Λίστες, Λίστες, Λίστες [2010]

Maiden prwtoi ekei prepei na EINAI H IRON MAIDEN PSILA .FILE ESU POU DEN EISAI FLOROS KAI PSIFISES KAI EGW DN KSERW TI … OTAN ESU H H BANDA POU PSIFISES KANEI AUTA POU EKANAN KAI KANOUN OI MAIDEN TOTE THA TOUS KRINEIS TWRA APLA KATSE KAI APOLAUSE THN LISTA … UP THE IRONS !

[COLOR=“White”]
_________[/COLOR]

Εγώ έχω να πω σε όλους τους φορουμίτες που κάθονται και γκρινιάζουν σ’ αυτό το θρεντ σαν κυριούλες που κουτσομπολεύουν πίνοντας το τσαγάκι τους, να βγουν εκεί έξω στα comments το facebook να βριστούν στα ίσα, σαν άντρας προς άντρα αν τους βαστάει. 8)

δεν ψαρώνουμε με ψευτοδιλήματα.

Άλλα κόμεντς εδώ:
http://rocking.gr/articles/Ta_kalutera_tou_2010_Ti_psifisan_kai_ti_diabasan_oi_anagnwstes_tou_Rockinggr/8908/

άλλα εδώ:
http://www.rocking.gr/articles/Ta_kalutera_tou_2010_Ti_psifisan_kai_ti_diabasan_oi_anagnwstes_tou_Rockinggr/8908/

Το σάιτ αποπροσανατολίζει το κοινό λαϊκό αίσθημα και προωθεί την πόλωση.
Οπότε κάνουμε κι εμείς τη δική μας ΕΛΙΤΙΣΤΙΚΗ φάση εδω πέρα. :blues:

δεν εχουμε fb:har:

αν και θα’ χε πλάκα την παρούσα φάση

Από πόσες δεκάδες οπτικές είναι λάθος αυτή η νοοτροπία!

Διαδικτυακό wall of death. Μάνο, άμα χτυπήσει κανείς θα σου βρω ποινικές ευθύνες.

Καταλαβαίνω πως μπορεί να το αντιλαμβάνεσαι.

Όμως δε το λέω επειδή δεν μπήκαν οι δικές μου επιλογές στην 30άδα (στ’ αρχίδια μου κιόλας). Απλά [B]εντέλει [/B]δε γουστάρω να συμμετέχω σε μία ψηφοφορία όπου πολλοί ψηφοφόροι (οι περισσότεροι), πολλές επιλογές τους, πολλά κρητήρια και η νοοτροπία που αυτοί έχουν για τη μουσική είναι [B]κατ’ εμε [/B]για τον πούτσο.

Αντιθετως στο δημοψήφισμα των χρηστών του φόρουμ για το τοπ20 της δεκαετίας γουστάρα τίγκα που συμμετείχα, και είμαι ικανοποιήμενος από το αποτέλεσμα, ασχετα με το αν αυτο περιεχει αν θυμαμαι καλα μονο μια επιλογη μου

παντως πιστευω οτι εισαι λαθος για grand magus.το kvelertak δεν μου πολυαρεσε,μετα απο 2-3 ακροασεις το βαρεθηκα,αλλα το hammer of the north ειναι πολυ καλο αλμπουμ πιστευω.

Εάν απέχεις εσύ και όποιος άλλος έχει παρόμοια κριτήρια ή νοοτροπία με εσένα, τότε η αποχή αυτή συνδράμει στην διαιώνιση αποτελεσμάτων με τα οποία θα διαφωνείς. Απλόν.

:dunno:

όχι, δε λέω ότι δεν είναι καλοί δίσκοι (άσχετα αν δε με ξετρέλαναν.ειδικά το kvelertak).αυτό που θέλω να πω είναι ότι η ύπαρξη στη λίστα κάποιων όχι και τόσο προβλεπέ επιλογών όσο οι maiden, οφείλεται τελικά στην προώθηση που πήραν από το χάμερ αυτοί οι δίσκοι.

ρε συ horror
εκανες παρατηρηση για kvelertak και grand magus
2 δισκους που το αξιζανε να ειναι σε τελικες λιστες
ενω το dimmu borgir που ειναι αναμεσα σε αυτα τα 2 αλμπουμ σου φαινεται φυσιολογικο,ε?

και αυτο που λες για προωθηση
ισχυει και το ιδιο για τους arcade fire
γιατι μην μου πεις οτι δεν βλεπεις οτι το suburbs ειναι ο μονος δισκος που δεν συναπτει με τα υπολοιπα ονοματα…

μα δεν κατάλαβες. ίσα-ίσα εγώ λέω ότι είναι καλό που μπήκαν αυτοί οι δίσκοι.απλά το point μου είναι πως δε θα έμπαιναν αν δεν υπήρχε η προώθηση από το χάμμερ.
όσο για το suburbs, είναι σίγοθρα ο κοινός παρονομαστής όλων των indie/alternative τύπων.εξ ου και η παρουσία του.

Πάντως εγώ δεν περίμενα να βγουν πρώτοι οι μέηντεν, χωρίς πλάκα. Ίσως επειδή δίνω σημασία σε ποσταρίσματα και θρεντς 20 το πολύ ατόμων εδώ μέσα, έχω σχηματίσει την πλασματική εντύπωση ότι το ρόκιν έχει γούστο :stuck_out_tongue:

Καλως ή κακως, ο μέσος αναγνωστης διαφερει πολυ απο τον μεσο φορουμιτη. Δειτε πχ τα ΦΒ κομμεντς των περισσοτερων, θα ´αντεχαν´ στο φορουμ;

Δεν το γνωρίζουμε αυτό, θα πρέπει να τους ενθαρρύνουμε να γραφτούν :!:

Επίσης, κάντε ΑΝΘΟΛΟΤΖΙΣ με τα καλύτερα κόμμεντς για μας τους φτωχούς εργαζόμενους που δεν μπορούμε να δούμε fb.

εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται ο κόσμος να μπερδεύει όσα γράφονται στο site (από τους συντάκτες), με όσα γραφονται από τους users στο forum και όσα γράφονται από τους αναγνώστες. τόσο δύσκολο είναι;

όπως και να έχει εγώ κρατάω κάποια θετικά και ένα εξ’αυτών είναι ότι κάποια ονόματα μπαίνουν στην υπόληψη του έλληνα ακροατή, έστω και με διαφορά φάσης, όπως οι Avenged Sevenfold, οι Disturbed ή οι Stone Sour και κυρίως οι Alter Bridge.

Μόλις παρατήρησα ότι ο Tankian υπάρχει 2 φορες (!) τόσο με το άλμπουμ που έβγαλε, όσο και με το live με τη συμφωνική ορχήστρα!

έτσι από περιέργεια, η φορουμική λίστα της δεκαετίας δεν αρέσει?

μπαρδόν;
εγώ πάντως είχα ψηφίσει, αλλά δεν θυμάμαι να έχω δει κάπου αποτελέσματα.

Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο κρυμμένα, αλλά υπάρχουν:

metrioi kai kakoi diskoi apo megala group - bl maiden, helloween ktl psila. kai pio katw kati geloia ougka mougka groups.
oi kraist mono se ellada kai se tpt alafrous ksenous kanoun kati - mono kai mono logw onomatos kai folklor.realistika metria mpanta, me kako ntramer, (oxi tous sessionades pou paizan sta CM albums), spasmena agglikos, kai pou kai pou kana kalo riff. edw bgainoun kaloi diskoi, ta asteia burzum. pou entaksei o typos einai o orismos tou geloiou, pou akoune anerastoi me mousia kai gyalia. nerd metal. kai pou efage enan allo norbigo mpouli ? kati trexei sta gyftika. aderfares san ton allo ton gayalll einai oloi kai narkomaneis peiragmenoi fthisikoi.

μαντέψτε ποιός. :roll:

Με τέτοια μούρη, ποιους λες φλώρους ρε κακομοίρηηηηη???Παίξε κάνα wow ρε…στο παιδικό σου δωμάτιο είσαι εκεί?χαχαχαχααααα

Εγώ γιατί βλέπω άλλα σχόλεια ρε γαμώτο μου. Εντωμεταξύ σταματήστε και λίγο το γαμιαδόμετρο γιατί έχει καταντήσει κουραστικό και αφήστε και κάναν άνθρωπο να έχει τη δική του γνώμη όσο ηλίθια και αν σας φαίνεται.