι (καφε βεβαια, αλλα με σχεδιακια) μπλουζακι σε συναυλια Γκαδερινγκ που ειχε και γκοθαδες μεσα. Αισθανθηκα καπως, αλλα νταξει. :stuck_out_tongue:
Γενικα το θεωρω βλακεια να καθοριζει κατι, περα απο το προσωπικο σου γουστο, το ντυσιμο σου. Ειτε αυτο λεγεται μοδα, ειτε αγαπημενη μουσικη, ειτε προτυπο/ειδωλο ειτε Βαγγελης.

Γι’αυτο και συμπαθω bluezlick. Υποσχεθηκε να ρθει rockwave με λουλουδατα.:stuck_out_tongue:

Έχω σκάσει σε συναυλία Kreator - Celtic Frost με ροζ t-shirt. H αλήθεια είναι ότι με κοιτάζανε κάπως, αλλά μετά όταν βλέπανε το λογότυπο των ramones, ησυχάζαν!

Δεν κραζω κανεναν ρε… Αν δεν με ενοχλουν δεν ασχολουμαι μαζι τους…

oi flwroi, intelektouals, pou den pane na doun thn mpanta. alla na parastoun. kai to yfaki tous.
ta atoma pou akoune lathi, anti na akoun th synaulia
oi typou pou yposthrizoun sygkrothmata me faltsous tragoudistes
i eleipsh A/C
o arithmos ton synauliwn kai i mh synenohsh metaksy diorganotwn.
oti den yparxoun pleon aulaies.
oti ta live einai kata 90 % arxidokampoi, kai mono se gay kallitexnes ginontai aidiokampoi
kai oti oi gynaikes den pane gia na xarientistoune… :stuck_out_tongue:
a mou ti spane kai ta setlist kasseta.

lefta kai xwroi - hm… den einai toso athlia. OI HXOLHPTES einai … :stuck_out_tongue:

Οντως! Περισυ το καλοκαιρι πατησα μια φορα το ποδι μου στην Κηφησια και ηταν ολοι λες και ηταν απο εργοστασιο, ολοι ιδιοι!!!:? :lol:

Ρε πουστη μου ολοι για την Κηφισια λετε. Θελω να παω απο κει μια βολτα οταν ξανακατεβω.

Επισης με ενοχλουν αφανταστα αυτοι που απο το πρωτο λεπτο της συναυλιας ουρλιαζουν να παιξει η μπαντα καποιο κομματι…

Και μερικες φορες ειδικα ειναι και πολυ ακυροι… Πχ. στους Tiamat ουρλιαζουν καποιοι “Gaia” η “Wildhoney”… Τι μας ζαλιζεις ρε π@π@ρα, αφου θα το παιξουν ετσι κι αλλιως, απλα περιμενε…

+1 :thumbup: :thumbup:

Αλλο παραδειγμα: Blind Guardian, οπου απο το τριτο τραγουδι ο διπλανος μου φωναζε “Bard’s Song, Bard’s Song”

#-o #-o #-o

Εδω την προηγουμενη φορα στο SILO καποιοι φωναζαν απο το δευτερο τραγουδι να παιξουν το Mirror, Mirror.:?

Αυτό λέω κι εγώ. Σαν φωτοτυπίες είναι!!! 8O Και στην Αγία Παρασκευή έτσι… και σε άλλες περιοχές. Σύνδρομο Κηφησιάς. [-X
Ας μην επεκταθώ γιατί βγαίνουμε οφφ τοπικ…

Επίσης μου την σπάει που δεν έχω το ικανό και αναγκαίο ύψος, ώστε να βλέπω άνετα το group, χωρίς να πρήζω τον εκάστοτε διπλανό μου να με ανεβάσει στους ώμους του.

Να το παίζουν μερικοί ειδήμονες για το συγκρότημα που θα παίξει πριν σε κοπέλες και να τις σνομπάρουν κ απο πάνω…βλέπε GN’R πέρυσι…ξύλο που θέλουν!!Η μουσική ενώνει και δεν χωρίζει ούτε σνομπάρει…κυρίως η δικής μασ(rock-metal)δηλαδή…