Εξωγήινοι!

^^^

Όπως είχε πει και ο Neil DeGrasse Tyson (στο περίπου):

“To DNA των ανθρώπων είναι κατά 1% διαφορετικό από τους πιθήκους και αυτό μας διαφοροποιεί τόσο που πήγαμε από τη νοηματική γλώσσα στο να φτιάξουμε το Hubble Telescope. Και αυτή είναι μια τεράστια διαφορά. Φανταστείτε τώρα έναν εξωγήινο πολιτισμό που να είναι 1% εξυπνότεροι από εμάς. Θα τους πηγαίναμε τον Stephen Hawking και θα έλεγαν “Αχου το, παίζει την κβαντική μηχανική στα χέρια του…και ο μικρός Τζόνι μπορεί να το κάνει αυτό”. Η διαφορά μας θα ήταν τεράστια. Το να περιμένουμε να επικοινωνήσουμε με τέτοιου είδους όντα είναι μάταιο γιατί δεν τους προκαλούμε ενδιαφέρον. Πείτε μου, πότε ήταν η τελευταία φορά που πήγατε βόλτα στο πάρκο και σταματήσατε για να μιλήσετε σε ένα σκουλήκι;”

την περασμένη τετάρτη μετά τη βροχή

http://www.cosmo.gr/Lifestyle/Celebrities/synenteyxeis-celebrities/noths-sfakianakhs-h-xrysh-aygh-einai-h-shmerinh-17-noemvrh.2035954.html

Τελικά οι εξωγήινοι υπάρχουν;

“Υπάρχουν αποδείξεις, για όντα νοήμονα, τα οποία υπάρχουν και έχουν κάνει επισκέψεις. Αυτά τα γνωρίζουμε, διότι έχουν αφήσει τα χνάρια τους. Ο Παρθενών δεν γίνεται να είναι δημιούργημα από άνθρωπο, όπως και οι πυραμίδες”, κατέληξε ο τραγουδιστής.

Notis…προτείνω να εφαρμόσουμε βασανιστήρια αλα yakuza πάνω του

Aπάντηση πήρες; :stuck_out_tongue:

ναι. μου είπε οτι υπάρχουν εξωγήινοι!!

Μετά η φάση ήταν κάπως έτσι; http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QuB3kr3ckYE#t=68s

οχι… οταν πήγα να το φάω, με κοίταξε στα μάτια και το λυπήθηκα.
*σταματάω το οφ τοπικ

Μπορεί να νόμιζε ότι το αποτύπωμα του παπουτσιού σου ήταν crop circle

[SPOILER]πέρα από την πλάκα πάντως, βρέθηκε νερό σε μορφή πάγου στον ερμή. οπότε η πιθανότητα για εξωγήινους σε μορφή βακτηρίων και μικροβίων είναι αρκετά αυξημένη[/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

το εμαθα κι εγω αυτο αλλα για τον Αρη…και ενας καθηγητης μου(τωρα δεν ξερω αν ειναι και εγκυρη πηγη :stuck_out_tongue: ) μου ειπε οτι ο Αρης ενδεχεται στο παρελθον να ειχε ατμοσφαιρα οπως της Γης και να μπορουσε να συντηρησει ζωη αλλα τωρα λογω του διοξειδιου του ανθρακα που εχει συγκεντρωθει στην ατμοσφαιρα του ειναι αδυνατο …αλλα αν υπαρχει παγος…δηλαδη νερο…λογικα καποια μορφη ζωης θα υπαρχει :slight_smile:

Για τον Άρη λένε ότι έχουν βρει ίχνη νέρου. Αυτό που λέει ο καθηγητής σου το έχω διαβάσει και εγώ, απλά νομίζω έχει να κάνει με την πολύ μικρή ατμόσφαιρα του Άρη (μόλις 3χλμ) εξ’αιτίας της ηλιακής ακτινοβολίας και βασικά λένε ότι στο μακρινό μέλλον (όταν δηλαδή η Γη χάσει το μαγνητικό της πεδίο που λειτουργεί σαν “αλεξίσφαιρο” στην ηλιακή ακτινοβολία) θα γίνουμε σαν τον Αρη.

Για τον Ερμή είναι καινούρια ανακάλυψη

Ναι…και αυτο για το μαγνητικο πεδιο καπου το εχω διαβασει…ενδιαφερον αυτο για τον Ερμη:D …ισως να υπαρχει ζωη εκει …

4 Likes

Πωωωωωωωωωωωω επιτέλους μια μεγάλη είδηση που δεν έχει να κάνει με ιούς, Τουρκία και αμερικάνικες εκλογές

1 Like

https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/radio-burst-fast-galaxy-milky-way-b1590956.html

Mysterious radio signal is coming from inside our galaxy, scientists announce

7 Likes

Θα ξέχασε κανένας εξωγήινος το τρανζιστοράκι του ανοιχτό :smile:
Πέρα από την πλάκα, αν έχει περιοδικότητα, πιθανότερο να προέρχεται από κάποια αστρική πηγή ή κάτι σχετικό.

1 Like

Η σου λέει 2020 έχουμε… why the fuck not?

Ωραιο τοπικ.

Απο μαθηματικη σκοπια, ειναι σχεδον βεβαιο οτι υπαρχουν ή υπηρχαν ή θα υπαρξουν ή all of the above.

Μεχρι να υπαρξει evidence, λεμε οτι as far as we know we are alone.

Αλλα δυσκολο πολυ να ειμαστε μονοι μας σε ολο το Συμπαν. Η πιθανοτητα αγγιζει το 0.

2 Likes

Είμαι πολύ αισιόδοξος ότι δεν θα αργήσει η μέρα που θα βρεθούμε ενώπιον μεγάλων ανακαλύψεων

Ήδη μέσα στο 21 θα τεθούν σε λειτουργία τηλεσκόπια για την μελέτη εξωπλανητων

Νιώθω πολύ τυχερός που ζω σε αυτή την εποχή

5 Likes