Μεταλάδες, τα καλύτερα παιδιά (;)

Μιλάτε και για τους κοντομάλληδες μεταλάδες όμως που έχουν κι αυτοί γοητεία :wink:

Και για να είμαι ον τόπικ: Ναι, είναι τα καλύτερα παιδιά σύμφωνα με την εταιρία στατιστικών ερευνών Neniel Α.Ε.
Χρόνια έρευνας σε Αθήνα και επαρχία μας δείχνουν ότι ο μεταλάς είναι αυτός που θα δώσει ένταση, ζωντάνια ίσως και καφρίλα στην παρέα, είναι καλός, γλυκούλης και όταν καψουρεύεται το εκφράζει με τον πιο δημιουργικό τρόπο, είναι διασκεδαστικός όταν νευριάζει και πετάει ατάκες όπως “Kill em all!”, είναι φίλος πιστός που συνοδεύει και σε συναυλίες. Τί άλλο να ζητήσουμε πια; Όσον αφορά τον σεξουαλικό τομέα φυσικά ο μεταλάς θα είναι πολύ ανώτερος του σκυλά, του ποπά, του κλασσικού, του νερντά, του τζαζίστα κλπ. γιατί όταν θέλει να ρίξει την κοπελιά στο κρεβάτι της λέει “I want you to be my pleasure slave!” και η άλλη τρελαίνεται! Η συνέχεια φυσικά θα είναι εκρηκτική και σίγουρα μπορούν να σας το επιβεβαιώσουν όσοι έλαβαν μέρος στην στατιστική μας έρευνα.

[SPOILER][/SPOILER]

[COLOR=“White”]//////////////[/COLOR]

Αυτό.

Ή no life καρπαζοπαίδια που κάποια στιγμή πέφτει στα χέρια τους ξέρω γω το master of puppets και αλλάζει όλο το lifestyle τους. Αγοράζουν μια μάυρη μπλούζα με τον eddie επάνω, παίρνουν κι ένα μάυρο wrist band με πολύ μικρά καρφάκια (επειδή είναι ακόμα φλώροι) και αφήνουν και μαλλάκι. Σόρρυ δε θα πάρω.

Ωστόσο στο σχολείο μου την έσπαγε και η άλλη κατηγορία μεταλλάδων, οι μή φλώροι. Ϊσως γιατί το αριστερό τους αρχίδι ζύγιζε 5 κιλά και το άλλο 6. Ντάξει φίλε το ότι επί έξι χρόνια (γυμνάσιο λύκειο) γάμαγες την πιο σάπια γκόμενα του σχολείου (επειδή απλά άκουγε μέταλ) δε σημάινει ότι πρέπει να γαμήσεις κι εμάς.

Ως κοντομάλλης λοιπόν και μη μεταλλάς αποχωρώ!:stuck_out_tongue: Καλά το “μεταλάς” παίζει να ναι το πιο άθλιο επιθετο στον κόσμο (απ’ τα πιο αθλια). Ακουστικά πάντα

Τσιου!

http://www.youtube.com/watch?v=0zty6sa4Y0o

Μακρυμάλλη μακρυμάλλη
Άντε βρες κι εσύ μιαν άλλη
Η αγάπη που τις είχες
Ήταν ένα μάτσο τρίχες

Edit: Ρε συ dead, πριν από λιγο Ζούγα πόσταρα! Το ίδιο τραγούδι! :stuck_out_tongue:

και το επίσης γαμάτο του “THE GREEK METAL”

:lol::lol::lol:

Τώρα το πρόσεξα μόνο το THE GREEK METAL είδα αρχικά :stuck_out_tongue:

A! επίσης σε αυτό:

[SPOILER]

[/SPOILER]

να προσθέσω ότι τους θρασάδες τους θεωρώ άλλη κατηγορία. Παλικάρια

Μάγκες τι πάει να πεί μεταλάδες?
Όσοι φοράνε μπλουζές maiden και έχουν μακριά μαλλιά και παπούτσια all star
Νομίζω τέτοιες εποχές έχουν περάσει εδώ και καιρό…
Άντε να πετύχεις τέτοιους τύπους σε κάνα Εξάρχεια η στο Μοναστηράκι
Πάντως εγώ που παλαιότερα είχα μακρύ μαλλί και φόραγα μπλούζα maiden ήμουν καλό παιδάκι και φλωράκι…τώρα που ακούω και άλλα είδη έχω ΞΕΦΥΓΕΙ:p

Οταν ανεβεις τα λεφτα που συμφωνησαμε :stuck_out_tongue:

Από προσωπική εμπειρία θα διαφωνήσω.
Στα σχολικά χρόνια το 80% της παρέας ήταν θρασάδες. Μουσικά λίγο άμπαλοι αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας. Νταξ, καλά παιδιά, ντόμπροι, φίλοι και στα δύσκολα κλπ αλλά πολύ ποτό ρε παιδί μου και γενικώς ρεμαλοκατάσταση αλλά σε ακραία σημεία. Οι μισοί όταν πίναν γίνονταν ΚΑΦΡΟΙ τελείως, άσε που μαθαίνω ότι πολλοί απ’αυτούς έχουν πλέον προβήματα με συκώτια, πνευμόνια κλπ.

Όμορφα πράγματα… :stuck_out_tongue:

Πολύ '80 έγινε το θέμα :lol: οι thrash-αδες, οι φλώροι, οι πανκηδες :lol::lol::lol: μου αρέσει. για να ρίξω και λιγάκι λάδι στην φωτιά λοιπόν ποιοι είναι οι χειρότεροι χαρακτήρες; power-αδες, black-αδες, death-αδες epic-μεταλαδες κτλ.

Place your bets και βγάλτε και κανα φτυάρι :stuck_out_tongue:

Εννοείται ότι οι μπλακμέταλερς είμαστε οι χειρότεροι, BEWARE :!:

γεγονοτα,ολα τους.
Επισης, ΔΕΝ ηταν και τοοοοσο ντομπροι.
Ειδικα οταν ερχοταν στο μουνι…εκει παιζανε ζογκλερικες κωλοτουμπες Φωσκολικων παραγωγων.
Επισης, ΣΟΒΑΡΑ προβληματα με τους τριγυρω τους, ειδικα οταν βρισκονταν μεταξυ αγνωστων.
Μονοι τους, το 90% ηταν κλωσσες.
Με παρεα, μπορουσαν να φτασουν σε απιστευτα επιπεδα καννιβαλισμου.

εδιτ:ααααρχιδια…οι μπλακμεταλερς παιζει να ειστε οι πιο προβληματικοι με ψυχο-εγκεφαλικα θεματα αλλα παραλληλα και οι πιο ευαισθητοι (μετα το σκοτος και το δασος…)

Γι αυτό ακριβώς είμαστε επικίνδυνοι.

πάντως οι καλύτερη φάρα είναι οι NWOBHM-άδες :roll: :stuck_out_tongue:

Στο black γενικά πρέπει να υπάρχουν τα πιο καμμένα άτομα ως τους πιο σωστούς τυπαδες. Μάλλον δεν είναι τυχαίο πως υπάρχουν και πολλές ακροδεξιές μπάντες στον χώρο. Καλά τέτοιοι υπάρχουν παντού βέβαια αλλά στο black το δηλώνουν με μεγαλύτερη υπερηφάνεια.

Μαλακίες, οι ακροδεξιοί είναι άσχετοι από μπλακμέταλ και απλά ασχολήθηκαν γιατί κάπου/κάπως έμαθαν ότι ο Βίκερνες ήταν νεοναζί. Παραμένουν εντελώς άσχετοι με το πνεύμα της συγκεκριμένης μουσικής όμως στο 99% των περιπτώσεων.

οχι αν βρεις τον καταλληλο φακο/φωτοσπαθο, γιου εϊντ…

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ τωρα το γενικοτερο ορο…
ΝΑΙ εχει πλεον καταληξει “αστειο” ακομη και μεσα στους “κυκλους” μας,πιστευω.
Ειναι πλεον η ατακα για αυτους με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ προβληματα.
Αυτο που ξερω απο προσωπικη παντως εμπειρια, ειναι πως ΑΣΧΕΤΑ αν σχεδον παντα υπηρχε καποιος που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εδινε “στιγμα” στους υπολοιπους με το οποιοδηποτε τσαρλατανισμο του (ειδικα σε εφηβικες ηλικιες) οι υπολοιποι δεν ημασταν ετσι.
Το κυριοτερο ισως θεμα, ηταν οτι “φαινομασταν” πολυ σε αυτες τις ηλικιες.Ειτε λογω ντυσιματος, ειτε λογω ανεμελειας και ελλειψης κατανοησης των υπολοιπων ,που παιζει και να μας εβλεπαν ως “κοινωνικα λεπρους”.
[δε πιστευω οτι ημασταν…απλα σε ολες τις φασεις, ενω οι υπολοιποι ξεκινουσαν απο το 0…εμεις παιζαμε απο το -3 (στις γκομενες ας πουμε )λογω δυσπιστιας ισως.]
Παντως, ακομη και τωρα, ο κοσμος που δεν μπηκε ποτε στο τριπ να σκεφτει οτι ειναι απλα μια μουσικη (με γηπεδικες συνηθειες! :stuck_out_tongue: ) εξακολουθουν να εχουν το “γελακι” ως προς τα ακουσματα.
Η αντιδραση βεβαια, ηταν και ειναι παντοτε χειροκινητη, ανοιχτοπαλαμη και με φορα καθετη στα γεννητικα οργανα.

οι Ravecult, για παραδειγμα, ΤΙ ειναι?
Γιατι μου αρεσουν κιολας, οι μαλακες…
(μιλαω για Ελληνες, μιας και με ενοχλει περισσοτερο το να γνωριζω κατι τετοιο για εγχωρια μπαντα)

Οι Ρέηβενκαλτς είναι μια πολύ καλή σατανική/νιχιλιστική μπάντα.
Neeeeext.