Κάλεσμα για ανοιχτή φιλική ανταλλαγή απόψεων

Σωστός chillin…μα όπως βλέπεις στο ΕΛληνικό τραγούδι ,ο ΜΟΥΣΙΚΟΣ είναι απλός ΚΟΜΠΑΡΣΟΣ,της κάθε ΛΑΙΚΙΑΣ personas, με φωνή η μη…Αμα γράψω παραδείγματα συγκεκριμένα,δε φτάνουν 2 σελ’ίδες…και θα ουρλιάζουν πάλι κάποιοι…
και επειδή στα φοιτητικά μου χρόνια συνόδευα κιθαρσιτικά Ελληνικά,σε ρυθμούς χασάπικο κλπ ,τα ακόρντα δε ξεπερνούσαν τα 3 λα…ρε…ΜΙΝΟΡΕ ,και πολύ κλάμα ρε παιδάκι μου…και να τα μπαγλαμαδάκια πέφταν βροχή ,με το φίλο μου τον Αντωνάκη το μπουζουξή…που είχε μαύρα μεσάνυκτα από Blackmore …και νόμιζε ότι ήταν ποτό,παραγώμενο απο απόσταξη ,τροπικής καρύδας…
και όταν του ρίξε χυλόπιτα η Λένα…πάρε το σα το πακέτο που δεν έχεις πια΄τσιγάρα ,με παραπετάς....

Πρώτον ελληνική μουσική δεν είναι μονό τα σκυλάδικα, η ελληνική μουσική έχει αρκετή ποικιλία και έχει πολλούς αξιόλογους μουσικούς . Τώρα είναι λογικό τα κανάλια να προβάλουν αυτά που προβάλουν, επιχειρήσεις είναι. Κοιτάζουν το κέρδος, ποιος δεν θα έκανε το ίδιο. Αν θες δες κρατικά κανάλια.

Και βέβαια είναι, όποιος γουστάρει ψάχνεται, επιλογές υπάρχουν πολλές.

ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΠΟΥ ΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΣΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ. Νομίζω ότι δεν έχουμε με τίποτα πιο σοβαρό να ασχοληθούμε και ασχολούμαστε με χαζομάρες. Δηλαδή η μάνα που βλέπει τον 15χρονο γιο της με μπλούζα Butchered At Birth πως λες να νιώθει.

Έχει κριθεί για τα δεδομένα της metal και ροκ μουσικής. Κάποιος μπορεί να μην αποδέχεται το μεταλ ως «ποιοτική» μουσική και όπως είπε ο roots γι? αυτόν να είναι σκουπίδια.

Επίσης δεν έχω καμιά διάθεση να στην πω η να σε ειρωνευτώ αλλά ειλικρινά μπορείς να μου πεις εκτός από ροκ και μεταλ τι άλλο ακούς? Γιατί αν θεωρείς το Unforgiven εφάμιλλο της Καβαφικής ποίησης εντάξει τι να πω, ντρέπομαι και που το σχολιάζω. Επίσης πολλοί Έλληνες έχουν γράψει αξιόλογους στίχους, τα τραγούδια του Ιωαννιδη για παράδειγμα σου λένε κάτι? Και τελευταίο, αν θέλουμε να κάνουμε συγκρίσεις ας συγκρίνουμε την ελληνική σύγχρονη «λαϊκή» μουσική με την ξένη Pop και όχι με το μεταλ. Έλεος. Και επίσης εσείς που στεναχωριέστε για την κατάσταση της μουσικής στην Ελλάδα πόσους δίσκους έχετε στην δισκοθήκη σας από Έλληνες καλλιτέχνες? Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα, γιατί δεν έχω πάνω από 5.Αν θέλετε να πάει καλύτερα η μουσική στην Ελλάδα καθίστε ψαξτε και στηριξτε νέους αξιόλογους καλλιτέχνες (όχι μόνο από τον χώρο της ροκ) και μην κάθεστε και γκρινιάζετε για το πόσο σκατα είναι η κατάσταση και το πόσο ανώτεροι είναι οι Metallica π.χ.

Πρώτον ελληνική μουσική δεν είναι μονό τα σκυλάδικα, η ελληνική μουσική έχει αρκετή ποικιλία και έχει πολλούς αξιόλογους μουσικούς . Τώρα είναι λογικό τα κανάλια να προβάλουν αυτά που προβάλουν, επιχειρήσεις είναι. Κοιτάζουν το κέρδος, ποιος δεν θα έκανε το ίδιο. Αν θες δες κρατικά κανάλια.

Να δεις τι??το σπρωξιμο για ενα μαγικο χαρτακι του μεγαλου τελικου της γιουροβιζιον και τα προκριματικα του μεγαλου τελικου της γιουροβιζιον και ‘‘σωκρατη εσυ σουπερ σταρ’’???

Κάτι εκπομπές όπως “οι μουσικοί του κόσμου”, “στυλ καφέ” ? Τώρα δεν ξέρω τι εκπομπές υπάρχουν γιατί έχω 2 χρονιά να παρακολουθήσω TV πάντως η κρατική τηλεόραση έχει προβάλει αρκετά αξιόλογες μουσικές εκπομπές, η γιουροβιζιον είναι μια φορά το χρόνο αμάν με την γκρίνια.

Γιατί αν θεωρείς το Unforgiven εφάμιλλο της Καβαφικής ποίησης εντάξει τι να πω, ντρέπομαι και που το σχολιάζω. .[/quote]

Free to speak my mind anywhere-WHEREVER I MAY ROAM

Βαγγέλη ειιλικρινά σε συγχαίρω,γιατί ο αντίλογος και η διαφωνία είναι η ραχοκοκαλλιά του ΔΙΑΛΟΓΟΥ…παραθέτω απλά 2 σημεία…
THE UNFORGIVEN
New blood joins this earth
And quickly he’s subdued
Through constant pained disgrace
The young boy learns their rules

Throughout his life the same
He’s battled constantly
This fight he cannot win
A tired man they see no longer cares
The old man then prepares
To die regretfully
That old man here is me

What I’ve felt
What I’ve known
Never shined through in what I’ve shown
Never free
Never me
So I dub thee ?Unforgiven?

You labeled me
I’ll label you
So I dub thee ?Unforgiven?

Θερμοπύλες
Τιμή σ’ εκείνους όπου στην ζωή των
όρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Ποτέ από το χρέος μη κινούντες·
δίκαιοι κ’ ίσιοι σ’ όλες των τες πράξεις,
αλλά με λύπη κιόλας κ’ ευσπλαχνία·
γενναίοι οσάκις είναι πλούσιοι, κι όταν
είναι πτωχοί, πάλ’ εις μικρόν γενναίοι,
πάλι συντρέχοντες όσο μπορούνε·
πάντοτε την αλήθεια ομιλούντες,
πλην χωρίς μίσος για τους ψευδομένους.

Και περισσότερη τιμή τους πρέπει
όταν προβλέπουν (και πολλοί προβλέπουν)
πως ο Εφιάλτης θα φανεί στο τέλος,
κ’ οι Μήδοι επι τέλους θα διαβούνε.

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης (1903)

Οι παντοφλάκιδες ,που βουλιάξαν στο καναπέ τους σπιτιού τους,βλέποντας TV και τα καράβια γύρω τους θα καίγονται,από τις προηγούμενες γενεές ,είναι πολλοί…
Πολλοί της γενεάς του πολυτεχνείου,χίπις κλπ μεταλλάχθηκαν σε ΞΕΠΟΥΛΗΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΠΙΔΕΣ του κερατά,ξεσχίζοντας ανθρώπινα διακιαώματα του συνανθρώπου τους,στο βωμό του χρήματος…και αποδέχθηκαν την ΗΤΤΑ του παγκόσμιου καθεστώτος Big-brother και υποκλοπών της προσωπικής τους ζωής αδιαμαρτύρητα,εις βάρος του συνόλου της κοινωνίας…Δε πα να το έλεγε ο Οργουελ με το 1984…
Οι υπνοβάτες άσχετα τι μουσική ακούνε ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ…στις κρεατομηχανές της κοινωνικοποίησης του wall,ανίκανοι να αντιδράσουν,με σκημμένα τα κεφάλια…

Παρατηρείς κάποιο κοινό the wall-Pink Floyd με αυτό ,που είχε γραφτεί 80 χρόνια πρίν…

Τείχη
Χωρίς περίσκεψιν, χωρίς λύπην, χωρίς αιδώ
μεγάλα κ’ υψηλά τριγύρω μου έκτισαν τείχη.

Και κάθομαι και απελπίζομαι τώρα εδώ
διότι πράγματα πολλά έξω να κάμω είχον.
Α όταν έκτιζαν τα τείχη πώς να μην προσέξω.
[color=red]Αλλά δεν άκουσα ποτέ κρότον κτιστών ή ήχον.
Ανεπαισθήτως μ’ έκλεισαν από τον κόσμον έξω.

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης (1896) [/color]
Ο πλούτος είναι τεράστιος και παράγεται…το νταχτιρντιμ τυροπιττες,νταχτιρντιμ ζεστές, γιά να κοιμούνται τα μυαλά ,των αφαλοκομμένων σκλάβων,ακάμη περισσότερο και να ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΝ ,στη mersedes με τα ηλεκτρικά παράθυρα,αγοραμ’ενη με δανεικά…ΑΛΛΩΣΤΕ γι’α τη γκλαμουριά και το Life-style ζούμε…στο master of puppets…χορεύουνε οι μαριονέτες καρσιλαμά…μεχρι οι καμπανούλες του hells bells σημάνουν 3…
Οι συγκρίσεις να έχουν παραμέτρους ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΟΤΗΤΑ & ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟΤΗΤΑ …

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης: Ὁμιλία πρὸς τοὺς Γυμνασιόπαιδες στὴν Πνύκα ( πριν τον φυλακίσουν οι ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ,όπως δώσαν και το κώνειο στο Σωκράτη…στους σωτήρες τους…)
Παιδιά μου!..
Ἐγώ, παιδιά μου, κατὰ κακή μου τύχη, ἐξ αἰτίας τῶν περιστάσεων, [size=6]ἔμεινα ἀγράμματος [/size]καὶ διὰ τοῦτο σᾶς ζητῶ συγχώρηση, διότι δὲν ὁμιλῶ καθὼς οἱ δάσκαλοί σας. Σᾶς εἶπα ὅσα ὁ ἴδιος εἶδα, ἤκουσα καὶ ἐγνώρισα, διὰ νὰ ὠφεληθῆτε ἀπὸ τὰ ἀπερασμένα καὶ ἀπὸ τὰ κακὰ ἀποτελέσματα τῆς διχονοίας, τὴν ὁποίαν νὰ ἀποστρέφεσθε, καὶ νὰ ἔχετε ὁμόνοια. Ἐμᾶς μὴ μᾶς τηρᾶτε πλέον. Τὸ ἔργο μας καὶ ὁ καιρός μας ἐπέρασε. Καὶ αἱ ἡμέραι τῆς γενεᾶς, ἡ ὁποία σας ἄνοιξε τὸ δρόμο, θέλουν μετ᾿ ὀλίγον περάσει. Τὴν ἡμέρα τῆς ζωῆς μας θέλει διαδεχθῆ ἡ νύκτα τοῦ θανάτου μας,

Και το 2006 ,ακόμα τρίβουν με συρματόβουρτσες τα ταψιά στο Βιλλαμπάχο…γιατί η TV είναι υψηλή και πρέπει ν ξανανοίξουν τα κρυφά σχολεία,γιά να μάθει την ιστορία του ο κοσμάκης…που το μόνο που τον απασχολεί είναι η ΤΑΤΙΑΝΑ και η ΠΑΡΑΚΜΗ…
Να ψαχτεί ??? Γιατί …Μια χαρά όλα καμωμένα και είναι και πανυγηρτζής…
.ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ Ο ΧΑΡΟΣ…
Υ.Γ Βαγγέλη ότσν ψωνίζω cds στο δισκάδικο SEPULTURA & Αngra με Ξυλούρη ή Χατζηδάκη, πέφτουν ανάσκελα οι πωλητές… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Η μουσική είναι μία…και ο μπακλαβάς γωνία…

man - o kabafhs pote den kseperase to gegonos oti i tote oikogeneia tou ton entyne koritsaki kai katelhkse omofylofylos, auto to pnighro kai mauro styl tou - to sxetika lito kai apperito, to sxedon pezo, den me enthousiazei, mhte auto tou karyotakh. allos pethamenatzhs.

presbebeis kati ?

eisai idios kai xeiroteros, an krazeis kati - pou a) eite den mporeis n allakseis - eite b) den mporeis na ftaseis. dioti a) den exeis elpida b) mporei na to zhleueis endomyxa.

Ναι μάλλον ζηλεύω ενδόμιχα,να ήμουν Λαικός βάρδος [-X :-({|= ,και προς Θεού,ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ να αλλάξει κάτι…400 χρόνια σκλαβιά δε φτάναν [-o< -o< …Να μείνουν όλα ως έχουν ,γιά να διασκεδάζουμε και με κάτι. :D/ :D/ …Δώστε παρωπίδες και ΤΑΜΠΕΛΕΣ,να γελάνε τα παρδαλά κατσίκια στο βουνό…Χωρίς ΤΑΜΠΕΛΑ & γηπεδοποίηση ΟΣΦΠ-ΠΑΟ,δεν υπάρχουν άλλες ομάδες…Ας μείνουμε στις καραμέλλες, ΛΕΦΤΑΛΙΚΑ,ΟΜΟΦΥΛΛΟΦΙΛΟΣ,ΛΕΣΒΙΑ ,ντιγκι νταγκας κλπ…κλπ… χα…χα…χα… :-# ](,) ](,) [-( :lol: :lol:

Φίλε RAINBOW!

Μόνο και μόνο για αυτό που έκανες τον κόπο να παραθέσεις εδώ, και το νόημα αυτού του συγκεκριμένου ποιήματος, θέλω να σου πω ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ!!

Μακάρι το συγκεκριμένο ποίημα να το καταλάβαιναν έστω το 1/3 των ΝεοΕλλήνων… Η χώρα μας θα ήταν ΠΟΛΥ καλύτερη…

einai poly aplo filtate, den trefw oute autapates, oute elpides - oti i ellada mporei na aorthopwdhsei, kai an dw oti den mporw na ta bgalw pera edw, pairnw ta matakia mou kai paw - uk - paw amerikh, paw sto diaolo. Den exw to pseutodillhmata -oh - tha xasw tous desmous mou - dioti oute pampolous exw - kai an thelw mpainw s ena aeroplana kai erxomai - kai sto katw katw ths grafhs - yparxoun kai ta thlefwna. desmous kai filies kaneis aneta.

H ellada, thelei paideia kai ygeia. Kai ta dyo tis ta exoun sterhsei metaxountika ypothetw.
gia pio prin den tha mporousa na pithanologhsw. H dytikopoihsh pou egine apotoma mesa sthn dekaetia tou 80, egine xwris kanena metro. Auto se syndiasmo me to zamanfoudiliki kai tin oxaderfistikh kai kaloperasakikh, bolepsadikh,oportounistikh nootropia pollwn - ta gamhse ola kata thn tapeinh mou gnwmh.

me to na krazeis, deksa zerba kai kentro, mono grafikos katantas. kane kati siwphra i kai hxhra an mporeis - kai an exei apotelesma - tha eisai foreas ths allaghs pou epithimeis - isws breis kai mimites malista.

symfwnw - me ena megalo meros apo ta legomena sou - alla h legomenh sklabia ktl, htan poly prin kai paroti mporei na perase kapoia pragmata, den shmenei oti den mporei kaneis me kritikh ikanothta na aporipsei ta lathi perasmenw genewn, na mhn ta ksanakanei kai oute na diogkwsei klhronomhthises katastaseis.

apla - DEN THELOUN/ME an htele i ellada - oute blakwdh meta emfyliaka symplegmata tha eixe - oute tha sernotan sto bourko tou dikomatismou kai tis rousfetologias ktl ktl …
ypothetw oti to posossto twn leukwn einai endeiktiko - alla - den kanei KAMIA daifora.

giauto - briskw kai thn thesh sou LEYKH - ante AKYRWTIKH - les kati xwris na kaneis TH DIAFORA.

ahem revolution calling !!!

Η φυγή δεν είναι λύση, ξέρουμε ότι η κατάσταση δεν είναι αναστρέψιμη, το βλέπουμε κάθε μέρα, αυτός όμως είναι και ο λόγος που δεν φεύγουμε, είναι η περηφάνια μας, και αυτό που νιώθουμε ως χρέος να κάνουμε σε αυτή τη χώρα που μας πληγώνει κάθε μέρα. Το να μένουμε εδώ και να καίμε τα καράβια μας, προκειμένου ακόμα και να μπούμε στον πειρσαμό να φύγουμε να μην μπορούμε πια. Οι σύγχρονες Θερμοπύλες δεν είναι τα παλιά στενά, δεν θα πάρουμε σπαθιά στα χέρια μας πλέον, θα κρατήσουμε μέχρι το τέλος πολεμώντας για όλα αυτά που νιώθουμε σωστά και δίκαια, προσπαθώντας να δώσουμε εμείς ένα παράδειγμα για τις επόμενες γενιές, ότι οι λίγοι δεν εγκατέλειψαν τον αγώνα το 2006. Ο κάθε ένας, μέσα από κάποιο forum, από μια εφημερίδα, από ένα περιοδικό, από μια στήλη, από μια συζήτηση με κάποιο γνωστό του. Αυτές είναι οι Θερμοπύλες μας, και εμείς δεν είμαστε Σταυροφόροι, για να ελευθερώσουμε αγίους τόπους, θα μείνουμε εδώ μέχρι να τους βάλουμε στον κόπο να μας σκοτώσουν. Αυτή είναι η τιμή μας.

Ανατριχιασα με την δηλωση του προηγουμενου ποστ… !!!

ego pali…???..lypamai alla den exo kamia ethniki synidisi…ego niotho olon ton kosmo patrida mou…

εσιυ καλέ μου, τράβα να αντιγράψεις κάνα cd…

Καλε μου μηπως εχεις μανιες καταδιωξεως και νομιζεις οτι ολοι σε μισουνε και στην λενε ???
Απλως δηλωσα οτι ανατριχιασα με το ποστ σου γιατι το βρηκα ακρως ρομαντικο κλπ κλπ .

Χμ τωρα για αυτο που λες
ποτε δεν αρνηθηκα οτι αντιγραφω cd , οπως και αγοραζω, αλλα για αλλη μια φορα εισαι εκτος θεματος .

Α πρεπει να σου εχω αντιγραψει και κατι cd …οχι πολλα το πολυ δυο τρια και μαλιστα τα παιζεις που και που στο μαγαζι που βαζεις και μουσικη … Α και κατι αλλο μην το ξεχασω … για να μιλαμε και με αποδειξεις …

http://www.rockpages.gr/selidesrock.htm

.

Γιατι μαλλον τυγχανει να εχεις και μνημη χρυσοψαρου το τελευταιο διαστημα…

Σορρυ στους υπολοιπους για το offtopic αλλα πρεπει μερικα πραγματα να ξεκαθαριζοντε γενικως και να μην αιωρουντε.

.

Γιατι μαλλον τυγχανει να εχεις και μνημη χρυσοψαρου το τελευταιο διαστημα…

Σορρυ στους υπολοιπους για το offtopic αλλα πρεπει μερικα πραγματα να ξεκαθαριζοντε γενικως και να μην αιωρουντε.[/quote]

ΕΙΣΑΙ UFO???

μήπως έπρεπε να σε πω πχ “Μπαγλαμά” για να κατλάβειις ότι στην είπα για πλάκα??

Φέρε τώρα τα cd και άσε τις παπαριές!!

Φίλε sirjim σειρά μου,να ανταποδώσω συγχαρητήρια,γιά την ανάλυση σου του καθενός της ατομικής μας Θερμοπύλης και το μετερίζι… Φϊλοι ANgel ,karja_kurunen,chk_chillin αν αντιληφθούμε ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ,ΔΕΝ ΔΥΝΑΝΤΑΙ ΝΑ ΣΤΕΡΙΩΣΟΥΝ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΕΣ ΠΛΗΡΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΣΩ-ΕΑΥΤΟΝ ΜΑΣ…ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΑ…Τα προβλήματα είναι κοινά,μοναξιάς,επικοινωνίας,κοροήδίας πολιτικών,ανευθυνότητα,του κατοίκου της μεγαλούπολης και της υπαίθρου,είτε Ευρώπης είτε Αμερικής…Ο πλανήτης ειμαστε πλέον ένα χωρίο με το internet και το αεροπλάνο…
Ομως δεν αντιλαμβάνεται ,ούτε βιώνει ο καθείς τα προβλήματα το ίδιο στο πετσί του,ούτε μπορούμε να μιλάμε γιά εμφυλιακές ιδεολογίες Πράσινος-Βένετος, προοδευτικός-συντηριτικός και καραμμέλες παντός κομματαρχίσκου,κουνώντας σημαιάκια…Οι παγκόσμιες εξελίξεις είναι ραγδαίες και μας ξεπερνούν…

Ωστόσο το πρώτο βήμα είναι αυτό που πρεσβεύει ο Roger Waters ? ιδρυτής των Pink Floyd σε παλιό ΒΗΜΑ της Κυριακής
][color=blue:3be3bc90ac]Oι σημερινές ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ δεν ξεκινούν πια από τους δρόμους, αλλά από τον ίδιο μας τον εαυτό[/color][/size:3be3bc90ac]?
:idea: συνεχίζει λέγοντας
[color=red][size=6]Κανένα κράτος και κανένα έθνος δε θα βελτιωθεί αν πρώτα εμείς οι ίδιοι δεν μάθουμε να παίρνουμε καθημερινές μικρές αποφάσεις που μας κάνουν περισσότερο ανθρώπινους .Κάθε μικρή μας πράξη προς τη σωστή κατεύθυνση είναι μια μικρή προσωπική επανάσταση του ΕΑΥΤΟΥ μας[/size][/color]?

Ο ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ, που ΣΗΜΑΔΕΨΕ τον 20ο αιώνα με τα ΕΠΟΣ του The wall παρουσιάζοντας το ζωντανά ,μαζί με πλειάδα καλλιτεχνών (Scorpions,B.Adams,M.Faithfull,C.Loper,O`Conor κλπ) γκρέμιζοντας το ΤΟΙΧΟΣ του αίσχους στο Βερολίνο, όπου τυπικά έλαβε τέλος ,ο ψυχρός πόλεμος?

Σε πείσμα των καιρών μας έγράψε επί 16 χρόνια την ΟΠΕΡΑ εμπνευσμένο από τη Γαλλική Επανάσταση Ca ira
[size=7]Ο συμβολισμός του έργου είναι στη συνέντευξη:

  1. η όπερα έως αρχές 20ου αιώνα αποτελούσε το μοναδικό μέσο διασκέδασης ελλείψει TV,των ευρύτερων κοινωνικών μαζών ?
  2. Τα ζητήματα της φτώχειας, πείνας των λιγότερο προνομιούχων πληθυσμών από το 1789 έως σήμερα η κατάσταση δεν έχει βελτιωθεί στο ελάχιστο?.εφόσον Αφρική, Ασία εκατομμύρια άνθρωποι ζουν με λιγότερο από 1 δολάριο τη μέρα ??
    Θυμήσου όταν ήσουν νέος και έλαμπες σαν τον ήλιο Shine on you crazy diamond…H ΤΕΛEΙΑ ΚΑΙ Η ΠΑΥΛΑ ΣΤΗ ΤΕΧΝΗ
    Change yourself & the WORLD NOW [/size]

Aρα sirjim έπεσες διάνα…Τhanks…Α revolution CALLING again on an Operation Mindcrime 2…και η ΡΟΚ μουσική τυγχάνει να είναι βιωματική κοινωνική πράξη & έκρφραση…πέραν της διασκέδασης… :^o :-- 8- :-s ](,) ](,) ](,) ](,)

re paidia, mi grafete toooooosooooo megala post…katantaei vareto!syggnomi file/fili rainbow, alla den to diavasa kan to post sou, mono tis protes seires…einai too much gia kyriaki mesimeri…emena i kardia mou vrisketai se olo ton planiti.den eniotha pote ellinida, alla oute kai kapoias allis ethnikotitas. pantos sigoura oxi ellinida…telika poia eimai? :roll:

sorry βρε girl…Ιm a boy stop...Im falling in love with Cristine from Lacuna Coil …Stop
Δε μπορούσα να το κόψω,νομίζω…και γω μαζί σου ,αιαθάνομαι πολίτης αυτού του κόσμου μόνο…δε θέλω σύνορα…αλλα θα καταργηθούν το 2090,όταν θα ολοκληρωθεί η ανακύκλωση ωριμότητας των γενεών… :wink:

tha douleves pote se skiladiko gia na vgaleis lefta???

egw pados tha to ekana giati to xrima ine poli kai opoios asxoleite i tha asxolithei me tin mousiki epagelmatika tha me katalavei…