Παιδικές εμπειρίες

Παιδικές εμπειρίες λοιπόν…

Γράψτε εδώ διάφορες άκυρες ή καμμένες εμπειρίες απο την παιδική σας ηλικία…

Αυτή θα την αφιερώσω στον powerslave και στην bloody angel, που παραλίγο να τους βγάλω την coca cola από την μύτη.

Ήμουν 4-5 χρονών? και όπως και τώρα, ό,τι βρίσκω το βάζω στο στόμα μου.
Τότε είχα βάλει 10 δραχμές? καθώς ?έπαιζα? με το κέρμα το κατάπια.
Σηκώθηκα και πήγα στην μητέρα μου και κάναμε τον εξής διάλογο:
Ράνια: Μαμά, αν καταπιείς κέρμα τι παθαίνεις;
Μαμά: πεθαίνεις! [και συνέχισε την δουλειά της]
Μετά από αυτό, γύρισα πίσω στο δωμάτιο. Έκατσα αναπαυτικά στο πάτωμα και περίμενα… τον θάνατο?

Εγώ στα 4 μου είχα βουτήξει σε κάτι αγκάθια, γιατί τα πέρασα για γκαζόν και ήθελα να κάνω βαρελάκι :frowning:

Μου βγάζανε αγκάθια από πάνω μου για κάμποσο καιρό…

Στα 5 είπα την πρώτη μου μεγάλη ατάκα (για την ηλικία μου εννοείται).

Μετά από 6 ώρες μπροστά από ένα πιάτο με μαρίδες, όπου η μάνα μου δε με άφηνε να φύγω αν δε τις έτρωγα και αφού είχε βαρεθεί με τα τερτίπια μου, λέει κοιτώντας προς τα πάνω:
“Κοιτά πείσμα που έχει το σκατό”
Η απάντηση μου ήταν εξαιρετικά γρήγορη και αποστομωτική:
“Αν εγώ είμαι το σκατό, τότε εσύ που με γέννησες τι είσαι; Ο κώλος;”

Μαρίδες δε ξαναμπήκαν στο σπίτι. (Τις δικιές μου τις έφαγε ο πατέρας μου 8) )

ημουνα 5 χρονων κ επαιζα στην αυλη του χωριου. σε μια φαση με πιανει διψα. τρεχω πανω στο σπιτι να πιω νερο. μολις μπαινω στην κουζινα βλεπω ενα ποτιρι μισογεματο το αρπαζω κ το κατεβαζω με μια… ηταν το ουζο του παππου μου…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

μια αλλη φορα επαιζα σε ενα παρκο κοντα στο σπιτι μου στην θεσσαλονικη. Με πιανει ενα τρελο τσιρλιπιπι κ φευγω τρεχοντας σπιτι. ετρεχα ετρεχα κ κρατιομουνα γιατι ηταν ετοιμα να μου φυγουν… φτανω σπιτι χτυπαω το θυροτηλεφωνο ανοιγει η μανα μου κ ανεβενω τρεχοντας τις σκαλες. Σε μια φαση γλιστραω απο την διασηνη μου… Εκεινα τα δευτελολεπτα που αφεθηκα ελευθερος ηταν αρκετα για να μου φυγουν… :oops: :oops: :oops:

[quote=“bluezlick”]ημουνα 5 χρονων κ επαιζα στην αυλη του χωριου. σε μια φαση με πιανει διψα. τρεχω πανω στο σπιτι να πιω νερο. μολις μπαινω στην κουζινα βλεπω ενα ποτιρι μισογεματο το αρπαζω κ το κατεβαζω με μια… ηταν το ουζο του παππου μου…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Mια από τα ίδια μόνο που το ούζο ήταν του θείου μου…με το που το ήπια έβγαλα μια τσιρίδα και άρχισα να κλαίω!!! :smiley: :smiley: Ωραίες εποχές…
karvou η ιστορία σου είναι τέλεια,έχει πολύ γέλιο!

Όταν ήμουνα μικρή (δημοτικό) δεν γούσταρα καθόλου το σχολείο. Δεν διάβαζα ποτέ, ούτε έγραφα με αποτέλεσμα κάθε φορά που ο δάσκαλος μου έλεγε να πω μια άσκηση του έλεγα ότι ξέχναγα το τετράδιο- βιβλίο. Κάθε φόρα η ίδια φάση, ώσπου τα ΄παίρνει μια μέρα ο δάσκαλος στο κρανίο και μου λέει:’’ το τετράδιο το ξέχασες, να φάς ξέχασες?’’
και του απαντάω: '‘άμα ξεχάσω να φάω με πονάει η κοιλία μου… το τετράδιο δεν με πονάει πουθένα!’'και ως απάντηση μου? με πέταξε εξω! 8)

ΟΤΑΝ 6 ΗΜΟΥΝ ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΖΑΜΕ ΤΥΦΛΟΜΥΓΑ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΗ ΠΥΛΩΤΗ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ.Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΙΧΕ ΣΤΑ ΠΛΑΓΙΑ ΤΖΑΜΙ.ΟΠΟΤΕ ΕΝΩ ΤΑ ΦΥΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΑΙΖΑΜΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΩΝΑΖΕΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΩ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ…ΕΤΣΙ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΙ!!! :cry:

ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΑΤΑΚΕΣ…

paidikes travmatikes empeiries?den petaksa pote xartaeto kai den piga pote mpaleto, kati pou goustaro akoma kai simera(genika latrevo ton xoro)
travmatiki empeiria tis manas mou apo tin paidiki mou ilikia? otan imoun tessaron, mpika kai klidothika sto mpanio, pira to ksyrafi kai ksyrisa ta podia mou…meta vgika, piga stin kouzina, gemati aimata kai
ego: mama se ligo tha klaio
mitera:giati tha klais?
ego:giati tha ponao!
aporimeni gyrnaei kai me vlepei mesa sta aimata…exo akoma tis oules sta podia mou na mou to thymizoun…

εσυ ακομα δεν ειπες… η μηπως δεν ησουν ποτε παιδι?

Ντάξει είναι αρκετά…

Για παράδειγμα έχω κλειστεί μέσα στο ψυγείο σε ηλικία 4 ετών, έχω πέσει με τα μούτρα στο τζάκι (τα έκοψα όλα…), μου έχει καρφωθεί αγκίστρι στο πόδι, έχω καρφώσει καρφί στο χέρι μου με σκεπάρνι, έχω φάει λίπασμα (θειικό χαλκό), έχω φάει ντουφεκία στο κυνήγι(στα 12 μου), έχω ντουφεκίσει τον κουμπάρο των γονιών μου(πάλι στο κυνήγι στα 15 μου) … Χαλαρά πράγματα!

ετσι εξηγουνται ολα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Συμπέρασμα: δεν εμπιστευόμαστε ποτέ τον powerslave όταν μας καλεί στο σπίτι του για να φάμε ?κυνήγι?.

Ένα άλλο θεικό που είχα κάνει, όταν ήμουν 3 ή 4 χρονών, ήταν που είχα πιει ένα ποτήρι ούζο [σκέτο]. Το πρώτο μου μεθύσι.
Αυτό ήταν. Φαινόμουν από μικρή πως όταν μεγαλώσω θα έχω έφεση στο αλκοόλ?
:lol:

Το οτι ζείς ακόμα, οφείλεται σε θάυμα δλδ?

Ε δεν την έφαγα και όλη την ντουφεκιά… μερικά σκάγια με πήραν στην πλάτη! Χαχ!

eftapsyxos o thanasakis…ti les vre agori? oute sto ghetto na zouses diladi…s exo etoimo gia inglewood, sto L.A…tha se valo mprosta me kana kalaznikof kai tha se akoloutho… :smiley:

Τελικά, άμα το ψάξεις, όλοι αυτοί που ακούν ποζεριές, έχουν τουλάχιστον τραυματικές εμπειρίες!!! :lol: :lol:
Εντάξει Θανασάκη, δεν θα σε ξανακοροΐδέψω γι’αυτά που ακούς…δεν ήξερα!!! :stuck_out_tongue:

Άντε να γράψω κι εγώ την παιδική τραυματική μου εμπειρία? Σε ηλικία γύρω στα 7, έμενε απέναντι μου μια συμμαθήτρια, η οποία ήταν απίστευτα «ανεπτυγμένο κορίτσι» και αλάνι? Στο σπίτι που έμενα τότε είχε ένα καμαράκι το οποίο είχαν διαμορφώσει οι γονείς μου για να διαβάζω? Μόλις η συμμαθήτρια μου κατάλαβε ότι στο συγκεκριμένο καμαράκι ήμουν συνήθως μόνος μου, ερχόταν να μου αναπαραστήσει τι έβλεπε, όταν παρακολουθούσε κρυφά την κρεβατοκάμαρα των γονιών της? Ξεβρακωνόμασταν λοιπόν και χορεύαμε? Ώσπου μια μέρα ήρθαν δυο θείοι μου, η μάνα μου και η γιαγιά μου και μας βρήκαν τσίτσιδους? Καταλαβαίνετε τι έγινε? Το γέλιο στην υπόθεση ήταν , που ο ένας από τους δύο θείους μου ψιθύρισε στ? αυτί, ΑΞΙΟΣ

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D/ =D>

Ωραιο αυτο, να το γυρισουμε ταινια…

Εκτος αν ειναι ηδη ταινια, γιατι κατι μου θυμιζει…

Υ.Γ.: Το “τραυματικη” μ’αρεσε…

Το τραυματική πάει στο γεγονός ότι μπήκαν στο καμαράκι 4 μεγάλοι άνθρωποι και με βρήκαν τσίτσιδο…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: