Λίστες, Λίστες, Λίστες [2010]

Λεπόν, μαζευομεθα και σχολιάζουμε γενικως τις λιστες που παρουσιασε/θα παρουσιασει το site, τα οποια κανουν ενα ρεζουμε του ετους, για να μη χαθουν τα σχολια στο thread για την εκπομπαρα.

Κονστρακτιβ κριτισισμ παντα ευπροσδεκτο και τα ρεστα.

Μνεια σε facebookικους σχολιαστες απαραιτητη.

Πρωτη λιστα, τα 30 Καλυτερα, συμφωνα με ψηφοφορια των συντακτών

http://www.rocking.gr/articles/I_antistrofi_metrisi_ksekinise_To_Rockinggr_epilegei_tis_30_kuklofories_tou_2010_Suntonisteite/8731/

Χωρίς ΟΖΖΥ και ΜΕΪΝΤΕΝ δεν πάτε πουθενά.

Σιγά, μωρέ προβοκάτορα! Λες και χρειάζεται να μπεις εσύ και να το γράψεις δήθεν. Αφού μπαίνει κοσμάκης και το γράφει από μόνος του, με πάσα ειλικρίνεια και σθένος ζηλευτό. Κρατηθείτε, βρε χαχανούληδες!

On a more serious note: αναρωτιέμαι ποια χρησιμότητα έχει να διαβάζει κανείς μουσικό Τύπο, όταν ενδιαφέρεται να ενημερωθεί μόνο για όσα πράγματα ήδη ξέρει. Ας πάει στα official site και στα fan forum.

Νομίζω πως έπεσαν σε παγίδα με την λίστα. Προσπάθησαν να να βάλουν άγνωστα ονόματα τα οποία παρουσιάστηκαν σαν μεγάλες ανακαλύψεις αλλά μάλλον για όσους δεν έχουν ίντερνετ και δεν διαβάζουν μουσικά sites πέραν αυτού και του… pitchfork - πχ οι Midas Fall, όχι δεν είναι τόσο καλοί για νο4. Επίσης κάποια άλμπουμ ανέβηκαν πολύ επειδή μάλλον τα ήξεραν όλοι - Arcade Fire, Slash, Christ που είναι Έλληνες κοκ. Και αν δεν μπορώ να μιλήσω για τους πρώτους σαν αρνητικά προκατειλημένος μπορώ να πω πως καλοί οι Christ φέτος αλλά εύκολα βρίσκεις πολλά και καλύτερα πράγματα φέτος, καλός αλλά τελικά άνισος ο Slash. Τέλος, Black Country Communion; Γιατί; Οι να -το πω παρόμοιοι;- Volbeat ήταν κατώτεροι ή απλώς θάμπωσαν τα ονόματα των πρώτων; Η Taddy Porter μπήκε σαν πιο όμορφη από την Laura Pleasants κ.ο.κ. ;

Αν δεν δούμε λίστες συντακτών συν τρόπο βαθμολόγησης δεν μπορούμε να πούμε τίποτα ακόμα.

Εεεεεπ, σε τσάκωσα :stuck_out_tongue:

άγνωστα ονόματα:!: που είναι ozzy, maiden, atheist, firewind και άλλα πολλά;

Εεεεπ, σε ξανατσάκωσα χ10. Το νου σου…

Αντε ζάρκα αγόρι μου δώσε μας τη λίστα σου να κολυμπήσουμε στην λάσπη 8)

Εκεί που τους αξίζει :!:

Λίστες και μαλακίες… Ρε Ζάρκα, δώσε μας τις “υπόγειες” κυκλοφορίες σου, να μάθουμε μπαλίτσα…

#-o Η Grace Potter ήθελα να πω! :lol::lol:

Τι εννοείς;

πάντως εμένα που εχω περιορισμένη ευθύνη, εεεε, που έχω περιορισμένο εύρος ακουσμάτων δεν με χάλασε κάτι…
απλά βρήκα λάθος την ύπαρξη(στη λιστα.οχι γενικά:p) των rotting christ…

*και καταχάρηκα που το road salt ήταν τόσο ψηλά
**θα τσεκάρω και Immolation(μπάντα για να τρως το φαγητό σου γρήγορα :lol:) και Widespread Panic
***και μπράβο και για το Nightmare :smiley:

Παπά Ζούγκλα μου, εφέτο λέω να μην δημοσιευθεί γιατί με το #1 μου, θα πάει σύννεφο το κοράκι (κραααα-κραααα) :lol: Θα επανορθώσω όμως με τις underground κυκλοφορίες, εκεί είναι το πραγματικό ζουμί…η ΜΟΝΗ αλήθεια :papas:

Έχω την αίσθηση πως οιαδήποτε συσχέτιση μεταξύ Black Country & Volbeat είναι άτοπη όσον αφορά το μουσικό είδος, εκτός κι αν δεν εννοούσες αυτό οπότε πάσο και δεύτερον οι Volbeat είναι μεγάλη αγάπη για το σάητ. Καλά, στα πάρτυ μας δεν έρχεσαι;

Ήταν μια συσχέτιση όπως θα ήταν και αυτή μεταξύ Potter και Pleasants αν δεν τα έκανα σαλάτα στο μυαλό μου με τα γνωστά αποτελέσματα. Του στυλ, να αυτοί , θεωρητικά, [B]και ούτε ακριβώς οπότε έβαλα και ερωτηματικό[/B], παίζουν hard rock- blues rock, γιατί δεν άξιζαν να μπουν στην λίστα, ενώ έχουν ένα πάρα πολύ καλό άλμπουμ. Ήταν γενικά ελαφριά συσχέτιση όπως θα ήταν και η άλλη με την οποία έγινα περίγελως. :lol: Αχ, αλτσχάιμερ.#-o

βγαλμένο από τη ζωή.

Λίστα χωρίς 65daysofstatic δεν είναι αποδεκτή [-X

Τολης Δοσης απαραδεκτος ε :smiley:
Τι Avenged Sevenfold ρε μαν :stuck_out_tongue:

Ελα λιγα τα λογια σου…

Ησουν και εσυ λοιπον ενας απο αυτους που ψηφισαν Μιντας Φολ και Αρκεηντ Φαηρ !

Καρβου σε πιασαμε :stuck_out_tongue:

Περίμενα πώς και πώς να γίνει το ποστ στο fb περί “μεηντεν και 2010”.
Τώρα απλά sit back and enjoy. :smiley: