ΤΙ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ

Να προσθεσω επισης οτι μου τη σπαει αφανταστα να μου σκιζουν πολυ το εισιτηριο… Στους Tool μου σκισανε πανω απο το μισο οι βλακες… Και να τους εχω ετοιμη τη γωνιτσα να τη σκισουν…

Αμαν ρε παιδια με τα εισητηρια… Ο κοσμος τους λεει “στη γωνια” και εχεις καλυμενο το υπολοιπο εισητηριο… Τοσα εισητηρια εχω, ολα μια χαρα ειναι κομμενα…

Στους Guns περσι μου το κατεστρεψαν οι αλητες.:frowning:

Το μονο εισητηριο που εχει καταστραφει περισσοτερο απ’ολα ειναι των scorpions περυσι, λογω του οτι το ειχα βαλει στη κωλοτσεπη και απο τον ιδρωτα εγινε χεσε-μεσα…

Εγώ δεν πρέπει να έχω κρατήσει κανένα8)

Να πω εδώ ότι αυτή η ιστορία με τα εισιτήρια ειναι πολύ εκνευριστική και ότι γίνεται φυσικά μόνο στην Ελλάδα. Με εξαίρεση τουλάχιστον την Άστρα η οποία έχει φροντίσει εδώ και 3-4 χρόνια και οριοθετεί το τμήμα του εισιτήριου που πρέπει να κοπεί, χωρίς να καταστρέφεται όλο το χαρτί.
Ακόμα ως προς τα εισιτήρια, τα ελληνικά εισητήρια ειναι τα μόνα - ή τουλάχιστον από τα λίγα στην Ευρώπη - που έχουν πάνω τους σχέδια/εξώφυλλα/ λογότυπα κτλ. Εδώ στην Γερμανία που είμαι και σε άλλες χώρες που έχω δει λαιβ, όπως Αγγλία, είναι απλά τα ονόματα των γκρουπ τυπωμένα πάνω σε ένα άσπρο χαρτάκι…

Εμενα μου αρεσουν ρε με εξωφυλλα λογοτυπα κλπ… Του εξωτερικου ειναι ξενερωτα…:stuck_out_tongue:

Nαι ρε.Αμα δει κανεις τα εισιτηρια του εξωτερικου στη φετινη περιοδια των Metallica θα ξενερωσει αφανταστα! :smiley:

Να και ένα καλό που έχουμε στην Ελλάδα!!Να έχουμε τα καλύτερα εισητήρια με εξώφυλλα κ logos!!!:lol: :lol:

To Σάββατο έπαιξαν οι Dismember στην Ξάνθη. Λοιπόν έχουμε και λέμε
1)Τελευταία στιγμή το εισητήριο πήγε από 17 στα 20 ευρώ και ενώ είχε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ λίγο κόσμο(μέσα είχε περίπου 40 άτομα, αλλά οι Σουηδοί τα έγραψαν όλα στα @@ τους και μας έδωσαν τα μυαλά στα χέρια :slight_smile: )
2)Οι support μπάντες έπαιξαν μόνο 4 κομμάτια η κάθε μία, ενώ κανονικά σχεδιάζονταν να παίξουν παραπάνω και αυτό αποφασίστηκε από τον διοργανωτή τελευταία στιγμή[-X
3)Η δικαιολογία για αυτό ήταν ότι το live ξεκινούσε στις 10. Καλύτερα τότε, αφού δεν ήθελαν να κρατήσει μέχρι αργά να έβαζαν ώρα έναρξης π.χ. 8
4)Τελευταία στιγμή άλλαξε ο τόπος διεξαγωγής, καθώς αρχικά ήταν να γίνει στην Αλεξανδρούπολη. Μάλιστα 2 παλικάρια ξεκίνησαν από Ορεστιάδα, πάνε Αλεξανδρούπολη και βλέπουν έξω από το club που αρχικά είχε οριστεί ως τόπος διεξαγωγής ότι το live μεταφέρεται Ξάνθη !!!
Για όλα τα παραπάνω ένα παιδί αν και είχε έρθει από Έδεσσα δεν μπήκε μέσα.

Εμ,γ’αυτο το ειναι τοσο ακριβα τα εισητιρια!Τι,νομιζεις οτι ειναι ευκολος ο σχεδιασμος τους.Σεβασμο στους καλλιτεχνες των εισητιριων ρεεεεεε!

Νice avatar :wink:

Dismember στην Ξάνθη και 40 άτομα…μάλιστα

Οι μέταλλοι:!:

+11

emena den mou aresei pou pote den anigoun stin ora tous i “piles” tou rockwave!#-o

εμενα μου τη σπαει η γαμημενη ζεστη του κωλο αν (πιο παλια,π.χ. Atheist)

επισης μου τη σπαει που πολλοι ερχονται να δουνε αλλους και κοιτανε δεξια κ αριστερα

να μην ξεχασω ποσο μου τη δινει οταν καποιος εχει να κανει μπανιο 3 εως 4 μερες πριν ερθει στη συναυλια,κανονικα θα πρεπει να δινουν κανενα τσαμπα μικροαποσμητικο για τις μσχαλες στην εισοδο σε κατι τετοιυς τυπους.ΟΥΣΤ ΒΡΩΜΕΡΟΙ ΑΡΚΟΥΔΑΙΟΙΔΕΣ :thumbdown:

Α ναι, αυτό σίγουρα! 8)

Συγκρίνονται τώρα αυτά τα χαρτάκια που μοιάζουν με εισητήρια στο parking του Mall:

Με αυτά εδώ με τα εξώφυλλα και τις φωτογραφίες που γουστάρεις να τα κρατάς;

Πάντως, ο κανόνας είναι πως τα μηχανογραφημένα εισητήρια τα βρίσκεις στις πιό ανεπτυγμένες συναυλιακές αγορές που κάνουν online πώληση εισητηρίων κλπ. Εμάς μας σώζει το χυμαδιό στην συγκεκριμένη περίπτωση όπως και τους Κροάτες:

Ο '‘κακος’'εξαερισμος στους κλειστους χωρους βεβαια.Με ενοχλει η σκεψη κ μονο να δυσκολευομαι να αναπνευσω απο τους καπνους.

Mosh pits,circle pits,walls of death.

Αυτα κυριως…Πας να απολαυσεις την αγαπημενη σου μπαντα και οι αλλοι χτυπιουνται αποσποντας και εσενα απτους πρωταγωνιστες της συναυλιας…

Η καθυστερηση πρωτα απ’ ολα. (Στους dream theater το 2005 και στον george clinton περιμεναμε 100 χρονια! Τους μπροστινους λυπομουνα.)
Ο κακος ηχος μου την δινει επισης… οχι τοσο αν ευθυνεται το κλαμπ αλλα αν ευθυνεται ο μουσικος κτλ. (Οταν ειχα παει πχ να δω nightstalker και firewind γιατι οι nightstalker ακουγονταν οσο καλα μπορουσαν ν’ ακουστουν (η τεχνοπολη δεν λεει για συναυλιες) και οι firewind μαυρο χαλι; Και οι tool επισης μπορουσαν να χρησημοποιησουν το volume αλλα δεεε :Ρ)
Τα πιτ ειναι ενοχλητικα οταν βλεπεις οτι δεν σε παιρνει αλλα δεν θα μπορουσα να κατηγορησω κατι τετοιο.
Επισης το να παρακους τους κανονες. Αν δεν σ’ αρεσουν ας μην πηγαινες (πχ στους tool λεγανε να μην καπνιζει ο κοσμος και ο διπλανος μου εκανε μαυρο).
Οπως επισης και το οτι μερικοι δεν καταλαβαινουν οτι δεν ειναι το κρεβατι τους… (Στους scorpions/whitesnake ηταν ενα ζευγαρι διπλα μου… Τετοιο μπαλαμουτι δεν εχω ξαναδει! Νταξει ας κρατηθουνε λιγο, τ’ αθωα παιδικα ματακια τι τους εφταιγαν; :Ρ Δεν ηταν μονοι τους στην τελικη.) Αυτα. Γενικα δεν εχω παει και σε απειρες συναυλιες για να μπορω να βρω κατι πολυ ενοχλητικο το οποιο συναντω σε ολες.

ηχοληπτες της π**τσας!!! ΟΛΟΙ τους!!! ΟΛΟΙ!!! σκατενιο ηχο παντου!!!
μονο Kansas ηταν απλα τελεια!ολα πεντακαθαρα! αλλα οι Kansas δεν εχουν βαρια distortions.