Μεταλάδες, τα καλύτερα παιδιά (;)

Μιας και υποτίθεται πως στην ροκ και μεταλ μουσική υπάρχει μεγαλύτερο δέσιμο και πιο ισχυροί δεσμοί (λέμε τώρα :roll: ) πάντα μου ερχόταν στο μυαλό αυτό το ερώτημα. Η απάντηση είναι μάλλον προφανής (ο χαρακτήρας κάποιου δεν έχει να κάνει με την μουσική που ακούει) αλλά μια ματιά που έτυχε να ρίξω σε μερικές σελίδες του facebook τελευταία (ναι έχω πολύ ελεύθερο χρόνο εδώ και λίγο καιρό :stuck_out_tongue: ) μου έκανε εντύπωση στο πόσες σελίδες βρήκα που εξυμνούνταν οι μεταλάδες ως τα καλύτερα παιδιά.

Πάντα πίστευα πως οι φανς αυτής της μουσικής αποτελούν, περισσότερο από κάθε άλλο μουσικό είδος ίσως, μια μικρογραφίας της κοινωνίας. Εδώ μέσα μπορείς να βρεις εν ολίγης κάθε καρυδιάς καρύδι. Από τους μεγαλύτερους μαλάκες ever στα καλύτερα παιδιά, από σατανιστές (ιμιτασιον η μη) μέχρι θρησκόληπτους φανατικούς, και από φανατικούς αριστερούς μέχρι φανς του Καρατζαφέρη.

Βασικά το θέμα δεν είμαι και τόσο σίγουρος αν είναι για το Podium (ας μεταφερθεί στα of topic αν κριθεί απαραίτητο) αφού σκοπός μου είναι μια μάλλον κάπως πιο χαλαρή κουβέντα και λιγάκι κανιβαλισμός επί τους θέματος. Έναυσμα ήταν το blog που ποσταρίστηκε μέσα στο αντίστοιχο με τον τύπο που έθαβε τους μεταλάδες. Το άλλο έναυσμα που είχα ήταν η πελώρια βαρεμάρα μου :stuck_out_tongue:

Μέχρι αρχές-μέσα του '90 οι μεταλλάδες ήταν συνήθως τα αλάνια ου σχολείου… πλέον οι περισσότεροι μεταλλάδες είναι τα φλωράκια και τα φυτά

κατι προγκρεσιβ, κατι ατμοσφαιρικα, κατι φολκ και γενικα οι μαλακιες που ακουνε πλεον φταινε γι αυτο.

Μάλλον έχουμε λοιπόν και την κατηγορία nerd metal πλέον :razz:

Μπα,το Internet ίσως να φταίει κατά κύριο λόγο.
Κλασικά πράγματα.18 χρονών ψαγμένος,να θεωρεί τους Maiden και τους Metallica μπανάλ.
Πάντως ακόμα και σήμερα τα μέταλλα είναι αυτοί που στηρίζουν πιο ενεργά την μουσική,αγοράζοντας cd,πηγαίνοντας σε συναυλίες κτλ.Το κακό βέβαια γίνεται με τους κλασικούς φωστήρες που στην γενιά μας ευδοκιμούν στο διαδίκτυο κατά κύριο λόγο.
Γενικά ψόφο στον ιντερνετικό μεταλά.:p:p:D

Mαλλον τη μουσικη βιομηχανια θες να πεις :wink: :stuck_out_tongue:

Παντως περα απο την πλακα, πλεον δεν εχει καμια διαφορα ο “μεταλλας” με το random “φλωρο”

…επισης κι απ’τους μεγαλυτερους κουτσομπολιδες.

Δεν είναι απαραιτήτως κακό όμως αυτό:)

Για μενα ειναι :wink:

Ωπ πέσαμε σε Κνίτη

[SPOILER]Πλάκα κάνω!
[/SPOILER]

[SPOILER]Είναι μεγάλη κουβέντα αυτή τώρα για την μουσική βιομηχανία αν και θαρρώ αρκετά ενδιαφέρουσα
[/SPOILER]

inb4 cynic’s WRATH.

:-s:-s:-s

Και που σαι ακόμα φίλος. Περίμενε να το δει. Δε θα θελα να μαι online όταν το κάνει, στη θέση σου. Δεν πας να ξανακοιτάξεις τ’ αστέρια μία, να ξανατρομάξεις κάνα ζευγάρι κτλ.;

Μπα.Κάνει κρύο και έχει σύννεφα

WTF!!!#-o [-X

Γραψε κανα ανεκδοτακια κι ασε τα πολιτικα σχολιακια

[SPOILER]Ειχα ηρεμη αντιδραση για να μη δικαιωσω τον Γρακχο :p[/SPOILER]

Suit yourself! :razz:

έντιτ
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Ήθελα να τον αγχώσω λίγο ρε!

Το “πλάκα κάνω” δεν το είδε κανείς:(:frowning:

Τέλος πάντων θα ήταν ωραίο να μιλήσουμε σχετικά με την μουσική βιομηχανία κάποια στιγμή

Να μετονομαστεί σε ‘Μεταλάδες, τα καλύτερα [U]μανάρια[/U]’ και να μπαίνουν μόνο γιουζερίνες να εκθειάζουν παρακαλώ. Οι [COLOR=“Magenta”]κοντομάλληδες [/COLOR]πούλους. :blues:

Εισαι μορφη ρε τρελε, εισαι μορφη. :lol::lol::thumbup:

http://www.youtube.com/watch?v=modsNdAaQwE

Edit, για να είμαστε ον τόπικ:
http://www.youtube.com/watch?v=D4MYjvogizI