Οι "παίζουμε όλο το δίσκο μας του 1911" περιοδείες

Μόνο εμένα μου φαίνονται θλιβερές οι “παίζουμε όλο το δίσκο μας του 1911” περιοδείες???

Nope :wink:

Γιατι? Αφου γουσταρει ο κοσμος και ειναι κατι που δεν γινεται καθε μερα. Ετσι και θα εχουν κινητρο να ξαναδει καποιος το γκρουπ αφου θα ακουσει κατι αγαπημενο ζωντανα (και πιθανα σπανια live κομματια) και καποιος που δεν εχει ξαναδει το γκρουπ θα ψηθει για τα καλα να παει.

Με την προϋποθεση να μην γινονται καθε τρεις και λιγο.

Μάρσιαν όταν μεγαλώσεις θα γίνεις σπουδαίος οικονομολόγος. :thumbup:

Εγώ πάντως θα προτιμήσω ένα λάιβ που ο καλλιτέχνης θα εκφράζεται μέσω της μουσικής του, και δε θα παίζει τα απαρχαιωμένα σουξέ για να έρθει περισσότερος κόσμος.

Aν το σετλιστ ειναι αυτο, τη λες τραγικη;;;:-k

[SPOILER]
First Set

  1. The Spirit Of Radio
  2. Time Stand Still
  3. Presto
  4. Stick It Out
  5. Workin’ Them Angels
  6. Leave That Thing Alone
  7. Faithless
  8. BU2B
  9. Freewill
  10. Marathon
  11. Subdivisions

Second Set
[B]12. Tom Sawyer
13. Red Barchetta
14. YYZ
15. Limelight
16. The Camera Eye
17. Witch Hunt
18. Vital Signs[/B]
19. Caravan
20. Drum Solo
21. Closer To The Heart
22. 2112 Part I: Overture
23. 2112 Part II: The Temples Of Syrinx
24. Far Cry

Encore:
25. La Villa Strangiato
26. Working Man [/SPOILER]

Και κάτι περισσότερο από τραγική.

[SPOILER]Δεν ακούω Ρας :p[/SPOILER]

εδιτ προς από κάτω:

εγω συμφωνώ άπειρα με Bleeding Και το συζηταγα πριν δυο βδομαδες μ’ έναν φίλο μου. Το πόσο μου τη σπάνε αυτές οι συναυλίες: worst enemy (playing ταδε)

Ε, τοτε πες “ειμαι βλακας” …δεν τρεχει. :stuck_out_tongue:

Το θεμα για μενα εχει ως εξης.

Αν η συναυλια εχει ως μοναδικο της κομβικο σημειο την αναπαραγωγη ενος δισκου, ειναι μαλακια.

Αν ομως θελει η μπαντα 8-10 κομματια απο τα 25-30 του σετ να προερχονται απο ενα δισκο, μαγκια της.

Και γι’ αυτο εφερα ως παραδειγμα τους RUSH …οχι επειδη ειναι το καλυτερο γκρουπ του πλανητη (8)), αλλα επειδη κανουν μια περιοδεια ΚΑΙ για το Moving Pictures παιζοντας παραλληλα αλλες 17 κομματαρες.

Χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι οι 5 εμφανισεις του Springsteen στο New Jersey για να καταλαβετε τι εννοω.

Ισως να εχεις δικιο. Ισως να το λεω αυτο καθως δεν εχω δει τους Paradise Lost (στη προκειμενη περιπτωση) και εχω κωλοχαρει. Αλλα ρε συ, στις συναυλιες δεν πας παντα/μονο για να εκφρασεις τον εσωτερικο σου κοσμο. Πας και για να περασεις καλα. Απο αυτην την αποψη, θεωρεις τετοιες κινησεις τοσο κακες? Εφοσον γινονται πιο σπανια ξαναλεω, σε φαση kinder εκπληξη.

Α και μισω τα οικονομικα, ελπιζω να μην καταληξω εκει περα :stuck_out_tongue:

Οι Rush ειναι εκτος συναγωνισμου!

Το θέμα είναι ότι για πολύ άλλο κόσμο, οι paradise lost και οι κάθε P.L. δεν είναι το ντρακονιαν ταιμς μονο.

Ναι αλλα δεν μπορουν να παιζει το καθε γκρουπ οτι θελει ο καθενας απο εμας.

Ε γι’ αυτό διαφωνώ με αυτήν την επιλογή τους

(καθενας απο σας θελετε το ντρακονιαν ταιμς. Στην πλειοψηφια σας)

Τεσπα ειναι κι αλλοι λογοι

καποια στιγμη θα τους αναφερω

Διαφωνεις αλλα δεν μπορεις να τους κατηγορησεις οτι κανουν κατι κακο.

Ενηγουεη, αυτο που ηθελα να τονισω βρισκεται στο πρωτο ποστ αυτης της σελιδας (οχι οτι οι Rush ειναι εκτος συναγωνισμου :stuck_out_tongue: )

Δεν καταλαβα …γιατι οχι;;; :smiley:

Το αλλο ονομα που ψαχναμε οι Children Of Bodom;;; :-s

Ένιγουέι είναι μεγάλη κουβέντα αυτή, ας συνοψίσουμε πως για μένα όταν βλέπω “Οι Χυσαμόλ περιοδεύουν και παίζουν ολόκληρο το ‘καυτά χυσομαπίδια’ του 1992” καταλαβαίνω πως η μπάντα έχει ξοφλήσει.

ν’ ανοίξει θρεντ αν θέλετε μι τα γαμήσουμε κι όλα εδώ

Οκ. Δεκτο.

Αηρον δεν παιζει να ειναι οι COB το αλλο ονομα.

Με το Parallels παντως δε θυμαμαι αναλογη συζητηση.

Νταξει μωρε,αυτος που τους εμαθε προσφατα και ο ενθουσιασμος του ειναι ακομα φρεσκος λογικο ειναι να μην εχει χωρο στο κεφαλι του για κραξιμο και να του βγαινουν μονο καβλες,ο ‘‘παλιος’’ θα ειναι πιο σκεπτικος.Ειναι αληθεια οτι αν παιζαν καποιο αλλο ολοκληρο κι οχι το πιο δημοφιλες τους θα βοηθουσε περισσοτερο στο να αντιμετωπιστει η κινηση ως ‘‘τιμαμε τη κληρονομια μας,θελουμε να παιξουμε διαμαντακια’’ κτλπ.Τωρα βρωμαει μαρκετινγκ το πραμα αλλα οπως και να χει οι φρεσκοι φαμποιδες εχουν καθε λογο να την παιζουν,εγω τους δικιολογω.

Απλα ειδα οτι ανακοινωθηκαν σημερα σε κλειστο χωρο και το συνδυασα με κεινη τη φημη.

Μακαρι να μην ειναι, μπας και σκασει κατι αλλο που θα με ενδιαφερει. :stuck_out_tongue: